Προς το περιεχόμενο

Path of Exile


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, You Can Do It Baby είπε

το Το campaign  θελει παρα πολλες ωρες? με τα  expansion tou?

Οταν τελειωσεις το campaign, εισαι ας πουμε στο 10% του παιχνιδιου. Μετα θα παιζεις για το υπολοιπο 90% και πριν προλαβεις να τερματισεις ολα (ή θα τα τερματισεις αν παιζεις 10 ωρες την ημερα), θα μπει νεο content.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Sartiv είπε

Οταν τελειωσεις το campaign, εισαι ας πουμε στο 10% του παιχνιδιου. Μετα θα παιζεις για το υπολοιπο 90% και πριν προλαβεις να τερματισεις ολα (ή θα τα τερματισεις αν παιζεις 10 ωρες την ημερα), θα μπει νεο content.

το υπολοιπο 90%   τι εινε?  campaign?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, You Can Do It Baby είπε

το υπολοιπο 90%   τι εινε?  campaign?

ειναι farming πιο πολυ, προσπαθεις να βελτιωσεις το gear σου πχ ωστε να καταληξεις να φας ολα τα bosses χωρις προβλημα. Παντα υπαρχουν προκλησεις οσο ανεβαινεις, γιατι ανεβαινουν και τα stats των monsters πχ οσο πας βαθυτερα στο delve.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Sartiv είπε

ειναι farming πιο πολυ, προσπαθεις να βελτιωσεις το gear σου πχ ωστε να καταληξεις να φας ολα τα bosses χωρις προβλημα. Παντα υπαρχουν προκλησεις οσο ανεβαινεις, γιατι ανεβαινουν και τα stats των monsters πχ οσο πας βαθυτερα στο delve.

μετα το  κυριως campaign, εχει και αλλα stages και εχτρα bosses?  κτλ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, You Can Do It Baby είπε

μετα το  κυριως campaign, εχει και αλλα stages και εχτρα bosses?  κτλ?

Πεστο και ετσι. Παιξτο και αμα σου αρεσει συνεχισε το.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

10 φορες η ιδια ερωτηση, με την ιδια απαντηση. μην χαλατε το θεμα.

-

Σε αλλα νεα,  τριτη βραδυ θα μαθουμε για το καινουριο League! 😍

Επεξ/σία από Balantakos
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

o τυπος πρεπει να τρολαρει, μου χει στειλει δυο φορες πμ και ρωταει το ιδιο πραμα.

slow day i guess

Επεξ/σία από KilliK
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
On 19/05/2019 at 08:04, KilliK said:

υπαρχει κανα αλλο τιπ που να πρεπει να γνωριζω, κανα addon να βαλω κτλ;

Όταν ρίξεις καμιά 10-15ρια ώρες στο παιχνίδι (και αρχίσεις να καταλαβαίνεις πως δουλεύει η όλη σχέση μεταξύ item sockets/stats/rarities/types και που δίνεις προτεραιότητα) ρίξε μια ματιά σε κάποιο loot profile customizer (προσωπικά φτιάχνω προφίλ στο FilterBlade αλλά υπάρχουν και άλλες σελίδες με έτοιμα presets).

Τι εστί loot filter; Το Path of Exile έχει σύστημα με το οποίο αλλάζεις τα fonts, size, style και χρώμα των item drop labels - επειδή απο κάποιο σημείο και μετά (ειδικά στα κατά καιρούς Leagues) πέφτουν πολλά αντικείμενα, μπορείς να στήσεις μια σειρά απο φίλτρα για να σου "κρύβει" αντικείμενα που ίσως δεν θες ώστε να μη χάνεις χρόνο. Για παράδειγμα, μπορείς να φτιάξεις filter που να κρύβει αντικείμενα χωρίς sockets ή μεγεθύνει το item label των currency και unique items. Το παιχνίδι έχει ένα Default προφίλ αλλά γενικά είναι υπερβολικά generic για high-level χρήση.

Παραδείγματα (όλα στην ίδια περιοχή, και όλα δείχνουν τα ίδια items):

Χωρίς filter:

Spoiler

20190519225445_1.jpg.1a50c67824488f88de93ed4abee36f9c.jpg

Default filter:

Spoiler

20190519225449_1.jpg.656c3e7c5c8468b7178e361a1479e457.jpg

Customized Filter:

Spoiler

20190519225427_1.jpg.ab70841abd5f3a436d5a25462eb32336.jpg

Στο customized παράδειγμα, το Fencer Helm χρησιμοποιεί μεγαλύτερο font και διαφορετικό χρώμα background (καθώς το έχω σετάρει να κάνει highlight αντικείμενα που πιθανόν να είναι upgrades), το Ceremonial Kite Shield είναι με το "default" font/size/background (καθώς έχω rule για να βλέπω όλα τα socketed 3+) και όλα τα υπόλοιπα items είναι κρυμμένα. Υπ΄όψιν πως τα αντικείμενα είναι ακόμα εκεί, απλά δεν φαίνονται τα loot labels (εκτός αν πατήσεις το Alt key) ώστε να μήν γίνεται overload της οθόνης.

Επεξ/σία από Greygore
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Alastor192 είπε

μαγκες,επειδη δεν πολυκαταλαβα,το campaign θελει πολλες ωρες ?

αν δεν εχεις εμπειρια απο POE και κανεις τα παντα πρωτη φορα θα ελεγα 15-20 ωρες, αν εχεις ιδεα 5-6

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

αν δεν εχεις εμπειρια απο POE και κανεις τα παντα πρωτη φορα θα ελεγα 15-20 ωρες, αν εχεις ιδεα 5-6

Μαλιστα,θενξ. Και δεν μου λες,το campaign θελει πολλες ωρες ?

 

Για πλακα το ποσταρα πιο πανω,αν διαβασεις τις τελευταιες σελιδες θα καταλαβεις

:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρολο που ειμαι λατρης του witch , η επαναφορα του melee damage ειναι ενα τεραστιο θετικο βημα για το PoE!!!! 

Οσο για το νεο μηχανισμο, διατηρω τις επιφυλαξεις μου. Θα περιμενω περισσοτερες λεπτομερειες!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ξεκίνησα πριν μήνες γιατί μου είπαν οτι είναι πολύ ανώτερο απο το diablo3 αλλά γενικά δεν ήμουν σε mood,μου φάνηκε χαοτικό και το παράτησα μετά απο μερικές ώρες(και ασχολήθηκα με το divinity τελικά) αλλά με αυτά που διαβάζω με πορώνετε άγρια να το ξεκινήσω πάλι ρε γμτ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, spiritclay είπε

το ξεκίνησα πριν μήνες γιατί μου είπαν οτι είναι πολύ ανώτερο απο το diablo3 αλλά γενικά δεν ήμουν σε mood,μου φάνηκε χαοτικό και το παράτησα μετά απο μερικές ώρες(και ασχολήθηκα με το divinity τελικά) αλλά με αυτά που διαβάζω με πορώνετε άγρια να το ξεκινήσω πάλι ρε γμτ!!!

Ειναι χαοτικο, φαντασου εγω με απειρες ωρες πριν το μεγαλο expansion με τα νεα acts ξεκινησα προσφατα και δε ξερω που παν τα τεσσερα, αλλα δεν ειναι δυσκολο να μαθεις τα βασικα με λιγο διαβασμα. Το community του παιχνιδιου ειναι φανταστικο και θα βρεις βοηθεια σε οτι χρειαστεις, σου προτεινω να χρησιμοποιεις το official subereddit του παιχνιδιου. Γνωμη μου ειναι να το ξεκινησεις, ειναι τοσο complex σαν παιχνιδι αλλα δινει τοσο μεγαλη ευχαριστηση οταν κανεις ενα build που καταστρεψει ολο το content.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...