Προς το περιεχόμενο

Path of Exile


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
39 λεπτά πριν, Sartiv είπε

Η συγκρεκριμενη προσφορα για tabs στο stash ειναι καθε 3 εβδομαδες κατα μεσο ορο. (οχι καθε Σ/Κ οπως λες εσυ)

Δεν είχα ιδέα. Εγώ τα αγόρασα χωρίς προσφορά. Βλέπω ότι τρέχουν συχνά προσφορές αλλά δεν τσεκάρω ποτέ γιατί δεν χρειάζομαι κάτι επιπλέον πια.

Αυτό που είχα κάνει ήταν να πάρω μια paysafe των 25 ευρώ να αγοράσω το First Blood pack(200 ποντοι + μια stach) και έχτρα 100 ποντους  νομίζω και έφτασαν ακριβώς για το map tab,currency tab 2-3 staches και 1 prenium stash.

Αυτό που είχα προσέξει ήταν ότι έβγαινε πιο φθηνά να το αγοράσεις απο το site τους σε δολάρια παρα απο το ingame store σε ευρώ για κάποιο λόγο. Γλύτωσα 1-2 ευρώ νομίζω. 

31 λεπτά πριν, silenoz66 είπε

@psof Τα είπες όλα τέλεια....
Οποιος αγαπήσει τo game από ένα σημείο και πέρα απλά θα δίνει λεφτά για το support και μόνο.
Αν και εγώ θα πρότεινα τα πρώτα σας points να πανε σε stash tabs αποκλειστικά..Τα θεωρώ απαραίτητα...Το καλύτερο VFM είναι αγορά supporter pack γιατί πέρα απο τα σκινς που δίνει δώρο θα πάρετε πίσω πόντους σχεδόν ΄ίσης αξίας με τα λεφτά που ΄δώσατε. Οπότε 2σε1.. Και MTX + stash tabs.

Eγώ ξεκίνησα HC (είναι το 2ο league που παίζω hc) και μπορώ να πώ οτι είναι ό,τι καλύτερο σαν εμπειρία.

Να σκεφτείτε διαφορά (όσοι ξέρετε το game) ..Πρώτο kill kitava A10 φώναξα τόσο πολύ που πρέπει να με άκουσε και η γιαγιά μου απέναντι που δν ακούει την τιβι στο τέρμα..
Πολύ μεγαλύτερη χαρά απο το πρώτο κιλ Sirus 8ri στο softcore.
 

Εγώ με τον πρώτο χαρακτήρα μου(Spectre Summoner) στο προηγούμενο league ζοριζόμουν άσχημα ακόμη και στους conquerors λόγω πολύ χαμηλού dps. Σε 3εις προσπάθειες στο Sirus level 0 είχα μόνο deaths γιατί κρατούσε πάρα πολύ η μάχη και κάποια στιγμή ένιωθα το "the thrill of the void" στο κορμί μου αναγκαστικά.😁

Σε κάποια φάση παίρνω το trade στα σοβαρά και αρχίζω να πουλάω σχεδόν ότι έχω στο stash και επενδύω απότομα στον χαρακτήρα μου. Απο αρνητικό chaos resistance πάω στο cap, απο 3 spectres πάω στα 5, και απο 5000 ζωή πάω στα 6800, και απο απλά gems παίρνω corrupted lvl21 kai awakener. Ξαφνικά οι conquerors αρχίζουν να πέφτουν σε 1-2 δευτερόλεπτα και πάω με αυτοπεποίθηση στον Sirus level 6(τοσα watchstones είχα εκείνη τη στιγμή) και τον ρίχνω στον 2ο try. Ο χαρακτήρας μου μετά απο 200 ώρες μαρτυρίου είχε επιτέλους κλικάρει και θα συνέχιζα παρακάτω αν δεν τελείωνε το Harvest League.

Τώρα με τον Cyclone Champion ελπίζω να ρίξω τον Awakener Sirus και να δω τους Elder και Shaper για πρώτη φορά. Πολύ εθιστικό παιχνίδι.

Όντως το αγαπώ αυτό το παιχνίδι και αυτό που κάνουν κάθε τρεις μηνες με το reset και το έξτρα μπόλικο υλικό σε κάνει να ξαναγυρίζεις και να μην το βαριέσαι.

Επίσης ότι stach αγοράσεις στο παιχνίδι θα μεταφερθεί αυτόματα στο Path of Exile 2 όταν με το καλό βγει το 2021 αφού στην πραγματικότητα είναι απλα ένα τεράστιο update για το βασικό παιχνίδι.

Επεξ/σία από psof
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, psof είπε

Δεν είχα ιδέα. Εγώ τα αγόρασα χωρίς προσφορά. Βλέπω ότι τρέχουν συχνά προσφορές αλλά δεν τσεκάρω ποτέ γιατί δεν χρειάζομαι κάτι επιπλέον πια.

Αυτό που είχα κάνει ήταν να πάρω μια paysafe των 25 ευρώ να αγοράσω το First Blood pack(200 ποντοι + μια stach) και έχτρα 100 ποντους  νομίζω και έφτασαν ακριβώς για το map tab,currency tab 2-3 staches και 1 prenium stash.

Αυτό που είχα προσέξει ήταν ότι έβγαινε πιο φθηνά να το αγοράσεις απο το site τους σε δολάρια παρα απο το ingame store σε ευρώ για κάποιο λόγο. Γλύτωσα 1-2 ευρώ νομίζω. 

Εγώ με τον πρώτο χαρακτήρα μου(Spectre Summoner) στο προηγούμενο league ζοριζόμουν άσχημα ακόμη και στους conquerors λόγω πολύ χαμηλού dps. Σε 3εις προσπάθειες στο Sirus level 0 είχα μόνο deaths γιατί κρατούσε πάρα πολύ η μάχη και κάποια στιγμή ένιωθα το "the thrill of the void" στο κορμί μου αναγκαστικά.😁

Σε κάποια φάση παίρνω το trade στα σοβαρά και αρχίζω να πουλάω σχεδόν ότι έχω στο stash και επενδύω απότομα στον χαρακτήρα μου. Απο αρνητικό chaos resistance πάω στο cap, απο 3 spectres πάω στα 5, και απο 5000 ζωή πάω στα 6800, και απο απλά gems παίρνω corrupted lvl21 kai awakener. Ξαφνικά οι conquerors αρχίζουν να πέφτουν σε 1-2 δευτερόλεπτα και πάω με αυτοπεποίθηση στον Sirus level 6(τοσα watchstones είχα εκείνη τη στιγμή) και τον ρίχνω στον 2ο try. Ο χαρακτήρας μου μετά απο 200 ώρες μαρτυρίου είχε επιτέλους κλικάρει και θα συνέχιζα παρακάτω αν δεν τελείωνε το Harvest League.

Τώρα με τον Cyclone Champion ελπίζω να ρίξω τον Awakener Sirus και να δω τους Elder και Shaper για πρώτη φορά. Πολύ εθιστικό παιχνίδι.

Όντως το αγαπώ αυτό το παιχνίδι και αυτό που κάνουν κάθε τρεις μηνες με το reset και το έξτρα μπόλικο υλικό σε κάνει να ξαναγυρίζεις και να μην το βαριέσαι.

Επίσης ότι stach αγοράσεις στο παιχνίδι θα μεταφερθεί αυτόματα στο Path of Exile 2 όταν με το καλό βγει το 2021 αφού στην πραγματικότητα είναι απλα ένα τεράστιο update για το βασικό παιχνίδι.

Ομορφη ιστορια. Να σου πω , πρεπει να δοκιμασεις και το SSF league, διοτι ετσι μαθαινεις και τους πιο κουφους μηχανισμους του παιχνιδιου. Αναγκαζεσαι να καταφευγεις για να βρεις αυτο που θες. Επιπλεον, προσπαθεις να φτιαξεις ενα αξιολογο build με αυτα που βρισκεις στο μονοπατι σου, εχει πολυ ενδαιφερον. Αυτη τη φορα επειδη θελω να παιξω WoW που βγαινει σε 1 μηνα, αναγκαστηκα να παιζω σε κανονικο league με trade για να συντομευσω το χτισιμο του build εκει. Ειμαι ηδη 10/40 challenges, και ευκολα θα φτασω τουλαχιστον στα 24/40.

Επεξ/σία από Sartiv
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, Sartiv είπε

Ομορφη ιστορια. Να σου πω , πρεπει να δοκιμασεις και το SSF league, διοτι ετσι μαθαινεις και τους πιο κουφους μηχανισμους του παιχνιδιου. Αναγκαζεσαι να καταφευγεις για να βρεις αυτο που θες. Επιπλεον, προσπαθεις να φτιαξεις ενα αξιολογο build με αυτα που βρισκεις στο μονοπατι σου, εχει πολυ ενδαιφερον. Αυτη τη φορα επειδη θελω να παιξω WoW που βγαινει σε 1 μηνα, αναγκαστηκα να παιζω σε κανονικο league με trade για να συντομευσω το χτισιμο του build εκει. Ειμαι ηδη 10/40 challenges, και ευκολα θα φτασω τουλαχιστον στα 24/40.

Ουσιαστικά αυτό έκανα με τον Summoner πριν αγοράσω τα staches. Δεν ασχολήθηκα καθόλου με το trade μέχρι τα yellow maps και απλά προσπαθούσα να κάνω κάποιο upgrade μαθαίνοντας όλα τα mechanics και φαρμάροντας incursion temple, Syndicate, uber labyrinth και delve. Επειδή όμως το gear μου(κυρίως το dps) ήταν χάλια δυσκολευόμουν ακόμη και σ αυτό. Το μεγάλο λάθος ήταν ότι άφησα τελευταίο το Harvest το οποίο στη τελική μπορούσε να φέρει αποτελέσματα πιο εύκολα απ'όλα από μόνο του. Όταν άρχισα το trade πάντως δεν μπορούσα να σταματήσω γιατί με πίεζε κι ο χρόνος(είχε απομείνει μόνο μια εβδομάδα για το τέλος του Harvest), δεν είχα ολοκληρώσει τον atlas κι ούτε φυσικά είχα σκοτώσει τον Sirus και έτσι τα παράτησα όλα και επένδυσα τα πάντα σε gear και gems.

Επεξ/σία από psof
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να προσθεσω οτι σ'αυτη τη φαση το grand Heist ειναι εντελως broken: Κακιστα loots, και δε μπορεις ουτε να πας στο harbor να αφησεις τα πραματα που βρισκεις αναμεσα στα wings διοτι σε στελνει σε αλλο instance (!!!) απο το αρχικο και ετσι δε βρισκεις το portal που υπαρχει στο αρχικο και ουσιαστικα χανεται το grand heist. Αναμενουμε patch να το διορθωσει, οποτε μονο maps και σε αλλα πραματα προς το παρον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά και έχει πολλά bugs και δεν είναι για melee κλαση αν δεν πέσει κάποιο nerf στα mobs που σε περιμένουν πίσω απο την πόρτα. Ελπίζω να το φτιάξουν μέχρι να τελειώσω με τον Άτλα. Έχω μαζέψει τόσα contracts και blueprints..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, psof είπε

Γενικά και έχει πολλά bugs και δεν είναι για melee κλαση αν δεν πέσει κάποιο nerf στα mobs που σε περιμένουν πίσω απο την πόρτα. Ελπίζω να το φτιάξουν μέχρι να τελειώσω με τον Άτλα. Έχω μαζέψει τόσα contracts και blueprints..

Εχω βρει κολπο, απλα ανοιγει η πορτα και ειμαι στην ακρη, και τρωω λιγο λιγο τα mobs, και μετα leap και φευγω απλα μακρια. Γενικα δεν ειχα θεμα εκει. Αλλα συμφωνω μαζι σου, η προτεραιοτητα ειναι το Atlas, δινει αλλωστε πολλα καλουδια..

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/9/2020 στις 7:01 ΠΜ, aizensama24 είπε

Αυτό το παιχνίδι έχει gamepad support στο PC?

 

το PoE είναι ξεκάθαρα παιχνίδι για keyboard-mouse +bindings

δε στο προτείνω σε καμία περίπτωση για gamepad.

Παίδες εγώ θέλω να έρθω στη παρέα αλλά ακόμα χρόνος μηδέν. Ίδωμεν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, greekfragma είπε

το PoE είναι ξεκάθαρα παιχνίδι για keyboard-mouse +bindings

δε στο προτείνω σε καμία περίπτωση για gamepad.

Παίδες εγώ θέλω να έρθω στη παρέα αλλά ακόμα χρόνος μηδέν. Ίδωμεν.

Πόσα Chaos orbs/vaal orbs βγάζεις τη μερά αν είσαι καλός? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Sartiv είπε

Εξαρταται, αν πας στα υψηλα tiers maps , αρκετα.

Βλέπω φτάνει έως 100 levels αλλά αν καταλαβαίνω καλά μπορείς να κουβαλήσεις alts δίνωντας του gear η κάτι τέτοιο? Δηλαδή μπορεί ένας δυνατός main να ανεβάσει γρήγορα alts?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, aizensama24 είπε

Πόσα Chaos orbs/vaal orbs βγάζεις τη μερά αν είσαι καλός? 

δεν υπάρχει σαφής απάντηση. επίσης το loot algorithm σε κάποιες season το έχω παρατηρήσει οτι είναι τελείως ακανόνιστο. Τη μια μέρα να φαρμάρεις και να πέφτουν chaos-divine με το κιλό και την άλλη μέρα να έχεις μόνο chisels και blessed.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, greekfragma είπε

δεν υπάρχει σαφής απάντηση. επίσης το loot algorithm σε κάποιες season το έχω παρατηρήσει οτι είναι τελείως ακανόνιστο. Τη μια μέρα να φαρμάρεις και να πέφτουν chaos-divine με το κιλό και την άλλη μέρα να έχεις μόνο chisels και blessed.

Μου κάνει εντύπωση πάντως που θεωρείς ότι δε παίζεται με χειριστήριο καθώς έχω παίξει λίγο στη κονσόλα και δεν ήταν άσχημο, επίσης είναι σαν το diablo νομίζω στο χειρισμό και αυτό θεωρείται καλό στις κονσόλες. 

Να φανταστώ η κοινότητα είναι πολύ μεγαλύτερη στο pc?

Επεξ/σία από aizensama24
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, aizensama24 είπε

Βλέπω φτάνει έως 100 levels αλλά αν καταλαβαίνω καλά μπορείς να κουβαλήσεις alts δίνωντας του gear η κάτι τέτοιο? Δηλαδή μπορεί ένας δυνατός main να ανεβάσει γρήγορα alts?

Ναι μεχρι 100level, αλλα δε θα πας ΠΟΤΕ. Δεν υπαρχουν "alts", αυτο που συμβαινει ειναι πως ξεκινας με ενα league starter build, με το οποιο μαζευεις gear και currencies για να φτιαξεις μετα ακομα πιο ισχυρα builds (ακα alts). 

Επισης, το loot algorithm δεν ειναι ακριβως ακανονιστο, αλλα εξαρταται απο τις πολλες παραμετρους του ταδε map (mods) δηλαδη quality + quantity + level monster. Και μπορεις να το buffareis πχ να ριχνει περισσοτερα divs. Ολα ειναι σχετικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...