Προς το περιεχόμενο

Path of Exile


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

οχι στο invasion αν ψοφισεις πας στανταρ.. καμια σχεση τα challenge λινγκς με τα κανονικα.. ναι! κανουν invade bosses και monsters και ειναι αρκετα δυσκολο μπορω να πω ακομα και νορμαλ

καλυτερα να εχεις σταθερη συνδεση αν και απο οσο ξερω αν φας dc εχει instant log-out απο τους σερβερς τους οποτε εισαι οκ και ετσι

μην το περνεις τις μετρητοις με το mf ειναι ολα θεμα rng και δεν ειναι τοσο φαρμ ιτεμς... ειναι πιο πολυ grind xp :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Γειά σας παίδες!!! έκανα μια scion με spectral throw αλλα είμαι ακόμα 36 lvl με ελλεεινό εξοπλισμό, αν έχει κανείς να βοηθήσει την κατάσταση ας μου το πεί, κάνα unique η οτιδήποτε να μην το χρειάζετε. θα το εκτιμούσα πολύ! στο παιχνίδι έχει όνομα Laegertha 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν έχεις πρόβλημα στο progress μην ανησυχείς για το gear σου και κυρίως μην ξοδέψεις ΔΕΚΑΡΑ να αγοράσεις κάτι από άλλον. Αν εξακολουθείς να έχεις πρόβλημα κάνε λίγη υπομονή και φόρα τίποτα με magic find. Έχω μπει με summoner witch στο merciless φορώντας μπλε πανοπλία έτσι, για το γούστο :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε Ο!

 

Ξεκίνησα μετά από αποχή λόγω φόρτου έναν Shadow στο Ambush. Επειδή θέλω να πάρω το θέμα του progress/ item/ money making/ farming κλπ πιο σοβαρά, κοινώς να φτάξω κάτι αξιοπρεπές και όχι ψιλοχύμα, παίζει κανείς αυτό τον καιρό να μου κάνει παρέα? Επίσης συμμετέχει κανείς σε κάποια guild ή κάτι παρόμοιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/985043

 

Since releasing the Sacrifice of the Vaal expansion in March, we've been working hard on our next major update to Path of Exile. Today, we're proud to announce Path of Exile: Forsaken Masters.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • 4 εβδομάδες αργότερα...

παιδιά θέλω λιγη βοήθεια να μπορέσω να παίξω σαν άνθρωπος

δεν έχω πολυ εμπειρία γιατι ειχα παίξει αλλα ηταν απλά για να σκοτώσω την ώρα μου κ ειχα σταματήσει για να παίξω d3 exp.

Εχω μια level 50 witch summoner , μπαίνω σήμερα και βλέπω reset στα skills
/πονοκέφαλος , γενικά δεν την παλευω με το skill tree του και δεν έχω υπομονή να το μάθω , θέλω να μπω στο παιχνίδι να ευχαριστηθώ grinding και τη χαρά των drops

οπότε ξαναβάζω το tree που ειχα και δούλευε μια χαρά στο leveling (τα 60 points)

http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/409940

αλλα έφαγα ψόφο και μου φαίνεται πως κάτι δεν πάει καλά , δεν τραβάει act 3 cruel,  μπορεί να φταίει και το gear μου που ειναι για τον πεο και οτι νάνε . θα το κοιτάξω αυριο.

αρχικά καθάρισα το stash μου που ηταν 4 σελίδες γεμάτες με οτι μπορείτε να φανταστείτε , μέχρι και trash
τώρα ειναι κουφέτο , οτι θέλω το βρίσκω άνετα κ ωραία χωρίς κόπο κ skills/gear/mats/legendaries έχουν το δικο τους tab
μου πήρε ώρα αλλα άξιζε .

η βοήθεια που θέλω ειναι σχετικά με τα παρακάτω

1) αν το gear μου ειναι χάλι και δεν τραβάει act 2 cruel τότε τι κάνω? επιστρέφω στο normal και farmάρω? ή συνεχίζω και οτι γίνει ??
2) ποια items/mats ειναι must-ακριβά-σπάνια και πρέπει να τα κρατάω για endgame ??


ενα screen απο το gear και ένα απο τα stats

post-212651-0-02742100-1410644161_thumb.jpg

post-212651-0-38436600-1410644230_thumb.jpg

πως έπαιζα ?
κρατούσα τα summons alive και ειχα on artic armor + auras
έριχνα το totem για να tankάρει και καλούσα κ τα vaal summons σε κανα boss
επίσης έριχνα vulner + firestorm

τι ειναι λάθος? τι να κάνω? καμια ιδεα please? :P

στο stash έχω λιγα skills οπότε αν μου λείπει κάποιο πείτε μου να το κοιτάξω μπας κ το έχω

post-212651-0-10623300-1410644497_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο επισημο φορουμ θα βρεις παρα πολλα builds για witch ειτε summoner ειτε light,fire,ice. Ψαξε για καποιο ευκολο που δε θελει σπανια unique items. 

http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/549763Κοιτα εδω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά θέλω λιγη βοήθεια να μπορέσω να παίξω σαν άνθρωπος

 

δεν έχω πολυ εμπειρία γιατι ειχα παίξει αλλα ηταν απλά για να σκοτώσω την ώρα μου κ ειχα σταματήσει για να παίξω d3 exp.

 

Εχω μια level 50 witch summoner , μπαίνω σήμερα και βλέπω reset στα skills

/πονοκέφαλος , γενικά δεν την παλευω με το skill tree του και δεν έχω υπομονή να το μάθω , θέλω να μπω στο παιχνίδι να ευχαριστηθώ grinding και τη χαρά των drops

 

1) αν το gear μου ειναι χάλι και δεν τραβάει act 2 cruel τότε τι κάνω? επιστρέφω στο normal και farmάρω? ή συνεχίζω και οτι γίνει ??

2) ποια items/mats ειναι must-ακριβά-σπάνια και πρέπει να τα κρατάω για endgame ??

 

πως έπαιζα ?

κρατούσα τα summons alive και ειχα on artic armor + auras

έριχνα το totem για να tankάρει και καλούσα κ τα vaal summons σε κανα boss

επίσης έριχνα vulner + firestorm

 

τι ειναι λάθος? τι να κάνω? καμια ιδεα please? :P

 

 

για να ευχαριστηθεις το game και να παιξεις σαν ανθρωπος , πρεπει να παρατησεις ολα τα υπολοιπα games και να αφιερωσεις χρονο μονο στο PoE. οχι απαραιτητα 10ωρα...μπορεις και με 1-3 ωρες την μερα και μεσα σε κανα χρονο θα εχεις καταλαβει τα περισσοτερα , το 70% περιπου.

 

οποτε αν δεν εχεις υπομονη και σε πιανει πονοκεφαλος με το tree τοτε ξεχνα το :P δεν ειναι για τον καθενα επειδη ειναι το πιο hardcore arpg αυτη τη στιγμη.

 

 

νορμαλ μου φενεται οτι παιζεις απλα προσπαθησε να εισαι τουλαχιστον capped στα resists σου (fire cold light) το chaos ειναι αλλου παπα ευαγγελιο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου έπεσαν 3 legendary σήμερα σε 5 λεπτά (ένωσα το raise zombie με το item rarity 44% και άρχισε να πέφτει πράμα)

το όπλο απο την ώρα που το φόρεσα δεν έχω κανένα πρόβλημα , όλα ψοφάνε γρήγορα

post-212651-0-82214700-1410701261_thumb.jpg
 
θα συνεχίσω με αυτό το build κ όταν πάω max level βλέπω αν θα αλλάξω
μου κίνησε το ενδιαφέρον να ασχοληθώ κ δεν έχω κ κάτι άλλο να παίξω atm

thx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου έπεσαν 3 legendary σήμερα σε 5 λεπτά (ένωσα το raise zombie με το item rarity 44% και άρχισε να πέφτει πράμα)

 

το όπλο απο την ώρα που το φόρεσα δεν έχω κανένα πρόβλημα , όλα ψοφάνε γρήγορα

 

attachicon.gifoplo.jpg

 

θα συνεχίσω με αυτό το build κ όταν πάω max level βλέπω αν θα αλλάξω

μου κίνησε το ενδιαφέρον να ασχοληθώ κ δεν έχω κ κάτι άλλο να παίξω atm

 

thx

 

ναι αλλα δεν ειναι κυνηγι uniques το game...καλυτερα κανε focus στο survivability σου και σιγα σιγα φτιαχνεις το build.

 

για max level αστο :P φτασε τα 80 και το βλεπεις εκει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο θα κάνω
για τα skills τι να κάνω για αυτά που μου λείπουν ? να περιμενω μπας κ πεσει κανένα η μπορώ να βρω κάπου λίστα με τα quest rewards και να κάνω reset τα quest ? γιατι χθες ξαναέπαιξα το quest που σκοτώνεις την γοργόνα αλλα δεν μου έδωσε reward (ηθελα το physical damage gem)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο θα κάνω

για τα skills τι να κάνω για αυτά που μου λείπουν ? να περιμενω μπας κ πεσει κανένα η μπορώ να βρω κάπου λίστα με τα quest rewards και να κάνω reset τα quest ? γιατι χθες ξαναέπαιξα το quest που σκοτώνεις την γοργόνα αλλα δεν μου έδωσε reward (ηθελα το physical damage gem)

 

 

οχι καλυτερα καντο trade. εκτος αν το δινει αργοτερα καποιο quest. δεν μπορεις να κανεις τα quest rewards οσες φορες θες , θα ηταν μεγιστη χαζομαρα :P

 

 

http://pathofexile.gamepedia.com/Quest_Rewards

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok thanks!
πάντως φοβερό παιχνίδι
θέλω να παίξω σαν δευτερο char οταν μπουχτίζω κάτι άλλο αλλα δεν ξέρω τι χμμμ 
λες να φτιάξω κ εναν archer ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...