Προς το περιεχόμενο

Path of Exile


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αχέμ.

 

Δεν ξέρω αν και πόσο το συνεχίζετε, αλλά αν βρίσκεται σε κανέναν ένα ζευγάρι γάντια με +% life steal και να είναι μέχρι lvl 52 - 55, θα εκτιμηθούν δεόντως. Προσφέρονται και ανταλλάγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H αίσθησή μου είναι ότι δεν είναι κοντά πάντως. Lags και desynch, αλλά και κάποια minor bugs είναι συχνά φαινόμενα ακόμη.

 

Οι χαρακτήρες όμως δεν θα σβηστούν μετά το open beta επομένως είναι λίγο σαν ένα early release. Πιθανώς να το κάναν έτσι ώστε να βγάλουν λίγα από τα έξοδα του development από τα microtransactions.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 5 εβδομάδες αργότερα...

Υπάρχουν αρκετά builds αλλά ΕΙΔΙΚΑ για το Path of Exile χάνεις το μισό παιχνίδι. Η μαγεία του είναι να δοκιμάζεις διαφορετικούς συνδυασμούς. Respec υπάρχει αλλά είναι ακριβούτσικη υπόθεση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παίζει κανείς? ωραίο ειναι αλλα είμαι λιγο χαμένος στο θέμα επιλογής class

witch summoner αξίζει ?

 

Λενε οτι δεν αξιζει πρωτον γιατι γινεται της ποπης απο minnions και γιατι προκαλει τρελα lag spikes στο παιχνιδι. Γενικα θα τρως kick απο party μονο και μονο γι αυτο ακριβως οπως και οι totemάδες και lighting arrow builds. Αν ειναι να παιζεις μονος σου -ισως- και να αξιζει αλλα απο τη στιγμη που θα μπεις στη διαδικασια να μπεις σε party τοτε ετοιμασου να φας το kick της χρονιας σου. 

 

Αν θες να σε κρατησουν σε party με witch μεινε με καποιο elemental build και κατα προτιμηση διαλεξε μεταξυ fire ή lighting. Και το ice καλο ειναι αλλα τα υπολοιπα προσφερουν περισσοτερα στην υπολοιπη ομαδα σε σχεση με το ice. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θες να σε κρατησουν σε party με witch μεινε με καποιο elemental build και κατα προτιμηση διαλεξε μεταξυ fire ή lighting. Και το ice καλο ειναι αλλα τα υπολοιπα προσφερουν περισσοτερα στην υπολοιπη ομαδα σε σχεση με το ice. 

 

Δεν έχω σχοληθεί ακόμα αλλά θέλω να φτιάξω μια Ice Witch. Και μόνο το stun του Ice μου φαίνεται μια κλάση ανώτερο από τα άλλα δύο. Γιατί λες ότι προσφέρουν περισσότερα?

 

Επίσης life steal/ attack speed build με 2 - weapon duelist (my build of choice) είναι απόλυτα βιώσιμο και αρκετά ενδιαφέρον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι ice damage προσφερουν και αλλοι καλυτερα απο ασφαλεστερη αποσταση. Το ice γενικα ειναι κατι που ολοι οι melee dual wielders θα διαθετουν σε τουλαχιστον ενα οπλο. Fire damage ομως τοσο υψηλο με απιστευτα τρελα burning νουμερα τα οποια δεν προκαλουν και damage reflect ή στακαρισμα απο lightning για περισσοτερο damage απο ολες τις πηγες απο ολους τους παικτες ειναι σιγουρα πολυ δυνατοτερα χαρτια απο ενα απλο slow/stun effect το οποιο γινεται και τρελο resist σε υψηλοτερες δυσκολιες. Το burning ομως και ειδικα το damage vulnerability δεν σιγονταρονται εκτος και αν πετυχεις εχθρο που να εχει immunity στο συγκεκριμενο element αλλα νομιζω οτι δεν υπαρχει πληρης immunity (75% cap για ολους και ολα ειναι αν δεν κανω λαθος). 

 

Γενικα παντως κανενα απο τα elemental builds δεν προκαλει lag spikes οπως προκαλουν οι summoners/totems/lightning arrow χαρακτηρες και επισης πραγματικα και ουσιαστικα προσφερουν στην ομαδα. Ειναι δυσκολη στο leveling ομως η μαγισα. Απο το 28 level και πανω τα πραγματα γινονται πολυ πολυ ζορικα γι αυτην. Θα χρειαστει σιγουρα party για να προχωρησει παραπερα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά έλεος , έκανα witch summoner και δεν μπορώ να σκοτώσω το τελευταίο boss του act1 (την μάγισσα)
μου σκοτώνει τα pet σε δευτερόλεπτα και μετά δεν μπορώ καν να πλησιάσω για να χτυπήσω , αλλα και απο απόσταση μου αλλάζει τα φώτα με τα range attack της ..

διάβαζα οτι θα έχω πρόβλημα στα πρώτα level αλλα δεν το περίμενα και έτσι ..
τι να κάνω ???????..........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Welcome to my world πριν αλλαξω σε shadow class. Εχω μαγισα 32-33 level (δεν θυμαμαι) και μου βγηκε η πιστη να τη φτασω στο τελος του Act 2 οπου και δεν μπορω να φαω το boss με τιποτα καθως φευγω 1 shot. Η μοναδικη σου λυση ειναι να φτιαξεις party και να πατε να την φατε. Εγω ετσι την περασα σε αντιθεση με τον shadow που της αλλαξα τα φωτα μονος μου. 

 

Συμβουλη: Ριξε οτι ποντο εχεις και δεν εχεις σε HP, Energy shield και resistances. Εχε προχειρο τουλαχιστον 1 high damage offensive spell. Fireball, Ice spear παραδειγμα εχουν πολυ καλο single target damage. 1 buff για μανα για να μπορεις να το σπαμαρεις και πιασε οσο μπορεις γρηγοροτερα το skill που κανει τα summon να ανατιναζονται οταν ψοφανε. Δεν ειναι ευκολο...στο λεω απο τωρα αλλα δεν εχεις αλλη επιλογη.  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...