Προς το περιεχόμενο

Πληροφοριες Προγραμματιστη


salonica3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

@dop

Το άρθρο είναι γραμμένο απο recruiter και ως γνωστόν, το talent pool που πάει μέσω αυτής της διαδικασίας δεν είναι το καλύτερο..τουλάχιστον αυτό έχω καταλάβει, επιφανειακά, απο τα rants των διάσημων εργοδοτών του εξωτερικού..

Οι καλοί βρίσκουν μόνοι τους τον δρόμο...

 

Επίσης είναι λίγο εριστικό το άρθρο καθώς κανένας σερβιτόρος στην Ινδία η κουρέας δεν ξέρει java...(όπως το έχουν ήδη διαπιστώσει άλλοι πριν από μένα)... είναι too busy να βγάλουν το προς το ζειν...

Όσοι ξέρουν (java), είναι επειδή βγαίνουν από τα πάρα πολλά techical ιδρύματα εκεί (που και πάλι δεν έχουν CS foundations) ή από πραγματικά CS courses (αυτοί είναι που κάνουν και την διαφορά στο εξωτερικό). Αλλά, στατιστικά και μόνο άμα το πάρεις, επειδή είναι τόσοι πολλοί (πληθυσμιακά), λογικό είναι να νομίζουν στην Αγγλία ότι ξέρει και ο κάθε σερβιτόρος java (χωρίς να θέλω να θίξω τους σερβιτόρους)

 

Έχει μερικά καλά points ωστόσο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 256
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Μιά που αναφέρθηκε η Ινδία που μαζί με την Κίνα παρουσιάζουν την μεγαλύτερη ανάπτυξη αυτή την στιγμή (ΟΟΣΑ) θα μπορούσε κάποιος να γράψει για ελληνικά site που τυχόν υπάρχουν σαν και ΠΧ αυτό: http://www.vbdotnetheaven.com

 

Θα του ήμουν υπόχρεος και αν δεν είναι στα Αγγλικά όπως το προαναφερόμενο δεν πειράζει, άλλωστε ακόμα και ο Ινδός κουρέας λόγω Κοινοπολιτείας (βλέπε Κύπρο) γνωρίζει την μοδάτη λέξη "Haircut" εμείς όχι ακόμη. (μετά τις εκλογές)

 

Ειλικρινά ψάχνω για Ελληνικούς χώρους στο δίκτυο όσον αφορά τον προγραμματισμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...