Προς το περιεχόμενο

Ποιος είναι καλύτερο να κάνει την πρώτη κίνηση?


Edelwaiss

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 169
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γνώρισα πρόσφατα κάποιον και έδειξε έντονα το ενδιαφέρον του, αλλά παρ' όλο που έκανε κινήσεις προσέγγισης δεν μου ζήτησε να βγούμε ή κάτι ανάλογο. Είπα να του ζητήσω εγώ να βγούμε, αλλά σκέφτηκα μετά, αν ήθελε δεν θα το ζητούσε; Οπότε η κατάσταση έμεινε στάσιμη.

Αποφάσισα να ρωτήσω την ανδρική κοινότητα εδώ, αν θεωρείτε ωραίο το να κάνει η κοπέλα την πρώτη κίνηση.

Και αν την κάνει τελικά, θα φαίνεται εύκολη, απόλυτα διαθέσιμη ή απλά παραδομένη-οπότε χάνουν το ενδιαφέρον τους;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις συμβουλές :-)

 

Πιστεψε με τους περισσοτερους δεν του πειραζει οτι και να γινει αρκει η γνωριμια να καταληξει σε σεξ:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ αν έκανε κάποια την πρώτη κίνηση θα την αγνοούσα επιδεικτικά σα να μην έγινε τίποτα και στο καπάκι θα την έκανα εγώ. Ίσα μωρή κάμπια που θές και την πρωτιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι ρε να μην κανει η κοπελια την πρωτη κίνηση...; Άντε... Ισότητα θέλανε... την έχουνε...

 

Πηγαινε μωρη στην οικοδομη να κατσω γω σπιτι με τα παιδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Γνώρισα πρόσφατα κάποιον και έδειξε έντονα το ενδιαφέρον του, αλλά παρ' όλο που έκανε κινήσεις προσέγγισης δεν μου ζήτησε να βγούμε ή κάτι ανάλογο. Είπα να του ζητήσω εγώ να βγούμε, αλλά σκέφτηκα μετά, αν ήθελε δεν θα το ζητούσε; Οπότε η κατάσταση έμεινε στάσιμη.

Αποφάσισα να ρωτήσω την ανδρική κοινότητα εδώ, αν θεωρείτε ωραίο το να κάνει η κοπέλα την πρώτη κίνηση.

Και αν την κάνει τελικά, θα φαίνεται εύκολη, απόλυτα διαθέσιμη ή απλά παραδομένη-οπότε χάνουν το ενδιαφέρον τους;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις συμβουλές :-)

 

Να την κανει βεβαιως .Αν θα φαινεται η οχι απολυτα διαθεσιμη ειναι στο χερι της.Και τι ακριβως ψαχνει,γιατι μπορει καποια αλλη να τον θελει μονο για το κορμι του :lol:

Εμενα φυσικα δεν θα με πειραζε ουτε αν καποια ειναι ιδιαιτερως επιθετικη στην προσεγγιση.Ειμαι εναντιον της καταπιεσης των συναισθηματων και των ερωτικων επιθυμιων .Για τους αλλους δεν ξερω...:lol:

Επεξ/σία από bluesattack
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προτιμώ να κάνει η γυναίκα την 1η κίνηση....

να μη κουράζομαι ρε παιδί μου στο κυνήγι !! :P

 

Εξάλλου αν κάνει το πρώτο βήμα η γυναίκα,το αποτέλεσμα όλοι ξέρουμε ποιο θα είναι!!

Αν το κάνει ο άντρας...το Χ είναι προ των πυλών ! χαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τί πρώτη κίνηση να κάνει ένα ΘΗΛΥΚΟ δηλαδή; Ή που θα γίνει ντίρλα και θ΄ αρχίσει να λέει αηδίες, ή που θα σου πεί να βγείτε αλλά με 100 άτομα γνωστούς της παρέα, ή που θα σε κοιτάζει όλη την ώρα με το χαμόγελο του αυτιστικού χωρίς να μιλάει, ή που θα σου στείλει εσεμές σε άκυρη ώρα με κάποιο αόριστο κωδικοποιημενο ανθυπονοούμενο, ή που θα σου πετάξει άγαρμπα το μπαλάκι κάνοντας ερώτηση του στύλ "εσύ πώς με βλέπεις δηλαδή;". Άσε ρε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην κολλατε σε λεπτομερειες οποιος γουσταρει κανει την πρωτη κινηση και αν φας αποριψη δεν εγινε και τιποτα παμε για αλλα, εγω εχω καταληξει στο συμπερασμα οτι καλυτερα να ειμαι εγω που "εκτιθομαι συναισθηματικα" περισσοτερο ετσι εχεις πιο πολλες ευκαιριες για να βρεις αυτον/αυτην που σου ταιριαζει, αλλα και μια κοπελα να μου εκανε την πρωτη κινηση παλι προβλημα δεν θα ειχα κανενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνώρισα πρόσφατα κάποιον και έδειξε έντονα το ενδιαφέρον του, αλλά παρ' όλο που έκανε κινήσεις προσέγγισης δεν μου ζήτησε να βγούμε ή κάτι ανάλογο. Είπα να του ζητήσω εγώ να βγούμε, αλλά σκέφτηκα μετά, αν ήθελε δεν θα το ζητούσε; Οπότε η κατάσταση έμεινε στάσιμη.

Αποφάσισα να ρωτήσω την ανδρική κοινότητα εδώ, αν θεωρείτε ωραίο το να κάνει η κοπέλα την πρώτη κίνηση.

Και αν την κάνει τελικά, θα φαίνεται εύκολη, απόλυτα διαθέσιμη ή απλά παραδομένη-οπότε χάνουν το ενδιαφέρον τους;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις συμβουλές :-)

 

Λοιπόν... Άκου...

 

εάν εσύ είσαι τύπος έξω καρδιά και αυθόρμητη και ο άλλος είναι το ίδιο απλά δεν έχει κάνει κίνηση το πιο πιθανό είναι να έχει κοπέλα. εάν δεν σε πειράζει ή εάν είσαι σίγουρη πως δεν έχει πές του να πάτε για ποτό και φίλησε τον εσύ..

 

εάν εσύ είσαι έξω καρδιά και αυθόρμητη και ο άλλος είναι κλειστός χαρακτήρας κάνε πάλι το ίδιο που σου είπα πριν .

 

εάν εσύ είσαι χαμηλών τόνων και αυτός είναι αυθόρμητος αλλά δεν έχει κάνει κίνηση μην κάνεις τίποτα. η έχει κοπέλα και δεν θα κάνει τίποτα και εκείνος ή αργα ή γρήγορα θα κάνει την κίνησ του.

 

 

εάν είστε καιοι 2 χαμηλων τόνων αλλά εσύ είσαι πιο ωραία στείλε μου μύνημα να βγούμε οι δυο μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχουμε μπει στον 21ο αιώνα οπότε αυτές οι ερωτήσεις απαγορεύονται lock it please. :P

 

:lol:

 

Μην παρεξηγηθεις alex αλλα 21ο αιωνα ? Ποσοι θα δεχονταν λες τις πολλες σχεσεις της (μελλουσας )γυναικας τους ? Ειπαμε αλλα μην το παρακανουμε :-) (προσεξες την αλλαγη του προσωπου..:lol:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτη κίνηση και γενικότερα κυνήγι κάνει όποιος ενδιαφέρεται. Σου αρέσει; Εμπρός. Δεν έχει «κι αν δε του αρέσω» - ο κόσμος δεν λειτουργεί έτσι. Αν δε του αρέσεις θα τον κάνεις να του αρέσεις. Αν δεν τα καταφέρεις δε πειράζει, μέσα στη ζωή είναι. Τώρα όμως κάτι τραγικότητες σε στυλ «μου αρέσει, αλλά θέλω αυτός να κάνει κάτι» είναι για τα μπάζα. Όπως και η γενικότερη ιδέα «ο άντρας είναι κυνηγός». Κυνηγός είναι όταν θέλει αυτός, όταν τον θες εσύ όμως, είναι δικιά σου υπόθεση να τον καταφέρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσωπικα κατι τετοια τα γραφω εκει που δεν πιανει μελανι, ειμαι και ανυπομονη οποτε δεν παιζει να καθομαι στωικα να περιμενω να μου ζητησει ο αλλος να βγουμε κτλ. παντα κανω την πρωτη κινηση και χεστηκα τι νομιζει. σε γενικες γραμμες παιρνω αυτο που θελω. προτιμω να δημιουργω την προσφορα παρα να διαλεγω μεσα απο Χ επιλογες που ειναι available.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...