Προς το περιεχόμενο

Ποιος είναι καλύτερο να κάνει την πρώτη κίνηση?


Edelwaiss

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το γνωστο συνδρομο "οι καλυτεροι του αγωνα ηταν αυτοι που δεν παιξανε"

Εχει περασει απο τον Κωστοπουλο οτι ο αντρας ο σωστος τις εχει ολες να σφαζονται στα ποδια του και δεν υπαρχει θηλυκο να πει οχι, αυτος απλα αποφασιζει αν θελει ή οχι

Αυτο λοιπον το προτυπο του σουπερ-αντρα που περασε στον κοσμο γυρισε σε καποιους μπουρεναγκ. Οντως υπαρχουν καποιοι αντρες εκει εξω που εχουν οποια θελουν. Υπαρχουν ομως και πολλοι που δεν εχουν οποια θελουν αλλα επειδη το Νιτρο σε διδασκε "Ο αντρας ο σωστος τις εχει ολες" εσυ κανεις το συνδιασμο "ΑΡΑ αν δεν εχω εστω και μια, δεν ειμαι σωστος"

 

Και ετσι περασαμε στη φαση "δεν μιλαω, δεν λαλαω, αν ειναι ας ερθει μονη της"

Εξαλλου αν εχεις ποσοστο 0 στις 0 προσπαθειες καποτε ησουν κοτα, τωρα απλα εισαι "καμια δεν μου εριξε χυλοπιτα"

 

ΥΓ. Σε σημειο που λες "τοσο που θελετε να εντυπωσιασετε τους φιλους σας με τις επιδοσεις σας, ρε μπας και ειστε αδελφες?"

 

 

 

Αυτα που λές ισχύουν. Αλλα όχι σε όλες τις περιπτώσεις.

 

Στην παρέα μου μάγκας και Άντρας είναι αυτός που έχει τα κότσια να πάει και να την πέσει σε αυτήν που του αρέσει, ανεξάρτητα απο το αποτέλεσμα. Το θέμα είναι αν έχεις τα @ρχίδια να διεκδικήσεις αυτό που θέλεις και όχι αν ή άλλη η ξυνομούν@ θα σου κάτσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 169
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αυτο λοιπον το προτυπο του σουπερ-αντρα που περασε στον κοσμο γυρισε σε καποιους μπουρεναγκ.

 

Τα ΄σπασες ΑΣΚΗΜΑ. Καφτά δάκρυα κυλάνε στα αξύριστα μάγουλά μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω είμαι της άποψης οτι δεν παίζει ρόλο ποιος θα κάνει την κίνηση. Οι άντρες έχουνε γίνει και λίγο κότες. Δεν μπορείς να φανταστείς τι πέρασα μέχρι να πείσω έναν φίλο μου να κάνει κίνηση, ενω του είχα στρώσει όλο το πεδίο (είχα συνενοηθεί να βρεθούνε σε ένα πάρτυ, είχα πάρει πληροφορίες για το αν εκείνη ενδιαφέρεται, είχα ποτήσει και του δύο και πάλι κώλωνε). Ορισμένοι άντρες έχουνε καταπιέσει σε τεράστιο βαθμό τον κυνηγό που έχουνε μέσα τους. Οπότε καλό είναι αν σου αρέσει ένας τέτοιος, να κάνεις εσύ την κίνηση.

 

Εγω αυτό που βαριέμαι απο τις γυναίκες είναι τα παιχνιδάκια. Το έχουνε στο αίμα τους. Άμα μυρίσω παιχνιδάκι κτλ. τρέχω σαν τον Βέγγο.

 

Εγω όποτε κάνω κίνηση, την ξεμοναχιάζω και τις το λέω στα ίσια, άμα η γκόμενα είναι κότα και μου τα μασάει, πάμε για άλλα. Όσες χυλόπιτες έχω φάει, άλλες τόσες μου έχουνε κάτσει. Οπότε αυτό προτίνω και σε εσένα. Φρόντισε να βρεθείται σε μεγάλη παρέα και μετά βρές μάι πρόφαση για να τον ξεμοναχιάσει, μετά κάνε μια κίνηση και πλησιασέ. Άμα δεν σε αρπάξει ή δεν ενδιαφέρεται ή είναι απίστευτη κότα ή ...κτλ. οπότε δεν υπάρχει και λόγος να ξανα ασχοληθείς.

 

Αναλογα το παιχνιδακι. Αν ειναι κατι ευχαριστο τοτε ειναι καλοδεχουμενο. Αν ειναι να σου γ@μησει τα αισθηματα τοτε μακριααααα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει πρωτη κινηση ειπαμε , του στυλ , ααααα , εχω δει ενα καλο εργο που παιζεται στο σινεμα, παμε να το δουμε ? :-D Αφου ο αλλος δεν κουνιεται :P

 

All time classic για εμάς τις ντροπαλές... Εναλλακτικά πότισε τον . :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, πήγαινε ντροπαλά, κρύβοντας το κατακόκκινο προσωπάκι σου στον ώμο σου και λοξοκοιτώντας πεταρίζοντας και δείξτου διστακτικά το μπουκάλι με το φωτιστικό οινόπνευμα. Όταν σε κοιτάξει με αυτό το βλέμμα περιέργειας που σε λιώνει, απλώς κάνε "χιχιχι" και μια κίνηση πιώματος πριν ξανακοκκινήσεις και κοιτάξεις το πάτωμα σκαλωμένη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Ναι, πήγαινε ντροπαλά, κρύβοντας το κατακόκκινο προσωπάκι σου στον ώμο σου και λοξοκοιτώντας πεταρίζοντας και δείξτου διστακτικά το μπουκάλι με το φωτιστικό οινόπνευμα. Όταν σε κοιτάξει με αυτό το βλέμμα περιέργειας που σε λιώνει, απλώς κάνε "χιχιχι" και μια κίνηση πιώματος πριν ξανακοκκινήσεις και κοιτάξεις το πάτωμα σκαλωμένη.

Ειμαι στο λεωφορειο και με επιασε νευρικο :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια, δεν θα ήθελα να κλειδώσω το θέμα, γιατί δεν έχω λύσει όλες τις απορίες που προκύπτουν(και είναι πολλές).

 

Αρχικά να πω ότι τον teddy δεν τον ξέρω, αλλά δεν νομίζω ότι απαγορεύεται να θέτουμε απορίες κοινωνικού περιεχομένου στο φόρουμ.. δεν είδα πουθενά τέτοια απαγόρευση. Και φαντάζομαι πως δεν απασχολούν μόνο εμένα, αλλά και πολλούς άλλους που διστάζουν να τις εκφράσουν.

 

Φωτογραφία μου, λυπάμαι που δεν θα δείτε, δεν θα βάλω-για πολλούς και διάφορους λόγους(προσωπικό απόρρητο)-αλλά δεν νομίζω(εγώ και αρκετοί ακόμη)καν πως τίθεται πρόβλημα εξωτερικής εμφάνισης-επίσης για πολλούς και διάφορους λόγους. (Συγγνώμη για την αοριστία αλλά μεταξύ αγνώστων...) Ίσα ίσα που έχω αρχίσει να πιστεύω πως μπορεί να έχει και κόμπλεξ κατωτερότητας, διότι πρώτη φορά αναρωτιέμαι αν πρέπει να κάνω εγώ κάποια κίνηση. Ουσιαστικά, αυτός την πρώτη φορά που τον είδα είπε κάτι σε στυλ:"ελπίζω να σε ξαναδώ", αλλά δεν έκανε κάτι γι' αυτό. Έκανε κάποιες κινήσεις, αλλά μου φάνηκαν πολύ αόριστες. Και πολλοί εδώ μιλάνε για τις γυναίκες που δεν ξέρουν τι θέλουν, αλλά εγώ νομίζω πως το ίδιο συμβαίνει και με αρκετούς από την αντίπερα όχθη. Τι θα 'πρεπε δηλαδή να κάνω εγώ που δεν έχω ήδη κάνει; Και ελπίζει να με ξαναδεί για ποιο λόγο; Να τον ποτίσω είναι καλή ιδέα, μπας και κάνει τίποτα περισσότερο, αλλά μήπως είναι ερωτευμένος με κάποια άλλη;Μήπως παρ' όλο που ενδιαφέρεται, κολλάει; Αλλά αν ενδιαφέρεται, γιατί ήλπιζε να με ξαναδεί προσωπικά εμένα; Γιατί κολλάει;

 

Να συμπληρώσω πως το θέμα είναι ελεύθερο. Απαντάνε άντρες-γυναίκες και ρατσισταί-παρ' ότι δεν είμαι σύμφωνη μαζί τους. Αν κάποιος διαφωνεί με την ύπαρξη του θέματος, καλύτερα γι' αυτόν να μην μπει στον κόπο ν' απαντήσει, για να μην χάνει και τον χρόνο του...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι να τον ποτισεις; θα τον αποπλανησεις;

σιγουρα αμα αραξετε με κανενα ποτο η ατμοσφαιρα χαλαρωνει αλλα με μετρο παντα ειδικα απ την μερια σου, γυναικα πιωμενη ειναι ασχημο θεαμα για οποιονδηποτε ανδρα σεβεται τον εαυτο του.

Χωρις ελπιζω να ακουγομαι κοπανος επειδη εχω ενα ψιλο-"χαρισμα" να μεταφραζω απ τα γυναικια στα ελληνικα, καταλαβα οτι σου αρεσει και δεν βλεπεις απο αυτον να το πιανει στον αερα, (και δεν ειναι ο μονος, σε ολους μας μπορει να ξανασυμβει) η απορια σου συνοψιζεται φανταζομαι στο εξης... "αν αρχισει και το κουραζει το θεμα να κανω την αρχη και απο γενικοτητες να το γυρισω σε Ξερεις Μου Αρεσεις Πολυ (κλπ κλπ κλπ)" Ή να το περιορισεις σε μια προσχαρη αλλα safe zone κατασταση μεχρι να το πιασει αυτος το νοημα και κανει το πρωτο βημα;

Κανε ο,τι σου ερθει (το φορουμ δεν μπορει να σου δωσει την απολυτη συνταγη) αλλά κρατα ως παραμετρο το εξης: Ενα φαινομενο που παρουσιαζεται σε αντρες απο Τζορτζ Κλουνεΰ μεχρι Κωστα Τσακωνα κατα το οποιο με το που στην πεσει γυναικα πρωτη παιρνεις μια τοοοσο γερη δοση "αντριλας" που α)το παιζεις και λιγο δυσκολος και καλά β)η σιγουρια χτυπαει τοσο κοκκινο που θα πας να κανεις και μερικα πεσιματα απο δω κι απο κει ως γκομενος (να ισορροπησεις και την ελλειψη κυνηγιου στην περιπτωση σας). Θα υπαρχει ενα καλο ποσοστο επιτυχιας (οι γυναικες την μυριζεστε την αυτοπεποιθηση και παλαβωνετε)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά πάντως είναι από τα αγαπημένα μου πράγματα τα πρώτα ραντεβού σε ΜΠΑΡΖ. Ιδίως όταν από αμηχανία πίνω κάτιτις παραπάνω και την επόμενη μέρα σκέφτομαι "μα καλά πόσο μαλάκας είναι που καθόταν και με άκουγε τόση ώρα". Και για κάποιον παρανοϊκό λόγο πιάνει.

Οπότε στη συνταγή της επιτυχίας να προσθέσω εμπειρικά το πότισε και τον εαυτό σου λίγο παραπάνω. Λίγο, εκτός αν βαρεθείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πίνω κάτιτις παραπάνω και την επόμενη μέρα σκέφτομαι "μα καλά πόσο μαλάκας είναι που καθόταν και με άκουγε τόση ώρα"

 

Ε βέβαια, καθόταν με την ελπίδα ότι θα συνεχίσεις να πίνεις μέχρι να φτάσεις στο ΠΟΛΥ ΠΑΡΑΠΑΝΩ. Νόμος στο πρώτο ραντεβού για κάθε ύπουλο μπήχτη που σέβεται τον εαυτό του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το έχω με τις άγνωστες γαμώτο. Χώνομαι αγρίως σε φίλες ή φίλες φιλων άμα κάτσει φάση, αλλά να πάω να καμακώσω απλά δεν παίζει. Δεν το νιώθω καθόλου. Όποια θέλει λοιπόν...ας έρθει. =ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...