Προς το περιεχόμενο

Πόσο κοστολογείτε την σελίδα?


casperhellas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά σας, θα ήθελα να γνωρίζω πάνω - κάτω πόσο κοστολογείτε την παρακάτω σελίδα, εφόσον κάποιος γνωρίζει απο τιμές και έχει εμπειρία θα ήθελα να ξέρω πόσο την κάνετε!

 

http://www.olgamousiou.gr

 

Σας ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 149
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Η σελίδα είναι βασισμένη σε Joomla, το template είναι αυτό οπότε μια λογική τιμή από κάποιον freelancer θα ήταν περίπου 700 ευρώ ενώ από εταιρία κοντά στα 1200, με τον υπολογισμό βάσει χρόνου που διατέθηκε από όποιον την έφτιαξε (γιατί ούτε custom template έφτιαξε ούτε κάτι ιδιαίτερο σε ότι αφορά τα modules κλπ) είναι pretty basic...

 

Πολλοί θα θεωρήσουν ακόμα και τα 700 είναι πολλά αλλά ακόμα και ένα site σε joomla έχει δουλειά και θέλει χρόνο, ραντεβού, στήσιμο κειμένων, δημιουργία δομής κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστός ο bikey...

Πολλοί θα θεωρήσουν ακόμα και τα 700 είναι πολλά αλλά ακόμα και ένα site σε joomla έχει δουλειά και θέλει χρόνο, ραντεβού, στήσιμο κειμένων, δημιουργία δομής κλπ.

Και αυτό πολύ σωστό και δύσκολο να το καταλάβει καμιά φορά κάποιος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βέβαια είναι δύσκολο να το καταλάβει καμιά φορά κάποιος (είτε αυτός που θα φτιάξει το site είτε αυτός που θέλει να φτιάξει ένα site) Αλέξανδρε γιατί δεν θα το έχει ξανά κάνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κάτι; Το περιεχόμενο (φωτό, κείμενα κτλ..) να υποθέσω οτι σας το δίνουν έτοιμο προς ανάρτηση έτσι; Γιατί μου φαίνονται λίγα αν πρέπει να τραβηχτούν και φωτο και να γραφούν κείμενα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σας, θα ήθελα να γνωρίζω πάνω - κάτω πόσο κοστολογείτε την παρακάτω σελίδα, εφόσον κάποιος γνωρίζει απο τιμές και έχει εμπειρία θα ήθελα να ξέρω πόσο την κάνετε!

 

http://www.olgamousiou.gr

 

Σας ευχαριστώ!

 

αν μιλάς για το λίνκ που μας δείχνεις.. επειδή έχω καμιά 25ρια templates για κάτι τέτοια site και επειδή είναι πολιτικού περιεχομένου , θα ζήταγα κανα 750αρι ίσως και παραπάνω :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχουν joomla και joomla... το θεμα ειναι κατα ποσο ξερει καποιος να το χειρίζεται και το αποτελεσμα που βγαζει... Το να εχεις ενα ετοιμο template σου γλυτωνει το web design. Το να βαζεις επανω Joomla σου γλυτωνει το web development.. Να σου πει ομως καποιος πως πρεπει ενα site na γινει επιτυχια ειναι priceless... Ψυχολογια επισκεπτη, δρομολογηση των κλικ του, επιλογη θεματων προς παρουσιαση κτλπ.

 

Το κυριοτερο και σπουδαιοτερο λαθος που βλεπω σε Joomla sites ειναι οτι αφηνουν τις σελιδες μια κατηγοριας χωρις μενου κατηγοριας, αλλα δειχνουν παντα το κυριως μενου... και γενικως μεσα στο σιτε βλεπεις παντα τα ιδια πραγματα με αλλα κειμενα...

 

Ας πουμε το gazzeta.gr... οποιος θελει ας το κοστολογισει 300, 700, 1200 euro...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην συγκρινεις το gazzeta με αυτο. Αυτο 300 ειναι παρα πολυ καλα.

Εχω κανει πιο δυσκολα joomla website με λιγοτερα...:S

 

αυτό δε λέει τίποτα. και εγώ έχω κάνει τζάμπα sites για φίλους. το θέμα είναι πόσο χρόνο χρειάζεται ένα site και πόσο κοστολογείς το χρόνο σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...