Προς το περιεχόμενο

Σημαντικές αλλαγές στα παιχνίδια του Facebook


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το Facebook μέσα από ανακοίνωσή του ενημέρωσε τα μέλη του για αλλαγές στο γραφικό περιβάλλον της ιστοσελίδας του αλλά και στους όρους χρήσης. Οι αλλαγές επικεντρώνονται στο να ευνοηθούν οι χρήστες που παίζουν παιχνίδια μέσω Facebook αλλά και όλοι οι υπόλοιποι που δεν επιθυμούν άχρηστες ειδοποιήσεις από φίλους gamers.

 

Μία από τις πρωτοβουλίες του Facebook είναι η αλλαγή στον τρόπο με τον οποίο εμφανίζονται στην αριστερή εργαλειοθήκη τα ονόματα των εγκατεστημένων εφαρμογών. Αυτό σημαίνει ότι οι εφαρμογές που δεν χρησιμοποιούνται συχνά, δεν εμφανίζονται στην εργαλειοθήκη, αλλά «κρύβονται» στο κουμπί «more». Η πρώτη αυτή αλλαγή, σίγουρα δεν αφορά αποκλειστικά τους gamers του Facebook, τους βοηθάει όμως να έχουν άμεση πρόσβαση στα παιχνίδια τους.

 

Ακόμη, οι εφαρμογές θα εμφανίζουν σε ένα κουτάκι δίπλα από το όνομά τους τον αριθμό των ειδοποιήσεων προς τον χρήστη. Πλέον, όσες ειδοποιήσεις έχουν περιεχόμενο σχετικό με παιχνίδι, θα εμφανίζονται μόνο στον «τοίχο» των φίλων που έχουν το συγκεκριμένο παιχνίδι εγκατεστημένο. Όσον αφορά τις προσκλήσεις που ανταλλάσσονται μεταξύ gamers, θα συγκεντρώνονται όλες σε ένα κουμπί, έτσι να μπορεί να γίνει μαζική αποδοχή ή απόρριψη αυτών και όχι μεμονωμένα.

 

Η μόνη ειδοποίηση που θα έχουν οι χρήστες που δεν παίζουν παιχνίδια, θα είναι όταν κάποιος φίλος τους εγκαθιστά ένα παιχνίδι. Υπάρχει όμως η δυνατότητα, ο χρήστης να επιλέξει να μην του ξαναεμφανιστεί ειδοποίηση για το συγκεκριμένο παιχνίδι από κανέναν άλλο φίλο του.

 

Να σημειωθεί ότι από τα 500 εκατομμύρια μέλη του Facebook, τα 200 εκατομμύρια το χρησιμοποιούν και για να παίζουν παιχνίδια.

 

Link.png Site: downloadsquad.com

Επεξ/σία από dimitris2006
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το youtube spam που κάνουν συγκεκριμένοι χρήστες νομίζω πως πιο απλό θα ήταν να επιλέξεις να μην λαμβάνεις "νέα" απ' αυτούς στο "recent news".

Κι αν κι όποτε, λέμε τώρα, θες να τσεκάρεις τι κάνουν στο λογαριασμό τους, να πηγαίνεις μόνος σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρέσει αυτό. Τώρα μπορώ να είμαι συμπαίκτης με όσους παίζουμε μαζί και να είμαι ταυτόχρονα σοβαρός (σοβαροφανής) στους πελάτες και σε όσους θέλω να δείχνω το "επίσημό" μου πρόσωπο.

 

:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επιτέλους!

Εχω λογαριασμό μόνο για τα παιχνίδια...

 

Δεν είναι λίγες οι φορές που έστελνα ειδοποίηση και ένιωθα ότι μπορεί να πρήζω κάμποσους...

Τώρα μόνο τους καμένους! :)

 

Έπρεπε να γίνει κάποτε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σιγα τα ωα , τοσο καιρο παταγες ενα hide και δεν σου ξαναεμφανιζοταν Invitation ή νεα απο το καθε παιχνιδι.

 

Τιποτα παραπανω απο μια διευκολυνση για τους απειρους χρηστες του fb.

(και ενα λιγοτερο ψευδο-επιχειρημα για τους πολεμιους του fb)

Επεξ/σία από mdr21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...