Προς το περιεχόμενο

Ποιος είναι καλύτερο να κάνει την πρώτη κίνηση?


Edelwaiss

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γνώρισα πρόσφατα κάποιον και έδειξε έντονα το ενδιαφέρον του, αλλά παρ' όλο που έκανε κινήσεις προσέγγισης δεν μου ζήτησε να βγούμε ή κάτι ανάλογο. Είπα να του ζητήσω εγώ να βγούμε, αλλά σκέφτηκα μετά, αν ήθελε δεν θα το ζητούσε; Οπότε η κατάσταση έμεινε στάσιμη.

Αποφάσισα να ρωτήσω την ανδρική κοινότητα εδώ, αν θεωρείτε ωραίο το να κάνει η κοπέλα την πρώτη κίνηση.

Και αν την κάνει τελικά, θα φαίνεται εύκολη, απόλυτα διαθέσιμη ή απλά παραδομένη-οπότε χάνουν το ενδιαφέρον τους;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις συμβουλές :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 169
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

κοίταξε...το θέμα είναι πολύπλοκο..

όμως απολύτως ψυχρά αν το δούμε δεν αρέσει στον άντρα μια γυναίκα να κάνει την πρώτη κίνηση.επειδή νιώθουμε πως χάνουμε ένα από τα όπλα μας...την αίσθηση του κυνηγού και του δυνατού...

αυτό που μπορεί να κάνει η κάθε κοπέλα είναι να είναι ξεκάθαρη για το τι θέλει και αν θέλει της εξαρχής διότι αν αμφιταλλεντεύεται μπορεί να μπερδέψει τον εκάστοτε ενδιαφερόμενο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι να ειναι ευκολη μια κοπελα που ξερει τι θελει ποτε δεν το καταλαβα...

 

Το να πει κάποιος εύκολη κάποια που ξέρει τι θέλει την σημερινή εποχή, θα πρέπει να έχει βγει απο καμιά ντουλάπα που είχε μπει στην 10ετία του 60....

 

Απλά κάποιοι δεν θέλουν να γίνεται αυτό, γιατί χάνουν την "ευχαρίστηση" του κυνηγιού. Ο συγκεκριμένος άνθρωπος όμως κοπελιά δεν δείχνει να είναι κάποιος απο αυτούς, οπότε αν του δώσεις και εσύ ένα "σπρωξιματάκι" δεν νομίζω να τον χαλάσει ιδιαίτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι να ειναι ευκολη μια κοπελα που ξερει τι θελει ποτε δεν το καταλαβα...

 

Ούτε κι εγώ. Δηλαδή γιατί πρέπει ΝΤΕ ΚΑΙ ΚΑΛΑ να είναι το *μπίπ* πάνω από το θεό ενώ το άλλο να είναι για το *μπίπ*. Τα πράγματα είναι απλά, ένας από τους δύο πρέπει να είναι θαραλλέος, κι αυτός δεν χρειάζεται να είναι πάντα ο άντρας. Γυναίκες που δε ξέρουν τι θέλουν τις θεωρώ εξίσου δειλές με τους άντρες. Γιατί με τα πολλά παιχνίδια βαριόμαστε οι σημερινοί αρσενικοί και σας γράφουμε στο *μπιπ* μας και πάμε γι'αλλα. Τώρα περι κυνηγιού,άλφα αρσενικός,άλφα θηλυκιά ας μη τα σχολιάσουμε καλύτερα γιατί δεν έχουν θέση σε πολιτισμένη κοινωνία που αποτελείται από δίποδα θηλαστικά με συνείδηση( ευρύτερη έννοια από την ελληνική λέξη)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αποφάσισα να ρωτήσω την ανδρική κοινότητα εδώ, αν θεωρείτε ωραίο το να κάνει η κοπέλα την πρώτη κίνηση.

Τι θα πει ωραιο και ξεωραιο δεν καταλαβαινω. Αν σου αρεσει και καταλαβες οτι του αρεσεις και εκεινου, αν αυτος ειναι δειλος, κανε εσυ την πρωτη κινηση ραντεβου.

Μια χαρα ωραιο ειναι.

 

Και αν την κάνει τελικά, θα φαίνεται εύκολη, απόλυτα διαθέσιμη ή απλά παραδομένη-οπότε χάνουν το ενδιαφέρον τους;

Προσωπικα εγω δεν χανω διολου το ενδιαφερον μου. Και πιθανολογω οτι δεν ειμαι ο μόνος και ισα ισα η συντριπτικοτατη(:-D) πλειοψηφεια ετσι ειναι, ασχετα με το τι θα βγουνε να σου πουνε πολλοι.;);)

Ο αντρας δεν χανει την ευκαιρια να....... you know.:-D

 

 

Γιατί με τα πολλά παιχνίδια βαριόμαστε οι σημερινοί αρσενικοί και σας γράφουμε στο *μπιπ* μας και πάμε γι'αλλα.

Αυτο πρεπει να το εχουν ως ευαγγελιο οι γυναικες. Να σταματησουν τα παιχνιδακια και τα κολπα και να γινουν πιο ευθεις οταν καποιος προσπαθησει να τις πλησιασει. Αν τον θελεις σταματα τα παιχνιδια! Αν οχι πες του το να τελειωνουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι γυναίκες δεν πρέπει να παίρνουν ΚΑΜΙΑ πρωτοβουλία.-

 

Να, κάτι τέτοιοι τύποι βρίσκονται τελικά δεμένοι σε σιδερένια κρεβάτια ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΡΕΣΕΙ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτα τα περι ποιος πρεπει να κανει την πρωτη κινηση ειναι μαλ...ες.Σε ποια εποχη ζειτε?

 

Κατα την γνωμη μου πρεπει να ζητησεις να βγειτε εσυ πρωτη αν δεν κανει αυτος κινηση αλλα προτιμησε μια εξοδο μικρης διαρκειας,κοψε αντιδρασεις διοτι στην τελικη μπορει να μην σε γουσταρει κιολας.

 

Δεν προκειτε να σου πει οχι για πρωτη εξοδο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...