Προς το περιεχόμενο

Τεχνικο Τμημα του ΟΤΕ και τα θαυματα του...


maxtak

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Περιστέρι, περιοχή Αγ. Αντώνης (δηλαδή δίπλα στα κεντρικά του ΟΤΕ Περιστερίου).

Σε εργασίες εργοταξίου (Δ. Γούναρη και Πλαπούτα) κόβονται την Πέμπτη το πρωί 3 καλώδια ΟΤΕ. Κάποια στιγμή την Πέμπτη(21/10/2010) περνά συνεργείο του ΟΤΕ και ανανεώνει το ραντεβού για Παρασκευή πρωί(22/10/2010) για αποκατάσταση της βλάβης.(του κοψίματος δηλαδή).

Παρασκευή πρωί το συνεργείο πάει και ενώνει τα καλώδια.

Η βλάβη στις τηλεφωνικές γραμμές ΔΕΝ αποκαθίστανται. Τηλεφωνική επικοινωνία με 121(βλάβες) δηλώνεται (εκ μέρους μας) συνέχιση της βλάβης...ενώ λίγες ώρες αργότερα το Τεχν. Τμήμα "κλείνει" το πρόβλημα σαν αποκατάσταση. Και φυσικά εκ μέρους μας δηλώνεται εκ νέου η Παραμονή του προβλήματος.

Σαββάτο πρωί επειδή συνεχίζεται το πρόβλημα επικοινωνία με 121 για ενημέρωση. Η τηλεφωνήτρια μας ενημερώνει πως έγιναν προσπάθειες για να αποκατασταθεί το πρόβλημα με ηλεκτρονικό τρόπο που δεν στέφθηκε με επιτυχία οπότε εδοθει πάλι στο τεχν. Τμήμα για επι τόπου διερεύνηση του προβλήματος....

Ακόμα Δεν έχει εμφανιστεί συνεργείο στην περιοχή........

 

Χωρίς άλλα σχόλια.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσε φίλε σου έκατσε το λαχείο.

 

Αυτές οι ζημιές είναι για να αλλάζεις διεύθυνση..

 

Λογικά είναι πλεξούδες με ζεύγη χαλκού ,και προφανώς δεν είναι 3 γραμμές που κόπηκαν αλλά πολλές.

 

Ελπίζω να κάνουν καλή δουλειά τα συνεργεία, γιατί μπορεί να έχετε προβλήματα στο εξής.

 

Λίγο υγρασία να περάσει στα σύρματα, θα δημιουργούνται προβλήματα , και άντε βρες τα μετά.

 

 

Και αυτοί οι μηχανικοί στα εργοτάξια τον παίζουν, δεν κοιτάνε ποτέ τα σχέδια με τα κανάλια που περνάνε (ΔΕΚΟ-τηλεπικοινωνίες κλπ., όλα υπάρχουν σε δήμους - πολεοδομίες , νομίζω και στο internet).

 

Υπομονή και καλή τύχη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσε φίλε σου έκατσε το λαχείο.

 

Αυτές οι ζημιές είναι για να αλλάζεις διεύθυνση..

 

Λογικά είναι πλεξούδες με ζεύγη χαλκού ,και προφανώς δεν είναι 3 γραμμές που κόπηκαν αλλά πολλές.

 

Ελπίζω να κάνουν καλή δουλειά τα συνεργεία, γιατί μπορεί να έχετε προβλήματα στο εξής.

 

Λίγο υγρασία να περάσει στα σύρματα, θα δημιουργούνται προβλήματα , και άντε βρες τα μετά.

 

 

Και αυτοί οι μηχανικοί στα εργοτάξια τον παίζουν, δεν κοιτάνε ποτέ τα σχέδια με τα κανάλια που περνάνε (ΔΕΚΟ-τηλεπικοινωνίες κλπ., όλα υπάρχουν σε δήμους - πολεοδομίες , νομίζω και στο internet).

 

Υπομονή και καλή τύχη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 εγινε η ζημια ( μια χοντρη αρκετα ζημια ) και 23 ανεβασες θεμα για τον κακο ΟΤΕ ? Επρεπε να σου τυχει κατι αναλογο με Forthnet ( δοξα τον θεο δεν εχουν τετοιες υποχρεωσεις ) να δεις που εκει δεν θα μετρουσες μερες αλλα μηνες :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 εγινε η ζημια ( μια χοντρη αρκετα ζημια ) και 23 ανεβασες θεμα για τον κακο ΟΤΕ ? Επρεπε να σου τυχει κατι αναλογο με Forthnet ( δοξα τον θεο δεν εχουν τετοιες υποχρεωσεις ) να δεις που εκει δεν θα μετρουσες μερες αλλα μηνες :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενημερωτικά πάντα, η τελευταία βλάβη που είχε η Forthnet επιδιορθώθηκε σε 3 ώρες (ή σε 30 λεπτά, δεν θυμάμαι, αλλά κάτι σε 3 ήταν).

 

Τώρα, όσον αφορά τον ΟΤΕ και το πρόβλημα, ο άνθρωπος δε μιλά για τον χρόνο αποκατάστασης της βλάβης, αλλά για το πως "συμπεριφέρθηκαν" στη βλάβη και το ότι έκλεισε η βλάβη χωρίς να επισκευαστεί το πρόβλημα... και αυτά σε καλώδια που έχω πληρώσει εγώ κι εσύ και όλοι τόσα χρόνια που μας τα μάσαγε ο ΟΤΕ.

 

Υ.Γ. Η φωτογραφία τα σπάει! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Ενημερωτικά πάντα, η τελευταία βλάβη που είχε η Forthnet επιδιορθώθηκε σε 3 ώρες (ή σε 30 λεπτά, δεν θυμάμαι, αλλά κάτι σε 3 ήταν).

 

τελευταία βλάβη που είχε η Forthnet? και πως το ξέρουμε αυτό? :o :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενημερωτικά πάντα, η τελευταία βλάβη που είχε η Forthnet επιδιορθώθηκε σε 3 ώρες (ή σε 30 λεπτά, δεν θυμάμαι, αλλά κάτι σε 3 ήταν).[...]

Σε 3 τέρμινα μάλλον.

Έχω βαρεθεί να κοιτάω τη σελίδα με τις «εργασίες» που κάνει η forthnet κάθε φορά που τραβάει ζόρια η γραμμή (δηλ. σε τακτική βάση). Φυσικά σχεδόν ποτέ δεν είναι κάποια προγραμματισμένη εργασία, ή τους έπεσε κανα link με εξωτερικό ή τους κόπηκε καμιά οπτική ή είναι ανάδρομος ο Ερμής.

Ελπίζω ν αξιωθώ σύντομα να πάω σε conn-x μιας όλο βαριέμαι τη διαδικασία. Οπότε θα πάρουν «κάτι σε 3» κι από μένα. Καλού κακού θα κοιτάξω να μαζέψω τους λογαριασμούς της περασμένης τριακονταετίας μιας κι έχουν την τάση να θυμούνται ότι κάτι τους χρωστάς όταν την κάνεις γι αλλού.

 

Sorry απ τον OP για το offtopic αλλά το thread παραπόνων της forthnet έχει μπουκώσει :P

 

Από περιέργεια, anta_n για ποια βλάβη μιλάς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελευταία βλάβη που είχε η Forthnet? και πως το ξέρουμε αυτό?

 

Μαζί νομίζω το συζητούσαμε μια φορά που είχε κοπεί μια ίνα. Βαριέμαι να ψάξω το thread αλλά πάλι ήταν μια φορά που γκρίνιαζες που κάτι χάλασε και το έφτιαξαν. :-)

 

Φυσικά σχεδόν ποτέ δεν είναι κάποια προγραμματισμένη εργασία

Sorry αλλά έχω αντίθετη άποψη...δες τις ανακοινώσεις στο site της forthnet που ανακοινώνει προγραμματισμένες εργασίες.

 

Ακόμα Δεν έχει εμφανιστεί συνεργείο στην περιοχή........

Εμφανίστηκε τελικά συνεργείο του ΟΤΕ ή έπεσες στο 4ήμερο αργιών;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Μαζί νομίζω το συζητούσαμε μια φορά που είχε κοπεί μια ίνα. Βαριέμαι να ψάξω το thread αλλά πάλι ήταν μια φορά που γκρίνιαζες που κάτι χάλασε και το έφτιαξαν. :-)

 

ah για εκείνη στην Θεσσαλονίκη την τελευταία φορά που δεν το πήραν χαμπάρι και πολλοί, γιατί νόμιζα ότι εννοούσες βλάβη συγκεκριμένου πελάτη μιας και τέτοια εννοούσε ο Nik.k

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[...]

Sorry αλλά έχω αντίθετη άποψη...δες τις ανακοινώσεις στο site της forthnet που ανακοινώνει προγραμματισμένες εργασίες. [...]

Όπως είπα, τις βλέπω αλλά δε συμπίπτουν με τις ημέρες που αντιμετωπίζω πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.......

 

Εμφανίστηκε τελικά συνεργείο του ΟΤΕ ή έπεσες στο 4ήμερο αργιών;

 

sorry για την καθυστερημενη ενημερωση

....Με τα πολλά(τηλεφωνα,φαξ κλπ.κλπ) ήρθαν στις 27/10/10 (από τις 10 περίπου) και τελείωσαν κατα τις 4:30...με αποκατάσταση της βλάβης....

 

(φαίνεται,από ψιθύρους, πως είχαν αφήσει και άλλα προβλήματα από παλαιότερα)

(πάλι από ψιθύρους το πρώτο συνεργείο αποκατάστασης της καλωδιακής "μπέρδεψε" και συνέδεσε ανάποδα καλώδια)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Sorry αλλά έχω αντίθετη άποψη...δες τις ανακοινώσεις στο site της forthnet που ανακοινώνει προγραμματισμένες εργασίες.

 

όλες οι προγραμματισμένες εργασίες γίνονται ΞΗΜΕΡΩΜΑΤΑ και το 99.99% των προβλημάτων που αναφέρονται συμβαίνουν τις υπόλοιπες ώρες της μέρας... :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...