Προς το περιεχόμενο

Πολιτική προσφορών Πλαίσιο και πώς μπορούμε να αντιδράσουμε


cortaN@

Προτεινόμενες αναρτήσεις

:lol:

Πάντως πάνε τόσο χάλια τα κοκκινοκίτρινα που δείχνει πως κάποια αλλαγή έπεται. Όπως σωστά παρατήρησες, οι αλυσίδες δύσκολα κλείνουν, όχι όμως λόγω του πελατολογίου που θα... αυξηθεί, αλλά λόγω της δυνατότητας που έχουν να κόψουν από εκεί που χάνουν και φυσικά κινούν άλλους όγκους κεφαλαίων από ένα μαγαζάκι. Κάτι θα αλλάξει πάντως, αν συνεχίσει όπως σήμερα δε θα υπάρχει μετά από 2-3 χρόνια, νομίζω έχει αρχίσει και φαίνεται αυτό, ειδικά και λόγω καιρών που ζούμε.

 

+1

Η ποικιλία έχει μειωθεί και στα 2 δραματικά, και πραγματικά μου φαίνεται ότι κάτι δε πάει καλά. Ειδικά το πλαίσιο έχει τρομερά μπακαλίστικη λογική και δίνει την εντύπωση ότι προσπαθεί να μαζέψει όσο χρήμα γίνεται πριν το ΜΠΑΜ.

Οσο για το κίτρινο μαγαζάκι και εκεί η ποικιλία έχει πάει περίπατο. Πολύ λίγα τα προϊόντα σε κατηγορίες βασικές όπως τηλεοράσεις, λαπτοπ, κινητά.

Βέβαια αύξησε την ποικιλία του σε hardware γιατί μια περίοδο είχε καταντήσει τραγικό και εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 401
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι, γι' αυτό ακούει προσφορά και τρέχει, χωρίς να έχει πραγματικές ανάγκες, εκτός απ' τον άκρατο καταναλωτισμό φυσικά :Ρ

 

 

Πού είναι εκείνος ο leyta_yparxoun γαμώτο, κάθε φορά που βλέπω το nick ψοφάω στο γέλιο..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, γι' αυτό ακούει προσφορά και τρέχει, χωρίς να έχει πραγματικές ανάγκες, εκτός απ' τον άκρατο καταναλωτισμό φυσικά :Ρ

 

 

Πού είναι εκείνος ο leyta_yparxoun γαμώτο, κάθε φορά που βλέπω το nick ψοφάω στο γέλιο..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα σε όλους .B)

 

Σημερα προσπάθησα να αναζητησω μερικά εξαρτήματα που ήθελα να κανω αναβαθμηση στο PC μου . ξεκινησα να ψάχνω προσφορές κτλ κτλ . Οταν εφτασα στο ηλεκτρονικό κατάστημα του Πλαισιο , ΕΞΟΡΓΙΣΤΗΚΑ!!!! :mad: σε οποια κατηγορία και εαν έμπαινα μου εβγαζε μπατα σε τιμες "σκοτωμα" προιοντα και σε όσα πηρα τηλεφωνο φυσικα δεν υπαρχουν . Νομιζω οτι το θεμα εχει ξανα αναφερθει στο Insomnia .

 

Αλλα αυτην την φορα θα ηθελα να μαζευτουμε και να κανουμε καποια ομαδικη καταγγελια!

 

Ειναι ακριβος το ιδιο που εχε γινει και στα Multirama πριν απο πολυ καιρο που εδινε σε προσφορα παιχνιδια με 2 ευρω και τα οποια τα ειχε και στο ηλεκτρονικο του καταστημα και φυσικα οταν πηγενες στο καταστημα επαιρνες την απαντηση οτι "τελιωσανε"

 

Για οσους δεν γνωριζουν η MULTIRA ειχε φαει πολύ γενναίο πρόστιμο για αυτην την τραγικη τακτικη Marketing Που ακολουθησε .

 

Γιατι να μην φαει και το Πλαισιο το προστιματακι του διοτι η δικη του τακτικη ειναι ποιο τραγικη ακομη διοτι τα προιοντα φυσικα - δεν υπαρχουν αλλα κανενας δεν κανει τον κοπο να τα αφαιρεσει απο το ηλεκτρονικο του καταστημα .

 

Μου αρεσουν 2 πραγματα (θα γινω καυστικός τωρα και να με συγχωρέσετε) :

 

1. Παλικαρια του Πλαισιου και Μανατζαρεοι , εσεις κανακευεστε οτι λειτουργειτε το SAP για τις παραγγελειες σας και το Online συστημα του Site σας , δεν υπαρχει κανενας χριστιανος εκει να αφαιρεσει τα προιοντα που βαζετε σε τιμη σκοτωμα για να προσελκύσετε πελατες ?

 

2. Να χαιρεστε τον Μανατζαρεο που εχετε για το Μαρκετινγ που κανετε και προφανος τον πληρωνετε αδρα για να σας φερει με τραγικο τροπο κοσμο στα μαγαζακια σας .

 

 

Εμπρος μαζευόμαστε για καμια καταγγελια στα INKA ?

 

Εμεις ειμαστε η δύναμη οχι αυτοι !

 

 

επισυνάπτω και μια τυχαια φωτο για την απατη - τραγικο MArketing που χρησιμοποιηθεί το πλαισιο.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
απάλειψη εκφράσεων
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα σε όλους .B)

 

Σημερα προσπάθησα να αναζητησω μερικά εξαρτήματα που ήθελα να κανω αναβαθμηση στο PC μου . ξεκινησα να ψάχνω προσφορές κτλ κτλ . Οταν εφτασα στο ηλεκτρονικό κατάστημα του Πλαισιο , ΕΞΟΡΓΙΣΤΗΚΑ!!!! :mad: σε οποια κατηγορία και εαν έμπαινα μου εβγαζε μπατα σε τιμες "σκοτωμα" προιοντα και σε όσα πηρα τηλεφωνο φυσικα δεν υπαρχουν . Νομιζω οτι το θεμα εχει ξανα αναφερθει στο Insomnia .

 

Αλλα αυτην την φορα θα ηθελα να μαζευτουμε και να κανουμε καποια ομαδικη καταγγελια!

 

Ειναι ακριβος το ιδιο που εχε γινει και στα Multirama πριν απο πολυ καιρο που εδινε σε προσφορα παιχνιδια με 2 ευρω και τα οποια τα ειχε και στο ηλεκτρονικο του καταστημα και φυσικα οταν πηγενες στο καταστημα επαιρνες την απαντηση οτι "τελιωσανε"

 

Για οσους δεν γνωριζουν η MULTIRA ειχε φαει πολύ γενναίο πρόστιμο για αυτην την τραγικη τακτικη Marketing Που ακολουθησε .

 

Γιατι να μην φαει και το Πλαισιο το προστιματακι του διοτι η δικη του τακτικη ειναι ποιο τραγικη ακομη διοτι τα προιοντα φυσικα - δεν υπαρχουν αλλα κανενας δεν κανει τον κοπο να τα αφαιρεσει απο το ηλεκτρονικο του καταστημα .

 

Μου αρεσουν 2 πραγματα (θα γινω καυστικός τωρα και να με συγχωρέσετε) :

 

1. Παλικαρια του Πλαισιου και Μανατζαρεοι , εσεις κανακευεστε οτι λειτουργειτε το SAP για τις παραγγελειες σας και το Online συστημα του Site σας , δεν υπαρχει κανενας χριστιανος εκει να αφαιρεσει τα προιοντα που βαζετε σε τιμη σκοτωμα για να προσελκύσετε πελατες ?

 

2. Να χαιρεστε τον Μανατζαρεο που εχετε για το Μαρκετινγ που κανετε και προφανος τον πληρωνετε αδρα για να σας φερει με τραγικο τροπο κοσμο στα μαγαζακια σας .

 

 

Εμπρος μαζευόμαστε για καμια καταγγελια στα INKA ?

 

Εμεις ειμαστε η δύναμη οχι αυτοι !

 

 

επισυνάπτω και μια τυχαια φωτο για την απατη - τραγικο MArketing που χρησιμοποιηθεί το πλαισιο.

post-26395-129063131258_thumb.jpg

Επεξ/σία από Επισκέπτης
απάλειψη εκφράσεων
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολιτική προσφορών Πλαίσιο και πώς μπορούμε να αντιδράσουμε

 

Φαντάζομαι πως μπορούν να γίνουν μεμονωμένες καταγγελίες όπως είχαν γίνει και για τον Γερμανό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολιτική προσφορών Πλαίσιο και πώς μπορούμε να αντιδράσουμε

 

Φαντάζομαι πως μπορούν να γίνουν μεμονωμένες καταγγελίες όπως είχαν γίνει και για τον Γερμανό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολιτική προσφορών Πλαίσιο και πώς μπορούμε να αντιδράσουμε

 

Φαντάζομαι πως μπορούν να γίνουν μεμονωμένες καταγγελίες όπως είχαν γίνει και για τον Γερμανό.

 

Μεμονομενες αλλα και ομαδικες , βλεπω και εσυ εισαι πικραμενος .

 

Το θεμα ειναι οτι εσυ και εγω θα την ψαξουμε και θα παμε στο αλλο μαγαζι να ψωνισουμε .

 

Το εξοργισικο ειναι οτι μηλουσα με συναδελφο για το θεμα πριν απο λιγο και μου ειπε οτι με αυτην την λογικη τους κανουν τον κοσμο να αποφευγει το πλαισο , διοτι πας στο μαγαζι σου λενε δεν υπαρχει , νιωθεις "λαλακας" κανεις στροφη 180 μοιρες φευγεις και φυσικα δεν ξαναπατας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολιτική προσφορών Πλαίσιο και πώς μπορούμε να αντιδράσουμε

 

Φαντάζομαι πως μπορούν να γίνουν μεμονωμένες καταγγελίες όπως είχαν γίνει και για τον Γερμανό.

 

Μεμονομενες αλλα και ομαδικες , βλεπω και εσυ εισαι πικραμενος .

 

Το θεμα ειναι οτι εσυ και εγω θα την ψαξουμε και θα παμε στο αλλο μαγαζι να ψωνισουμε .

 

Το εξοργισικο ειναι οτι μηλουσα με συναδελφο για το θεμα πριν απο λιγο και μου ειπε οτι με αυτην την λογικη τους κανουν τον κοσμο να αποφευγει το πλαισο , διοτι πας στο μαγαζι σου λενε δεν υπαρχει , νιωθεις "λαλακας" κανεις στροφη 180 μοιρες φευγεις και φυσικα δεν ξαναπατας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά είναι παλιά! Ολό το κόλπο είναι η διαφήμιση για να προσελκύσουν πελάτες και να τους σπρώξουν ότι θέλουν! Το ίδιο κάνουν όλες οι μεγάλες εταιρείες...όπως ΠΛΑΙΣΙΟ, e-shop κλπ. Για παράδειγμα το skroutz.gr σου βρίσκει την χαμηλότερη και την υψηλότερη τιμή! Και μιλάμε για τεράστιες διαφορές τις περισσότερες τιμές, έλα όμως που σπάνια είναι διαθέσιμα! Κράχτες είναι όλα! Δεν ξέρω αν μπορούμε να κάνουμε κάτι γι'αυτό αλλά πρέπει να γίνει σε όλα τα online καταστήματα! Ψαρεύουν κόσμο μόνο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά είναι παλιά! Ολό το κόλπο είναι η διαφήμιση για να προσελκύσουν πελάτες και να τους σπρώξουν ότι θέλουν! Το ίδιο κάνουν όλες οι μεγάλες εταιρείες...όπως ΠΛΑΙΣΙΟ, e-shop κλπ. Για παράδειγμα το skroutz.gr σου βρίσκει την χαμηλότερη και την υψηλότερη τιμή! Και μιλάμε για τεράστιες διαφορές τις περισσότερες τιμές, έλα όμως που σπάνια είναι διαθέσιμα! Κράχτες είναι όλα! Δεν ξέρω αν μπορούμε να κάνουμε κάτι γι'αυτό αλλά πρέπει να γίνει σε όλα τα online καταστήματα! Ψαρεύουν κόσμο μόνο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eννοια σου φιλε και το πλαισιο θα παρει την αγουσα για τα αποδυτηρια σιγα σιγα. Ηδη υπαρχει σε ολα σχεδον τα τεχνολογικα φορουμ γενικευμενη αντιδραση για τον εμπαιγμο που κανει το πλαισιο στους πελατες του.

Δεν εχουνε παρει χαμπαρι οι κυριοι οτι ειδικα σε περιοδο κρισης δε τους παιρνει να προσπαθουν να απομιζισουν με πλαγιους και μη ηθικους τροπους λεφτα απο τους πελατες τους.

 

Μεσα σε λιγους μηνες ενα μαγαζι που ειχε πολυ καλη φημη καταφεραν να το κανουν παραδειγμα προς αποφυγη. Πραγματικα αυτος ο μανατζερ που παιρνει αποφασεις για το μαρκετινγκ πρεπει ναναι τζιμανι.

 

Μια του κλεφτη, δυο του κλεφτη λεει η παροιμια...

 

ΥΓ. Offtopic αλλα και οι αλλοι εκει στο eshop που μπορει να τριβουν τα χερια τους με ολα αυτα, να ξερουν οτι εχουν απορριφθει εδω και μηνες. Οσο υπαρχετε εσεις, τοσο εμεις θα ψωνιζουμε απο εξωτερικο και απο αγγελιες (δειτε τι γινεται με ebay, αλλα ακομα και με τις αγγελιες στα ελληνικα φορουμ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά κάτι παίχτηκε με το Πλαίσιο... Μέχρι πριν 1 χρόνο ήταν όλα αρκετά καλά... Τότε όμως πρέπει να άλλαξαν manager? διευθυντή? Το ανέλαβε ο γιος του αφεντικού?

 

Κάτι σίγουρα δεν πάει καλά... Οι υπάλληλοι είναι σαν ζόμπι από τον φόβο, ανάγκασαν τους security να μην κόβουν βόλτες και να προσέχουν αλλά να λένε καλημέρα-καλησπέρα στον κόσμο που μπαινοβγαίνει, από τα καταστήματα που τουλάχιστον επισκέπτομαι εγώ έδιωξαν τους παλιούς από το Service και η σελίδα τους φυσικά έχει γίνει ο ορισμός του τραγικού...

 

Θα βάλουν μυαλό από μόνοι τους γιατί όποιος πάει στο κατάστημα και τρώει πόρτα, θα το πάθει 1-2 αλλά μετά θα πάει αλλού... Ήδη όσοι την πάτησαν και έφτιαξαν Super μηχανήματα με εκθεσιακά κομμάτια και κατάλαβαν ότι δεν γίνετε ξενέρωσαν και δεν νομίζω να ξαναπατήσουν ποτέ πλαίσιο με τέτοια κοροιδία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...