Προς το περιεχόμενο

Πολιτική προσφορών Πλαίσιο και πώς μπορούμε να αντιδράσουμε


cortaN@

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τα καθαρα κερδη δεν γνωριζω ποια ειναι

αυτο το 39 που αναφερεις ειναι κερδη μετα απο φορους Α και μετα απο κατω εχει και κερδη μετα απο φορους Β και στο τελος εχει και τα 2 συνολα...

 

επισης δες τα κερδη προ φορων ειναι 1207χ1000=1207000

δηλαδη πηραν στην τσεπη τους 39000 και δωσαν στην εφορια 1207000...

ε δεν μου φαινεται και πολυ λογικο :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 401
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Από την σελίδα 20 του εν λόγω pdf...

 

"Επιπρόσθετα τα κέρδη μετά φόρων του Ομίλου διαμορφώθηκαν στις 38 χιλ. € μειωμένα κατά 95,4%. Η μείωση

αυτή οφείλεται στην επιβολή της έκτακτης εισφοράς του άρθρου 5 του ν.3845/2010 (ΦΕΚ Α 65/06.05.2010) που

για τον Όμιλο υπολογίστηκε σε 0,8 εκ. €. Το ποσό της παραπάνω εισφοράς λογιστικοποιήθηκε παρότι δεν έχει

ληφθεί το αντίστοιχο εκκαθαριστικό σημείωμα από την αρμόδια ).Ο.Υ. Μη λαμβάνοντας υπόψη το

προαναφερθέν ποσό, τα Κέρδη Μετά Φόρου του Ομίλου θα διαμορφώνονταν σε 0,8 εκ. €, μειωμένα κατά μόλις

4% από το αντίστοιχο περσινό διάστημα."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από την σελίδα 20 του εν λόγω pdf...

 

"Επιπρόσθετα τα κέρδη μετά φόρων του Ομίλου διαμορφώθηκαν στις 38 χιλ. € μειωμένα κατά 95,4%. Η μείωση

αυτή οφείλεται στην επιβολή της έκτακτης εισφοράς του άρθρου 5 του ν.3845/2010 (ΦΕΚ Α 65/06.05.2010) που

για τον Όμιλο υπολογίστηκε σε 0,8 εκ. €. Το ποσό της παραπάνω εισφοράς λογιστικοποιήθηκε παρότι δεν έχει

ληφθεί το αντίστοιχο εκκαθαριστικό σημείωμα από την αρμόδια ).Ο.Υ. Μη λαμβάνοντας υπόψη το

προαναφερθέν ποσό, τα Κέρδη Μετά Φόρου του Ομίλου θα διαμορφώνονταν σε 0,8 εκ. €, μειωμένα κατά μόλις

4% από το αντίστοιχο περσινό διάστημα."

τι να πω ρε φιλε, ειμαι πολυ δυσπιστος σε αυτο το νουμερο, οπου φυσικα δεν αποκλειεται να υπαρχει και το αναλογο μαγειρεμα...

τελος παντων, αν οντως ειναι αυτα τα κερδη, το πλαισιο βρισκεται σε πολυ ασχημη θεση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με το θέμα, απλά να αναφέρω πως σήμερα απέκτησα μια ωραία εμπειρία του στυλ "η προσφορά υπάρχει μόνο στην ιστοσελίδα".

Προϊόν που, ίσα που πρόλαβε να ανέβει για καμιά μέρα και ακόμα είναι online, υποτίθεται είναι εκθεσιακό κομμάτι σε προσφορά, πήγα στο κατάστημα που υποτίθεται πως είναι διαθέσιμο και απλά... τσου. Ούτε οι πωλητές ήξεραν κάτι, άρα να πεις πως ήταν εκεί κι έφυγε, έστω και ψέμμα, δεν έπαιξε. Απλά δεν υπάρχει, παρά μόνο στη σελίδα.

Τα λόγια και τα σχόλια είναι περιττά γι αυτή την τακτική του "κράχτη"... :-(

 

Υ.Γ. Δεν αναφέρω το προϊόν/λινκ για να μη στοχοποιήσω πρόσωπα και καταστάσεις, συμπεριλαμβανομένου του υποφαινόμενου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Υ.Γ. Δεν αναφέρω το προϊόν/λινκ για να μη στοχοποιήσω πρόσωπα και καταστάσεις, συμπεριλαμβανομένου του υποφαινόμενου.

 

Χαχ, με το δρεπάνι πήγες; :Ρ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε το πήρα μαζί μου, αλλά κάτι μούτρα τα είχα πάντως σε στυλ "WTF?"... :lol:

 

Είναι πολύ τραγικό πάντως αυτό που κάνουν, όσο το σκέφτομαι πραγματικά δε βρίσκω λόγια. Δεν είναι κάτι που περιμένεις από ένα κατάστημα της τάξης του "ΠΛΑΙΣΙΟ". Αν κερδίζουν κάτι με αυτό, είναι το να αποτρέπουμε οι παθόντες τους φίλους και γνωστούς μας να ασχοληθούν ξανά με αυτό το κατάστημα. Αν τους ενδιαφέρει αυτό που λέω, ας γίνουν πιο συνεπείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μου είναι δύσκολο να πιστέψω ότι δεν ξέρει τι κάνει. Ας βγω ψεύτης, ας μην ξέρουν τι κάνουν να το πληρώσουν δηλαδή, αλλά μου φαίνεται απλά δύσκολο..

Επεξ/σία από phanispal
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεραρδοοοοοοοοοοοο σου καταστρεφουν το Μαγαζι τα κολοπαιδα

που εχεις μεσα και κανουν κουμαντο !!!

Ξυπνααααααα ,εκτος και αν,μετα το θανατο της γυναικας σου ΤΑ ΦΟΡΤΩΣΕς στο κοκορα ...

Αν δε σε ενδιαφερει πια το αντικειμενο πουλα το μαγαζι σε καποιον αλλο επιχειρηματια που εχει ορεξη για δουλεια !!!

Και συ ασχολησου με τη σκαφαρα σου !!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέχασα να πω πως στην έξοδο μου προσέφεραν (με πολύ ευγένεια, πολύ φιλικά) και κατάλογο κι επειδή δεν πήρα, αστειεύτηκαν με τη φράση "ωχ, δε βρίσκεις τίποτα ενδιαφέρον;" Πραγματικά ήρθε κι έδεσε η φράση αυτή (και είναι ό,τι πιο πετυχημένο έχω ακούσει σε τέτοια φάση), αλλά ήμουν τόσο μουτρωμένος από αυτό που έγινε, που παρά ότι στο βάθος του μυαλού μου ηχούσε ως εξαιρετικά πετυχημένο σχόλιο και υποσυνείδητα με ευχαρίστησε, ήταν αδύνατον να χαμογελάσω έστω και τυπικά κι έφυγα απλά χωρίς να κοιτάξω πίσω μου. ΑΝ κι αυτό λέει κάτι...

 

Υ.Γ. Γι αποφυγή παρεξήγησης, καμία κίνηση από τους ανθρώπους του ΠΛΑΙΣΙΟ που συνάντησα δεν είναι για κακολόγημα, όλοι τους ήταν άψογοι. Πρέπει να το διευκρινήσω αυτό γιατί σέβομαι αυτούς που βγάζουν ένα μισθό να ζήσουν και από τη "χαμηλή βαθμίδα" (ας πούμε) υπαλλήλων ποτέ δεν είχε παράπονο, ούτε τους θεωρώ υπεύθυνους. Το γεγονός της απάτης όμως (που κάποιοι έχουν τη φαεινή ιδέα να οργανώνουν) είναι αληθινό και καλύτερα να το κοιτάξουν.

 

Υ.Γ.2 Από μένα στο παρελθόν έχει πάρει το ΠΛΑΙΣΙΟ συνολική αξία αγορών άνω των 5000€, ΑΝ κι αυτό λέει κάτι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεραρδοοοοοοοοοοοο σου καταστρεφουν το Μαγαζι τα κολοπαιδα

που εχεις μεσα και κανουν κουμαντο !!!

 

Καλά θα ήταν να το ακούσει ο κύριος Γιώργος αυτό - δεν λέω ότι ισχύει πλήρως, αλλά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια υπαρχει και δημιουργικη λογιστικη. Δεν ειναι δυσκολο μια εταιρια να δειξει λιγα η καθολου κερδη. Εαν σκιστει να αγορασει καταστηματα τοτε φερνουν το πραγμα κοντα στο 0. Φυσικα οι διευθυντες εχουν παρει τα μπονους τους και οι πωλητες εχουν παρει το ξεροκοματο τους. Πιστευω οτι αυτο το 39.000€ κερδη ειναι φτιαχτο για να μην δωσουν στο κρατος εκτακτη εισφορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

( +1, εννοείτε ότι δεν δουλεύει για 39k - μια προσεκτική ματιά στο ισολογισμό χρειάζεται και προκύπτει ;) Αλλά τι μας νοιάζει εμάς (καταναλωτές) αυτό; )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στουρνάρη 39,χτες,μετά από ψιλομανούρα (ενώ ήταν καταχωρημένο στη σελίδα και διαθέσιμο σ' αυτό το κατάστημα,μου το παίζανε παγώνια) ο υπάλληλος ανακάλυψε ένα τεμάχιο (!) και το πήρα στην τιμή που το είχαν:4.38€ usb stick 4gb.

 

Ηθικό δίδαγμα:Αν πάει καμια γκομενούλα (ή φλωράκος το ίδιο είναι...) σε κατάσταση γαμάμπλ ή κανας κολλητός "απ' το στρατό",παίζει να εξηπηρετηθεί.Ειδ' άλλως ο μπαρμπαΜ μόνο μανουριάζοντας θα εξυπηρετηθεί.

 

Ποιός την έχει σηκωμένη συνέχεια για καυγά σήμερα;Ψυχοφθόρα κατάσταση,γμτηνατυχίαμου μέσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...