Προς το περιεχόμενο

Πολιτική προσφορών Πλαίσιο και πώς μπορούμε να αντιδράσουμε


cortaN@

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι ΟΚ, αλλά εμένα ως πελάτη ΔΕ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ το τί γίνεται μέσα στο κάθε ΠΛΑΙΣΙΟ. Εμένα με νοιάζει το τί γίνεται όταν διαβάζω "έχουμε το τάδε" πηγαίνω στο κατάστημα που "το έχουμε" και δεν "το έχουμε" αλλά προτείνουμε κάτι άλλο. Δε θα κάτσω εγώ να λύσω τα εσωτερικά του ΠΛΑΙΣΙΟ, για τ'όνομα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 401
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μα δεν ειπα να λυσεις εσυ κατι, απλα σου εξηγησα πως για να λυθει αυτο που λες πρεπει να βαλουν ενα μπαμπουλα πανω απο το κεφαλι του καθε πωλητη ωστε να μην γινονται αυτα τα πραγματα.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νικ, πάλι το βλέπεις από την εσωτερική πλευρά που ΔΕ ΜΑΣ ΑΦΟΡΑ.

Ξεχώρισέ το από τη συνέπεια προς τον καταναλωτή.

 

τσαμπα τα παιρνουν η πανε στο ταμειο και τα πληρωνουν;

Αν τα πλήρωναν, δε θα έφευγε και το προϊόν από το site σύντομα; :P

Αλλά, ξαναλέω, δε μας αφορά το τί κάνουν μεταξύ τους, μας αφορά το τί κάνουν προς εμάς τους επίδοξους πελάτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν τα πλήρωναν, δε θα έφευγε και το προϊόν από το site σύντομα; :P

 

για στακα...εγω λεω οτι τα πληρωνουν αρα πανε ταμειο που τους ξερουν και μπορουν καλλιστα να τους πουν οτι δεν ειναι για τους εργαζομενους αυτα αλλα για την εξυπηρετηση του κοσμου.

 

αλλα τι ψαχνουμε να βρουμε τωρα στο μπαχαλομαγαζο!!!

μονο σεναρια επιστημονικης φαντασια και εαν, μπορουν να εξηγησουν τα ανεξηγητα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε παίδες να ξεχωρίσουμε δυο πράγματα όμως: το αν τα παίρνουν απευθείας κάποιοι από εκεί δεν αφορά εμένα τον πελάτη, στο κάτω κάτω καλά κάνουν και τα παίρνουν (τα δικαιούνται πρώτοι αν θέλετε τη γνώμη μου) και τίποτα δε μου ανήκει εμένα του πελάτη μέχρι να πληρώσω και να πάρω την απόδειξη. Δεν έχω τέτοιες απαιτήσεις. Ούτε θα λύσω εγώ τα εσωτερικά του ΠΛΑΙΣΙΟ, δεν είναι η δουλειά μου να κάνω τέτοιες μαντεψιές.

Απαιτώ όμως όταν έχω πχ 80€ και θέλω κάτι και ανοίγω το άλλοκατάστημα.gr και βλέπω πως παίρνω αυτό με αυτά τα λεφτά και μετά ανοίγω το ΠΛΑΙΣΙΟ και μου λέει "προσφορά, έλα με 80€ στο τάδε κατάστημα" και παίρνω τα πόδια μου και πηγαίνω, ΝΑ ΜΗ ΜΕ ΕΧΕΙ ΕΞΑΠΑΤΗΣΕΙ.

 

Ελπίζω να έγινα κατανοητός. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε παίδες να ξεχωρίσουμε δυο πράγματα όμως: το αν τα παίρνουν απευθείας κάποιοι από εκεί δεν αφορά εμένα τον πελάτη, στο κάτω κάτω καλά κάνουν και τα παίρνουν (τα δικαιούνται πρώτοι αν θέλετε τη γνώμη μου) και τίποτα δε μου ανήκει εμένα του πελάτη μέχρι να πληρώσω και να πάρω την απόδειξη. Δεν έχω τέτοιες απαιτήσεις. Ούτε θα λύσω εγώ τα εσωτερικά του ΠΛΑΙΣΙΟ, δεν είναι η δουλειά μου να κάνω τέτοιες μαντεψιές.

Απαιτώ όμως όταν έχω πχ 80€ και θέλω κάτι και ανοίγω το άλλοκατάστημα.gr και βλέπω πως παίρνω αυτό με αυτά τα λεφτά και μετά ανοίγω το ΠΛΑΙΣΙΟ και μου λέει "προσφορά, έλα με 80€ στο τάδε κατάστημα" και παίρνω τα πόδια μου και πηγαίνω, ΝΑ ΜΗ ΜΕ ΕΧΕΙ ΕΞΑΠΑΤΗΣΕΙ.

 

Ελπίζω να έγινα κατανοητός. :-)

 

Ε ναι εκει ειναι το θεμα, οτι πχ αυτες τις super προσφορες, ευκαιριες κλπ τις εχουν ακομα αναρτημενες στο site ενω ξερουμε εδω και βδομαδες οτι τα προιοντα αυτα δεν υπαρχουν στις τιμες αυτες. Αυτο ειναι ξεκαθαρη εξαπατηση για να σε κουβαλησουν με το ζορι στο χωρο του καταστηματος τους και να σε πεισουν εκει να αγορασεις κατι αλλο "διαθεσιμο" σε κανονικη τιμη φυσικα. Απατεωνιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε θελετε και τα λετε?

 

2 τινα συμβαινουν

 

ειτε το πλαισιο βγαζει σε προσφορα κραχτες ανυπαρκτα προιοντα

 

ειτε βγαζει τοσα λιγα που τα καβατζωνουν απο μεσα

 

σε καθε περιπτωση φαουλ και αποκλειεται να μην εχουν αντιληφθει το προβλημα μετα απο τοσα τηλεφωνα διαμαρτυριες

 

plus και ξαναρωταω προσφορες βγαζουν κατα καιρους οι παντες,εχετε δει παρομοια κατασταση σε βαθμο ξεφτιλας σε αλλους? αιντε το πολυ πολυ να βγαζουν προσφορες με λιγα τεμαχια που ομως δειχνουν ποτε ειναι εξαντλημενα η εχουν και counter

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικοτερα, απο απλη περιεργεια, υπαρχει καποιος που να καταφερε να παρει κατι απο "προσφορα" του Πλαισίου?

Και οταν λεμε να παρει, εννοουμε να παει, να το ζητησει, να το παραλαβει,να το πληρωσει και να φυγει.Τοσο απλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικοτερα, απο απλη περιεργεια, υπαρχει καποιος που να καταφερε να παρει κατι απο "προσφορα" του Πλαισίου?

Και οταν λεμε να παρει, εννοουμε να παει, να το ζητησει, να το παραλαβει,να το πληρωσει και να φυγει.Τοσο απλα...

Eγω παντως ειχα παρει αυτην την μητρικη σε αυτην την τιμη που αναγραφει στο site. Συσκευασμενη απο το ραφι και οχι εκθεσιακο κομματι.

To θεμα ειναι οτι την πετυχα σε αυτην την τιμη περιπου 1 μηνα πριν βγει στο internet ως ευκαιρια και ως "εκθεσιακο κομματι".

Δηλαδη εν ολιγοις η προσφορα τουλαχιστον σε αυτην την μητρικη ξεκινησε πολυ πριν αναρτηθουν οι τιμες στο internet.

http://www.plaisio.gr/Computers/Hardware/Motherboards/MSI-CD53-s1156-DDR3-P55-P55GD53.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικοτερα, απο απλη περιεργεια, υπαρχει καποιος που να καταφερε να παρει κατι απο "προσφορα" του Πλαισίου?

Και οταν λεμε να παρει, εννοουμε να παει, να το ζητησει, να το παραλαβει,να το πληρωσει και να φυγει.Τοσο απλα...

 

απο ολο το insomnia ημουν ο μονος που πηρε μια 4670 στα 25ε

 

σφραγισμενη ολα οκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο ολο το insomnia ημουν ο μονος που πηρε μια 4670 στα 25ε

 

σφραγισμενη ολα οκ

 

Aπο το stockhouse δεν μπορει να ηταν σφραγισμενη.

Τι εγγυηση σου εδωσαν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...