Προς το περιεχόμενο

Path of Exile


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα παιδια κατεβασα το παιχνιδι απο το steam και σκεφτομαι να το ξεκινησω... κατι εναλακτικο μιας και στο diablo  εχω καψει πολλες ωρες.. θελω να κανω μια ερωτηση. με ποιον χαρακτηρα να ξεκινησω? τι προτεινετε?  μιας και δεν εχω ιδεα. ειδα καποια βιντακια  αλλα δεν καταλαβα τιποτα..Ευχαριστω εκ των προτερων..

Δεν παίζει μεγάλο ρόλο το class. Το μόνο που καθορίζει είναι απο ποιο σημείο του passive skill tree θα ξεκινήσεις. Δεν σε περιορίζει ούτε σε weapons ούτε σε skill gems. Πάρε οτι σου κάνει κέφι στο κάτω κάτω δεν θα μείνεις μ'αυτον.

 

Πάντως με witch ή ranger παίζεις πιο άνετα στην αρχή σε σχέση με οτιδήποτε melee. Πάντως αν θες κάτι σε mage ή summoner μπορείς άνετα να πάρεις templar αν δεν θες witch. Εχει πολύ καλά nodes τα οποία τα παίρνεις ακόμα και αν ξεκινήσεις απο Witch.

 

Εγω θα σου πρότεινα να πάρεις οτι σου κάνει κέφι και δοκίμαζε όσο πιο πολλά skill gems μπορείς. Κάνε πειράματα με διάφορους συνδυασμούς στα gems ώστε να δεις καλύτερα το παιχνίδι και μετά κοίτα διάφορα builds απο youtube ή απο το φόρουμ του poe.

 

Επίσης μην χρησιμοποιείς ακριβά orbs στον πρώτο σου παίκτη (ούτε στον δεύτερο) μέχρι να μάθεις που αξίζει να τα χρησιμοποιήσεις θα σου πάρει καιρό. Οπότε στην αρχή τα μαζεύεις και τα κρατάς στο stash. Μαζεύεις οτι rare items (κίτρινα) βρίσκεις και τα πουλάς στην πόλη αφού τα κάνεις identify για να μαζεύεις alts (alternation orbs) τα οποία είναι ΠΟΛΥ πιο πολύτιμα απ'οσο φαντάζεσαι.

Επίσης να σηκώνεις tri-colored items (linked και τα 3 χρώματα) τα οποία δίνουν 1 chromatic orb. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

είπα να το ξαναβάλω να παίξω,τώρα στις μεγάλες βαρεμάρες...μιας και το diablo3 δεν είναι για πολλά όπως το έκαναν.

και σκέφτομαι να το ξεκινήσω από την αρχή.

Έχω να παίξω 1 χρόνο και κάτι,έχει αλλάξει πολύ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είπα να το ξαναβάλω να παίξω,τώρα στις μεγάλες βαρεμάρες...μιας και το diablo3 δεν είναι για πολλά όπως το έκαναν.

και σκέφτομαι να το ξεκινήσω από την αρχή.

Έχω να παίξω 1 χρόνο και κάτι,έχει αλλάξει πολύ;

ακόμα σπασμένα τα build για pvp στα dungeons :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλώς,έπαιξα...τρελό grinding θέλει,και η οικονομία χάλια..Οπότε το έβγαλα πάλι :)

lol σε τρολλαρε ρε :P

 

παιξε στις 10 του μηνα με το expansion και τα νεα leagues,,,,εχει ανεβει παρα πολυ το game!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 Ιουλίου που θα βγει το νέο expansion 

 

https://www.pathofexile.com/forum/view-thread/1262596

 

 

Έχω δει κάποια streams που έκαναν clear ολόκληρα maps με flicker και δεν έπαιζε desync 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

lol σε τρολλαρε ρε :P

 

παιξε στις 10 του μηνα με το expansion και τα νεα leagues,,,,εχει ανεβει παρα πολυ το game!

δεν αρκέστηκα στα λεγόμενα του..το έβαλα και συνέχισα από κει που ήμουν..

Προτιμώ να γεμίσω αλλιώς τον χρόνο μου :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 3 μήνες μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...