Προς το περιεχόμενο

Έτοιμη για download η τελική έκδοση του Chrome 6


21century

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αφελής ερώτηση:Τι ακριβώς σας κερδίζει δεν καταλαβαίνω,η ταχύτητα και καλά γιατί μου μοιάζει λίγο placebo effect κι έτσι;

 

Πανε δυο μερες που χρησιμοποιω τον Chrome και μπορω να πω πως ειναι εμφανης η διαφορα στην ταχυτητα ( τουλαχιστον με τον FF που χρησιμοποιουσα εως τωρα ) ...

Οι σελιδες ανοιγουν πιο γρηγορα ....;)

 

Για τα υπολοιπα ας πουν οι αλλοι που τον χρησιμοποιουν περισσοτερο καιρο ..:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 272
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μονο σε εμενα ανοιγουν 3 διεργασιες chrome οταν τον ανοιγω η ειναι ιδεα μου :shock: (30ΜΒ τουλαχιστον η καθεμια,και δε χρησημοποιησα extensions)

 

Περα απ αυτο, σε ταχυτητα δε καταλαβα αισθητη δισφορα απο τον last firefox, και μεχρι να δω 2-3 addons που δεν αποχωριζομαι με τον firefox καθως επισης και συμβατοτητα με καποια (σημαντικα για εμενα) sites δε θα γινει default ακομη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πανε δυο μερες που χρησιμοποιω τον Chrome και μπορω να πω πως ειναι εμφανης η διαφορα στην ταχυτητα ( τουλαχιστον με τον FF που χρησιμοποιουσα εως τωρα ) ...

Οι σελιδες ανοιγουν πιο γρηγορα ....;)

 

Για τα υπολοιπα ας πουν οι αλλοι που τον χρησιμοποιουν περισσοτερο καιρο ..:-D

 

για την ταχύτητα λένε απο την έκδοση 4 ξέρω γω,εγώ με την 5 νομίζω κάτι το τρομερό δεν είδα,άσε που κολλούσε απίστευτα.

 

Απλά λίγο το placebo,λίγο η διαφημισούλα του γρήγορου και καλά έχει κάνει τους πάντες να λένε "ωωωω γρήγορος",ο Vrome 5 πάντως ήταν αρκετά πιο αργός απο τον Safari 5 αλλά πάλι όλοι λέγανε "ωωωω γρήγορος ο Chrome"

έπιασε το marketing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Άνοιξε νέα καρτέλα και πάνω που θα σου εμφανίσει μια μπάρα με τους σελιδοδείκτες πάτα δεξί κλικ και "Συνεχή εμφάνιση της γραμμής σελιδοδεικτών"

 

Αν εννοείς αυτό....

 

τη γραμμή την έχω ενεργοποιήσει, στο προηγούμενο post εννοούσα τη Sidebar που έχει ο FF/IE στην αριστερά/δεξιά πλευρά του και χώραγε το σύμπαν από bookmarks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για την ταχύτητα λένε απο την έκδοση 4 ξέρω γω,εγώ με την 5 νομίζω κάτι το τρομερό δεν είδα,άσε που κολλούσε απίστευτα.

 

Απλά λίγο το placebo,λίγο η διαφημισούλα του γρήγορου και καλά έχει κάνει τους πάντες να λένε "ωωωω γρήγορος",ο Vrome 5 πάντως ήταν αρκετά πιο αργός απο τον Safari 5 αλλά πάλι όλοι λέγανε "ωωωω γρήγορος ο Chrome"

έπιασε το marketing

 

Τι ειναι το vrome;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για την ταχύτητα λένε απο την έκδοση 4 ξέρω γω,εγώ με την 5 νομίζω κάτι το τρομερό δεν είδα,άσε που κολλούσε απίστευτα.

 

Απλά λίγο το placebo,λίγο η διαφημισούλα του γρήγορου και καλά έχει κάνει τους πάντες να λένε "ωωωω γρήγορος",ο Vrome 5 πάντως ήταν αρκετά πιο αργός απο τον Safari 5 αλλά πάλι όλοι λέγανε "ωωωω γρήγορος ο Chrome"

έπιασε το marketing

 

Δε ξερω τι λενε και τι λεγανε ...

Εγω ξερω οτι τον χρησιμοποιω 2 μερες τωρα και μου φαινεται ( στα δικα μου τα ματια τουλαχιστον ) πιο γρηγορος απο τον FF.....

:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για την ταχύτητα λένε απο την έκδοση 4 ξέρω γω,εγώ με την 5 νομίζω κάτι το τρομερό δεν είδα,άσε που κολλούσε απίστευτα.

 

Απλά λίγο το placebo,λίγο η διαφημισούλα του γρήγορου και καλά έχει κάνει τους πάντες να λένε "ωωωω γρήγορος",ο Vrome 5 πάντως ήταν αρκετά πιο αργός απο τον Safari 5 αλλά πάλι όλοι λέγανε "ωωωω γρήγορος ο Chrome"

έπιασε το marketing

 

Βρέθηκε πάλι funboy να κάνει διαφήμηση στην apple...

Δεν γουστάρουμε ρε τον safari σας. Θέλουμε chrome που είναι και γρήγορος, είναι και ανοιχτού κώδικα και δεν θα γεμίσει και τον υπολογιστή με διάφορα σκουπίδια από την apple

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε εμένα είναι αισθητά πιο γρήγορος απο όλους. Επίσης λιγότερα κολλήματα απο firefox, και πολύ γρηγορότερο άνοιγμα εφαρμογής. Έχω laptop 5ετίας και έχει μεγάλη διαφορά. Κανένα placebo effect. Είπα πως ήμουν κολλημένος με opera. Ο firefox ακόμα και τώρα συνεχίζει να με κουράζει στο σερφάρισμα. Και επειδή δεν έχει άλλα extensions να με κρατήσει τον έχω αλλάξει εδώ και χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρέθηκε πάλι funboy να κάνει διαφήμηση στην apple...

Δεν γουστάρουμε ρε τον safari σας. Θέλουμε chrome που είναι και γρήγορος, είναι και ανοιχτού κώδικα και δεν θα γεμίσει και τον υπολογιστή με διάφορα σκουπίδια από την apple

 

χέστηκα για την apple ρε ψηλέ

απο τον safari ήταν αισθητά πιο αργός για αυτό το ανέφερα,αν ήταν απο τον ΙΕ θα λεγα εκείνον

 

πωωωωωωωωωωωωωω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τη γραμμή την έχω ενεργοποιήσει, στο προηγούμενο post εννοούσα τη Sidebar που έχει ο FF/IE στην αριστερά/δεξιά πλευρά του και χώραγε το σύμπαν από bookmarks

 

Δεν ήξερα ότι υπήρχε κάτι τέτοιο.... αυτό που με χαλάει προς το παρόν είναι η έλλειψη του "Πιο συχνά αναγνωσμένοι" και κάτι ψιλοκολλήματα όταν κάνω scroll down....

 

Υπάρχει κανένα addon για το "Πιο συχνά αναγνωσμένοι";

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χέστηκα για την apple ρε ψηλέ

απο τον safari ήταν αισθητά πιο αργός για αυτό το ανέφερα,αν ήταν απο τον ΙΕ θα λεγα εκείνον

 

πωωωωωωωωωωωωωω

 

"Υπάρχει" o Safari στα windows?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ήξερα ότι υπήρχε κάτι τέτοιο.... αυτό που με χαλάει προς το παρόν είναι η έλλειψη του "Πιο συχνά αναγνωσμένοι" και κάτι ψιλοκολλήματα όταν κάνω scroll down....

 

Υπάρχει κανένα addon για το "Πιο συχνά αναγνωσμένοι";

 

Οταν πατας ανοιγμα νεας καρτελας δε σου βγαζει εκει ενα μικρο μενου με ονομα : "Πιο δημοφιλη"

 

Και απο κατω : "Εκλεισαν προσφατα"

 

Στο πρωτο πρεπει να ειναι αυτο που ψαχνεις ..

Ελπιζω να βοηθησα ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο σε εμενα ανοιγουν 3 διεργασιες chrome οταν τον ανοιγω η ειναι ιδεα μου :shock: (30ΜΒ τουλαχιστον η καθεμια,και δε χρησημοποιησα extensions)

 

Όντως ισχύει.Μόλις άνοιξα 5 διαφορετικές καρτέλες μου έβγαλε σύνολο 11 διεργασίες.

Παρόλα αυτά δεν έχω αντιληφθεί κάποια επίπτωση στην απόδοση του υπολογιστή έχοντας ανοιχτά photoshop, media player και excel ταυτόχρονα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...