Προς το περιεχόμενο

Ποιος είναι καλύτερο να κάνει την πρώτη κίνηση?


Edelwaiss

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γνώρισα πρόσφατα κάποιον και έδειξε έντονα το ενδιαφέρον του, αλλά παρ' όλο που έκανε κινήσεις προσέγγισης δεν μου ζήτησε να βγούμε ή κάτι ανάλογο. Είπα να του ζητήσω εγώ να βγούμε, αλλά σκέφτηκα μετά, αν ήθελε δεν θα το ζητούσε; Οπότε η κατάσταση έμεινε στάσιμη.

Αποφάσισα να ρωτήσω την ανδρική κοινότητα εδώ, αν θεωρείτε ωραίο το να κάνει η κοπέλα την πρώτη κίνηση.

Και αν την κάνει τελικά, θα φαίνεται εύκολη, απόλυτα διαθέσιμη ή απλά παραδομένη-οπότε χάνουν το ενδιαφέρον τους;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις συμβουλές :-)

 

Κοιταξέ να δεις, μην παρεξηγηθείς με αυτό που θα σου πω, αλλά βάλε μια φωτογραφία για να σε δούμε και μετά θα σου πούμε εμείς αν πρέπει να κάνεις εσύ την πρώτη κίνηση ή όχι

 

Αν μας δώσεις αυτό το επιπλέον στοιχείο μπορούμε επίσης να σου πούμε αν αυτός που κυνηγάς είναι παλαβός ή όχι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 169
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Λοιπόν... Άκου...

 

εάν εσύ είσαι τύπος έξω καρδιά και αυθόρμητη και ο άλλος είναι το ίδιο απλά δεν έχει κάνει κίνηση το πιο πιθανό είναι να έχει κοπέλα. εάν δεν σε πειράζει ή εάν είσαι σίγουρη πως δεν έχει πές του να πάτε για ποτό και φίλησε τον εσύ..

εάν εσύ είσαι έξω καρδιά και αυθόρμητη και ο άλλος είναι κλειστός χαρακτήρας κάνε πάλι το ίδιο που σου είπα πριν .

εάν εσύ είσαι χαμηλών τόνων και αυτός είναι αυθόρμητος αλλά δεν έχει κάνει κίνηση μην κάνεις τίποτα. η έχει κοπέλα και δεν θα κάνει τίποτα και εκείνος ή αργα ή γρήγορα θα κάνει την κίνησ του.

εάν είστε καιοι 2 χαμηλων τόνων αλλά εσύ είσαι πιο ωραία στείλε μου μύνημα να βγούμε οι δυο μας.

πανω κατω ισχυουν αυτα οταν γινετε κονε σε ακυρα μερη δηλ.χωρις να ειστε σε κοινη παρεα...αλλιως κατα 99% παιζει το γνωστο συνοικεσιο.καποιος/α θα ρωτησει εναν κοινο φιλο/η και θα μαθει τι παιζει με αυτον/η που τον/την ενδιαφερει...

Στην τελικη για να μην τα παραλεμε αν καποιος/α το εχει σε εμφανιση ολα γινονται πιο απλα

Επεξ/σία από kage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Στειλε τα σωστα μηνυματα με σαφηνεια (οχι εσεμεσια :P) και θα κανει αυτος την πρωτη κινηση. Αλλωστε το να του προτεινεις να βγειτε δεν ειναι ουτε πρωτη κινηση ουτε κινηση που θα σε κανει να φανεις ευκολη (ουτε δυσκολη, ουτε τιποτα βασικα).

Οχι πως οπως και να εχει ειναι λαθος να κανεις εσυ την πρωτη κινηση, απλως αν δεν το εχεις συνηθισει, μπορει να σου βγει ακομψα.

Εγω θεωρω πολυ sexy να ξερει μια γυναικα τι θελει, ποιον θελει και γιατι τον θελει. Βεβαια αυτο προϋποθετει και μια ωριμοτητα απο την πλευρα της γυναικας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι 'ν αυτα;

 

χωρις να εχω αδερφη ή κορη και θεωρωντας τον εαυτο μου με αρκετα ανοιχτο μυαλο (καθως κ ελευθερο χρονο, για να απανταω σ ενα τρολο-τοπικ) δηλωνω υπευθυνα ΟΧΙ ΜΗΝ ΤΟΥ ΤΗΝ ΠΕΣΕΙΣ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΑΝ ΘΕΣ ΣΕΞ ΚΙ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ.

Εκτος αν εννοεις πρωτη κινηση το δειξεις λιγο ενδιαφερον μεν, μη παρεξηγησιμο δε.

Κατι που να μην το καταχυρωνει οτι σ εχει σιγουρη και εχει ο θεος.

Αν δειξεις οτι ξεκαθαρα θελεις να αναρωτηθεις τα παραπανω

α) κατα ποσο ποσο θα σε ενοχλησει αν μαθαινες οτι εκει που πινει μπυρες με κολληττους σε σενα αναφερεται ως "θελει να την πηδηξω αλλα δεν ξερω μωρε βαριεμαι, θα δω..."

β) αν αυτο σε ενοχλει κατα ποσο βαζεις το χερι σου στην φωτια οτι δεν θα ελεγε ποτε κατι τετοιο. Υποψιν δεν ξερεις καλα καλα αν σε θελει και οτι αν σε θελει δεν ξερεις οτι θα στην πεσει.

Αυτο, για να μην πεφτουμε απο συννεφα - οσο αυτους που μιλανε για τους 21ους και 22ους αιωνες ας αναρωτηθουνε κατα ποσο ισοτητα δινουνε στο να μαθουνε οτι ο φοιτητης γιος πηρε στο πανεπιστημιο 100 γυναικες με το οτι η φοιτητρια κορη πηρε στο πανεπιστημιο 100 ανδρες.

Επισης κατα ποσο η κορη τους παλι υποθετικα, παντρευτηκε εναν πλουσιο 15 χρονια μεγαλυτερο και αυτη καθεται σπιτι, με το να κανει κατι τετοιο ο γιος τους (παλι μια 15 χρονια μεγαλυτερη με λεφτα κι αυτος καθεται σπιτι).

Αυτα περι ισοτητητας.

 

Εν κατακλειδι σου αρεσει καποιος; τιποτα πιο ομορφο απο το να πεταξεις κανενα υπονοουμενο, καποιο ιδιαιτερο βλεμα κλπ και να περιμενεις. Θελεις ενα καλο γρηγορο βρωμικο 1night stand; παλι σωστο, ορθον, υγιες και δικαιο. Κανε επιθεση. Μονο ξεκαθαρα, χωρις παλινδρομησεις και πεσιμο απο συνεφα μετα αλα σουπερ-κατερινα κοσμοπολιταν και sex and the city παρανοικες δραματοποιησεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει πρωτη κινηση ειπαμε , του στυλ , ααααα , εχω δει ενα καλο εργο που παιζεται στο σινεμα, παμε να το δουμε ? :-D Αφου ο αλλος δεν κουνιεται :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοβαρά τώρα, πώς είναι ένα αξιοπρεπές αντρικό πέσιμο που δεν περιλαμβάνει σε γνωριμία στο μπαρ "να πιούμε σφηνάκι/κεράσω ποτό", ή εσεμέσια ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων;

 

Γενικά ό,τι λέει ο άντρας ενώ την πέφτει, μπορεί να το πει και η γυναίκα, και να ακουστεί το ίδιο γελοίο ή σοβαρό ή ερωτεύσιμο ή ό,τι. Άλλωστε η γλιτσερότητα δεν είναι μόνο αντρικό προνόμιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοβαρά τώρα, πώς είναι ένα αξιοπρεπές αντρικό πέσιμο που δεν περιλαμβάνει σε γνωριμία στο μπαρ "να πιούμε σφηνάκι/κεράσω ποτό", ή εσεμέσια ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων;

 

Γενικά ό,τι λέει ο άντρας ενώ την πέφτει, μπορεί να το πει και η γυναίκα, και να ακουστεί το ίδιο γελοίο ή σοβαρό ή ερωτεύσιμο ή ό,τι. Άλλωστε η γλιτσερότητα δεν είναι μόνο αντρικό προνόμιο.

 

Α μην τα λετε σε εμας.Εσεις θελετε σονυ και καλα να ''κατακτηθειτε '' :-D

Ανταποδιδω την ερωτηση.Πως θα σας φανει η απαντηση απο εναν ανδρα, στο πεσιμο .. αα δεν ξερω, θα δουμε, δεν θελω να το παμε βιαστικα :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
. Άλλωστε η γλιτσερότητα δεν είναι μόνο αντρικό προνόμιο.

 

Ναι αλλά εμεις το εξασκούμε χιλιάδες χρόνια τωρα και το έχουμε φτάσει σε απίστευτα επίπεδα.

Οι γυναίκες προσπαθούν να ακολουθήσουν αλλά εχουν δρόμο ακόμα. Εκει που είμαστε ισόπαλοι μερικές φορές ειναι στη χυδαιότητα.

Επεξ/σία από ANHLIKOS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοβαρά τώρα, πώς είναι ένα αξιοπρεπές αντρικό πέσιμο που δεν περιλαμβάνει σε γνωριμία στο μπαρ "να πιούμε σφηνάκι/κεράσω ποτό", ή εσεμέσια ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων;

ΑΥΤΟ ΘΑ ΤΟ ΔΕΙΣ ΟΤΑΝ ΒΓΟΥΜΕ!

 

 

 

 

καπς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως να του κάνει και έρωτα;

 

δεν ειναι κακη ιδεα.. θα τον στειλει κανονικα..

 

---------- Προσθήκη στις 20:31 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 20:31 ----------

 

Κοιταξέ να δεις, μην παρεξηγηθείς με αυτό που θα σου πω, αλλά βάλε μια φωτογραφία για να σε δούμε και μετά θα σου πούμε εμείς αν πρέπει να κάνεις εσύ την πρώτη κίνηση ή όχι

 

Αν μας δώσεις αυτό το επιπλέον στοιχείο μπορούμε επίσης να σου πούμε αν αυτός που κυνηγάς είναι παλαβός ή όχι

 

παρα πολυ σωωωωωστοςςςςςς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω είμαι της άποψης οτι δεν παίζει ρόλο ποιος θα κάνει την κίνηση. Οι άντρες έχουνε γίνει και λίγο κότες. Δεν μπορείς να φανταστείς τι πέρασα μέχρι να πείσω έναν φίλο μου να κάνει κίνηση, ενω του είχα στρώσει όλο το πεδίο (είχα συνενοηθεί να βρεθούνε σε ένα πάρτυ, είχα πάρει πληροφορίες για το αν εκείνη ενδιαφέρεται, είχα ποτήσει και του δύο και πάλι κώλωνε). Ορισμένοι άντρες έχουνε καταπιέσει σε τεράστιο βαθμό τον κυνηγό που έχουνε μέσα τους. Οπότε καλό είναι αν σου αρέσει ένας τέτοιος, να κάνεις εσύ την κίνηση.

 

Εγω αυτό που βαριέμαι απο τις γυναίκες είναι τα παιχνιδάκια. Το έχουνε στο αίμα τους. Άμα μυρίσω παιχνιδάκι κτλ. τρέχω σαν τον Βέγγο.

 

Εγω όποτε κάνω κίνηση, την ξεμοναχιάζω και τις το λέω στα ίσια, άμα η γκόμενα είναι κότα και μου τα μασάει, πάμε για άλλα. Όσες χυλόπιτες έχω φάει, άλλες τόσες μου έχουνε κάτσει. Οπότε αυτό προτίνω και σε εσένα. Φρόντισε να βρεθείται σε μεγάλη παρέα και μετά βρές μάι πρόφαση για να τον ξεμοναχιάσει, μετά κάνε μια κίνηση και πλησιασέ. Άμα δεν σε αρπάξει ή δεν ενδιαφέρεται ή είναι απίστευτη κότα ή ...κτλ. οπότε δεν υπάρχει και λόγος να ξανα ασχοληθείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ορισμένοι άντρες έχουνε καταπιέσει σε τεράστιο βαθμό τον κυνηγό που έχουνε μέσα τους.

 

Το γνωστο συνδρομο "οι καλυτεροι του αγωνα ηταν αυτοι που δεν παιξανε"

Εχει περασει απο τον Κωστοπουλο οτι ο αντρας ο σωστος τις εχει ολες να σφαζονται στα ποδια του και δεν υπαρχει θηλυκο να πει οχι, αυτος απλα αποφασιζει αν θελει ή οχι

Αυτο λοιπον το προτυπο του σουπερ-αντρα που περασε στον κοσμο γυρισε σε καποιους μπουρεναγκ. Οντως υπαρχουν καποιοι αντρες εκει εξω που εχουν οποια θελουν. Υπαρχουν ομως και πολλοι που δεν εχουν οποια θελουν αλλα επειδη το Νιτρο σε διδασκε "Ο αντρας ο σωστος τις εχει ολες" εσυ κανεις το συνδιασμο "ΑΡΑ αν δεν εχω εστω και μια, δεν ειμαι σωστος"

 

Και ετσι περασαμε στη φαση "δεν μιλαω, δεν λαλαω, αν ειναι ας ερθει μονη της"

Εξαλλου αν εχεις ποσοστο 0 στις 0 προσπαθειες καποτε ησουν κοτα, τωρα απλα εισαι "καμια δεν μου εριξε χυλοπιτα"

 

ΥΓ. Σε σημειο που λες "τοσο που θελετε να εντυπωσιασετε τους φιλους σας με τις επιδοσεις σας, ρε μπας και ειστε αδελφες?"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...