Προς το περιεχόμενο

«Ελληνική» εφαρμογή εξαγοράστηκε από τη Google!


alekszisi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ξερω για τους αλλους αλλα ακομα και το Τ9 εμενα δεν με βολευει.

 

Οπως και να εχει ολοι ειμαστε διαφορετικοι και ως επακολουθο δυσκολο να εχουμε τις ιδιες αποψεις.

 

 

αστο τ-9 ουτε μενα με βολευει σε τετοιες εποχες, ειδικα πλεον που ειναι ολα σχεδον με touch. Μια ερωτηση ομως..πες οτι εχεις touchscreen, ΠΕΣ Μου ΜΟΝΟ Ενας λογος γιατι δεν θα σε βολευε? Εξαλλου, αφου στο κανει ποιο ευκολο να γραψεις, χωρις να βλεπεις η να νιωθεις τα πληκτρα. ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ! αυτο να μην βολευει καποιον? Δεν μπορω να το κατανοησω ειλικρινα, και γιατι εισαι τοσο αρνητηκος, οταν αυτο που ειναι , και αυτο που εχουν ΓΡΑΨΕΙ και αναφεραν, TIMES!, CNN, CNEt , ε βασικα ολα τα gadtet , technology , και εφημεριδες γιαυτο, και του κανουν ΜΕΓΑΛΟ PRAise...γιαυτο που παει να κανει. I don't get it :(.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 188
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εμένα μου αρέσει που τους έβγαλε φοροδιαφυγάδες, τυχάρπαστους, της αρπαχτής, αντιγραφείς, κατσικοκλέφτες κλπ, ενώ τα παιδιά κάναν κάτι πραγματικά πρωτοποριακό, καθ' ολα νόμιμο και εξασφαλίσανε θέση εργασίας στην πιο περιζήττητη εταιρεία να δουλέψει κανείς αυτή τη στιγμή.

 

Στην Google δεν είναι μόνο τα λεφτά, αλλά το περιβάλλον. Θα δουλεύουν μαζί με τα καλύτερα μυαλά του χώρου αυτή τη στιγμή, θα έχουν την ευκαιρία να αλλάξουν τον κόσμο με τις ιδέες και τις υλοποιήσεις τους και θα διασκεδάσουν στην πορεία. Από μια εργασία δεν ζητάς μόνο τα λεφτά. Επιπλέον τα παιδιά αυτά ταιριάζουν στην φιλοσοφία της εταιρείας γιατί έχουν ένα "healthy disrespect for the impossible".

 

Θυμάμαι έναν καθηγητή μου που είχε γυρίσει από ταξίδι στην Αργεντινή. Τον ρώτησα για το επίπεδο εκπαίδευσης εκεί και μου είπε: Λαμπρά μυαλά, αλλά τους χαντακώνει το σύστημα. Το ίδιο ισχύει κι εδώ. Οι έλληνες έχουμε τρομερό potential...

 

Sorry, αλλά ούτε ένα καλό επιχείρημα δεν άκουσα για να αμαυρώσει την εικόνα τους. (Εκτός αν θεωρούμε το ότι δουλεύουν στην Google κακό για κάποιο ακαθόριστο λόγο... :P).

 

Haters will hate. :>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου αρέσει που τους έβγαλε φοροδιαφυγάδες, τυχάρπαστους, της αρπαχτής, αντιγραφείς, κατσικοκλέφτες κλπ, ενώ τα παιδιά κάναν κάτι πραγματικά πρωτοποριακό, καθ' ολα νόμιμο και εξασφαλίσανε θέση εργασίας στην πιο περιζήττητη εταιρεία να δουλέψει κανείς αυτή τη στιγμή.

 

Στην Google δεν είναι μόνο τα λεφτά, αλλά το περιβάλλον. Θα δουλεύουν μαζί με τα καλύτερα μυαλά του χώρου αυτή τη στιγμή, θα έχουν την ευκαιρία να αλλάξουν τον κόσμο με τις ιδέες και τις υλοποιήσεις τους και θα διασκεδάσουν στην πορεία. Από μια εργασία δεν ζητάς μόνο τα λεφτά. Επιπλέον τα παιδιά αυτά ταιριάζουν στην φιλοσοφία της εταιρείας γιατί έχουν ένα "healthy disrespect for the impossible".

 

Θυμάμαι έναν καθηγητή μου που είχε γυρίσει από ταξίδι στην Αργεντινή. Τον ρώτησα για το επίπεδο εκπαίδευσης εκεί και μου είπε: Λαμπρά μυαλά, αλλά τους χαντακώνει το σύστημα. Το ίδιο ισχύει κι εδώ. Οι έλληνες έχουμε τρομερό potential...

 

Sorry, αλλά ούτε ένα καλό επιχείρημα δεν άκουσα για να αμαυρώσει την εικόνα τους. (Εκτός αν θεωρούμε το ότι δουλεύουν στην Google κακό για κάποιο ακαθόριστο λόγο... :P).

 

Haters will hate. :>

ακριβώς.

 

γιαυτό και το ελλαδιστάν είναι από το 1821 ελλαδιστάν.

 

αν ήταν η ζήλια ψώρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλές σελίδες για ένα troll.

 

Αν δεν ξόδευε το χρόνο του στα διάφορα forum (μα καλά 4000+ μηνύματα σε τόσους λίγους μήνες) και δούλευε λιγάκι, μπορεί να έκανε τίποτα καλό για να βοηθήσει την οικονομία της Ελλάδας που τόσο ενδιαφέρεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλές σελίδες για ένα troll.

 

Αν δεν ξόδευε το χρόνο του στα διάφορα forum (μα καλά 4000+ μηνύματα σε τόσους λίγους μήνες) και δούλευε λιγάκι, μπορεί να έκανε τίποτα καλό για να βοηθήσει την οικονομία της Ελλάδας που τόσο ενδιαφέρεται.

 

δημόσιος υπάλληλος! :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@c4alex

Πουλησαν την πατεντα τους οποτε δεν νομιζω πως θα δουλευουν στην Google, απλα την πουλησαν, πηραν τα χρηματα και τερμα. Και δεν αμαυρωνω την εικονα τους, ουτε προσπαθω καν, απλα πιστευω πως δεν ειναι σωστο να μεγαλωνεις σε μια χωρα, να σπουδαζεις σε αυτη την χωρα και στο τελος να λες θα δωσω τα χρηματα μου σε μια αλλη χωρα γιατι θα δωσω λιγοτερα ρε ανθρωπε. Αυτο μονο, λογικο να μην συμφωνεις οπως και αλλοι, αυτο ομως δεν το κανει λαθος σαν σκεψη.

 

@marios_geo

Δεν θα σχολιασω καν που προσβαλεις χωρις λογο, απλα για να ξερεις τα περισσοτερα απο τα 4000 μυνηματα που λες εχουν βοηθησει κοσμο εδω μεσα, αν θελεις ρωτας και μαθαινεις.

 

@kallair

Δλδ αυτοματα να ξερω πως οσοι εχουν παρα πολλα μυνηματα ειναι δημοσιοι υπαλληλοι.......Και ομως εχεις πεσει εξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι άνθρωποι ενήργησαν ως ανθέλληνες.

Θα μπορούσαν να εκμεταλευόντουσαν στην Ελλάδα τη δημιουργεία τους, και τα κέρδη να πήγαιναν στην Ογκολογική Μονάδα Παίδων <<Ελπίδα>> ή στο παιδικό χωριό SOS ή κάπου αλλού.

 

χα! για απαντήστε σε αυτό το << ατράνταχτο>> αντεπιχείρημα..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειπα να δωρισουν τα κερδη τους ? Απλα δεν συμφωνω με το οτι οι φοροι απο οσα πηραν πηγαν Αγγλια και Αμερικη, αυτο ειναι ολο.

Δλδ τι τους προσφεραν αυτες οι 2 χωρες περα απο την 15 λεπτα ευκολια στο να συμπληρωσουν μια αιτηση και να ιδρυσουν μια εταιρεια ? Οσο γραμμενο και αν σε εχουν οι κυβερνησεις πρεπει να κοιτας να εισαι καλυτερος απο αυτους αλλιως δεν νομιζω πως θα βρεθει ποτε λυση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πλαίσιο ύπαρξης

 

πράγμα που δεν γίνεται

στην μεγαλύτερη μαύρη τρύπα

του πλανήτη

 

.

 

και εκτός αυτού τους προσφέρει ευνοικότερη φορολόγηση for sure... επιχείρηση είναι. το συμφέρον της κοιτάει..

 

Αμάν δλδ... τα 2 παραπάνω πράγματα τα επαναλαμβάνουμε επι 8 σελίδες.. τόσο δυσνόητα είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...