Προς το περιεχόμενο

Πώς να αναβαθμίσω mls destinator όταν έχω χάσει τον κωδικό?


Τάκε

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα παιδια. εχω το mls destinator 4800a και θελω να του αναβαθμισω τους χαρτες. δεν εχω το βιβλιαρακι με τον κωδικο, μπορει καποιος να μου στειλει pm με τις οδηγιες ; σας ευχαριστω εκ' των προτερων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 117
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά, εγώ έχω το MLS T&D 43A και θέλω να κάνω αναβάθμιση τους χάρτες με αυτούς του 2013 (νομίζω η έκδοση 5017 είναι η νεότερη). Μπορεί κανείς να με βοηθήσει; Δυστυχώς δεν έχω τον 25ψηφιο κωδικό από το βιβλιαράκι. Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, εγώ έχω το MLS T&D 43A και θέλω να κάνω αναβάθμιση τους χάρτες με αυτούς του 2013 (νομίζω η έκδοση 5017 είναι η νεότερη). Μπορεί κανείς να με βοηθήσει; Δυστυχώς δεν έχω τον 25ψηφιο κωδικό από το βιβλιαράκι.

καλησπέρα και από μενα εχς το ιδιο μοντελο  mls t&d 43 a   και θέλω να κάνω αναβάθμιση τους χάρτες . Μπορεί κανείς να με βοηθήσει και σε μενα ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

help! Εχω ένα MLS Destinator Talk&Drive 50A , δώρο από πρώην... αλλά χωρίς κουτί συσκευασίας κ χωρίς manual! πως κάνω αναβάθμιση τους χάρτες?!Είδα οτι σώθηκε πολύς κόσμος εδώ μέσα κ θέλω κ γω!! Ευχαριστώ εκ των προτέρων!  :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω και εγω το ιδιο προβλημα με ενα destinator t&d 43a .O τυπας που μου το εδωσε ως χαλασμενο ειχε κανει format στην καρτα και επομενως ειναι τελειως αδεια.Περιττο να πω οτι δεν εχει πια το βιβλιαρακι με τους κωδικους.Μηπως μπορει καποιος να με βοηθησει , διοτι αλλιως βλεπω να πηγαινω σε κανα tablet ως gps.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην κάρτα; Μα στο 43Α οι χάρτες και το πρόγραμμα βρίσκονται αποθηκευμένα στη μνήμη της συσκευής. Το μηχάνημα δουλεύει; Ανοίγει; Φορτώνει το πρόγραμμα πλοήγησης;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μηχανημα ανοιγει κανονικα αλλα οτα παταω το κουμι της πλοηγησης μου βγαζει "fatal application error asrserver.exe has performed ...................etc" . Και ολα τα mls δεν ειχαν προστατευμενη καρτα οπου μεσα της εμπαιναν οι χαρτες ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα παλιότερα μηχανήματα ίσχυε αυτό, τώρα πλέον οι χάρτες βρίσκονται στην εσωτερική μνήμη της συσκευής. Αν κρίνω από το μήνυμα σφάλματος προφανώς ο φίλος σου προσπάθησε να το αναβαθμίσει το μηχάνημα ανεπιτυχώς. Αντιγράφω από τη σελίδα της mls:

 

 

MLS Destinator Talk&Drive 43A

Μπορεί να γίνει αναβάθμιση ΜΟΝΟ εφόσον οι συσκευές έχουν νωρίτερα αναβαθμιστεί σε MLS Destinator Talk&Drive Pro (προφέρουν τα ονόματα των δρόμων). Σε αντίθετη περίπτωση επικοινωνήστε με την τεχνική υποστήριξη της MLS.

 

Οπότε αν το μηχάνημα δεν είχε σταλεί στην εταιρεία για αναβάθμιση εσύ δεν μπορείς να κάνεις τίποτα αυτή τη στιγμή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα. Όπως οι περισσότεροι εδώ έχω και εγώ ένα MLS Destinator 4800.Εχω χάσει άδεια χρήσης κλπ και δεν μπορώ να κάνω αναβάθμιση στους χάρτες μου. Επικοινώνησα με την εταιρεία και μου είπαν πως δεν μπορούν να με βοηθήσουν ακόμα και αν έχω την απόδειξη αγοράς. Θα πρέπει να πληρώσω..Παρακαλώ αν κάποιος μπορεί να με βοηθήσει. Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα παλιότερα μηχανήματα ίσχυε αυτό, τώρα πλέον οι χάρτες βρίσκονται στην εσωτερική μνήμη της συσκευής. Αν κρίνω από το μήνυμα σφάλματος προφανώς ο φίλος σου προσπάθησε να το αναβαθμίσει το μηχάνημα ανεπιτυχώς. Αντιγράφω από τη σελίδα της mls:

 

 

Οπότε αν το μηχάνημα δεν είχε σταλεί στην εταιρεία για αναβάθμιση εσύ δεν μπορείς να κάνεις τίποτα αυτή τη στιγμή.

Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις.Θα δω τι ακρη θα βγαλω με το service της mls.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

καλησπερα παιδια.εχω αγορασει απο αγγελια ενα mls 4800 και εχει χαρτες του 2009.ο σειριακος αριθμος εχει σβηστει απο πισω λογω χρησης.Σας παρακαλω παρα πολυ βοηθηστε και μενα  για να κανω αναβαθμιση.θα περιμενω πμ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H mls μετά από επικοινωνία σήμερα, με ενημέρωσε πως άνοιξε τις εγγραφές και δε χρειάζεται πλέον ο σειριακός!

 

Έχει διαθέσιμη αναβάθμιση (τουλάχιστον για το 4800C) χάρτες και λογισμικό Ελλάδας 2014 v.5020.

 

Για Ευρώπης κτλ μόνο με αποστολή στην εταιρεία και χρέωση αν θυμάμαι καλά κανένα 30 ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...