Προς το περιεχόμενο

Εφορευτική επιτροπή στις εκλογές


filip123go

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους..!

 

Με πήραν τηλέφωνο σήμερα από την αστυνομία και μου είπαν ότι επιλέχθηκα για εφορευτική επιτροπή στις ερχόμενες εκλογές..

 

Είναι υποχρεωτικό να πάω? Θα πληρωθώ για την προσφορά μου?

 

Δεν μένω στον τόπο που ψηφίζω (είμαι φοιτητής) και είναι ταλαιπωρία τόσα πάνε-έλα χωρίς ουσιαστικό λόγο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 277
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στην πρωτη ερωτηση ναι. Φυσικα υπαρχουν διαφορες παραλλαγες στο πως μπορεις να το αποφυγεις, αν μπορεις να το αποφυγεις, πως να το κανεις μισο κλπ

Στην δευτερη ερωτηση οχι.

 

Οσο για το οτι μενεις εκτος της πολης σου, πριν καποια χρονια παιρνανε απαλλαγη απο την υποχρεωση της ψηφου οσοι κατοικουσαν σε αποσταση μεγαλυτερη των 300χιλιομετρων απο εκει που επρεπε να ψηφισουν (ισχυει ακομα προφανως). Δεν ξερω αν ισχυει το ιδιο για αυτους που εχουν επιλεγει για εφορευτικη επιτροπη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα θα έλεγα καμιά βαριά κουβέντα για τις εκλογές..!!

 

Τόσος κόσμος εκεί πέρα, εμένα που είμαι αλλού βρήκαν να πάρουν..!

Και όχι τίποτα άλλο, δουλεύω κ όλας..!!

 

Ξέρει κανένας κάποιον τρόπο για να μην πάω..??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

E ας μη το κανουμε guide to avoid eforeutiki epitropi. Για αρχη ψαξε αν δικαιουσαι απαλλαγη λογω αποστασης κλπ. Μετα μπορει να αρωστησεις για παραδειγμα και αλλα τετοια ομορφα και ελληνικα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν παίζει να πάρω απαλλαγή, δεν είμαι τόσο μακριά.!!

Έχω όμως μια Live εκπομπή να βγάλω,το οποίο είναι πρακτικά αδύνατον, εκτός και αν μ βγάλουν link από το εκλογικό κέντρο..!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν σε χάλασε μαν. Το έχω κάνει. Πιθανό μανίκι (ανάλογα το μέγεθπς του εκλογικού κέντρου) και δυστυχώς απλήρωτο. Αν ξέρεις τον δικηγόρο που θα είναι υπεύθυνος στο κέντρο σου ίχως κάτι μπορεί να γίνει. Σε μένα έγινε ακριβώς το αντίθετο, γιατί τον ήξερα και ήξερε κι αυτός ότι μπορεί να εμπιστευτεί μόνο εμένα γιατί οι άλλοι ήτανε ντουγάνια και θα τα κάνανε μαντάρα. Το αποτέλεσμα ήταν όλοι οι υπόλοιποι να βλέπουν ειδήσεις TV από τον καναπέ τους κι εμείς να συμπληρώνουμε τους καταλόγους ως τις 12 βράδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν σε χάλασε καθόλου. Πριν 1 χρόνο περίπου ήμουν και γω... άκουσα τον πατέρα μου

''πήγαινε παιδί μου για την εμπειρία!''. 15 ώρες σε μια αίθουσα τις έφαγα...

Είναι υποχρεωτικό να πας. Σε περίπτωση που κάνεις κοπάνα μπορούν να σου κάνουν και μήνυση, εξαρτάται βέβαια την πετριά που θα έχει φάει ο εκεί επικεφαλής.

Φυσικά και δεν πληρώνεσε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 φορές με έχουν καλέσει 3 φορές δεν έχω πάει

την διεύθυνση άλλωστε που μένω δεν την έχει καμία δημόσια υπηρεσία

τα χαρτιά πάνε στον αδερφό μου σε ένα σπίτι που εμενα πριν 5 αλλαγές σπιτιού...

μέχρι στιγμής κανένα πρόβλημα :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 φορές με έχουν καλέσει 3 φορές δεν έχω πάει

την διεύθυνση άλλωστε που μένω δεν την έχει καμία δημόσια υπηρεσία

τα χαρτιά πάνε στον αδερφό μου σε ένα σπίτι που εμενα πριν 5 αλλαγές σπιτιού...

μέχρι στιγμής κανένα πρόβλημα :devil:

 

Ντροπή σου!!! Έχεις υποχρέωση απέναντι στην δημοκρατία μούμπλε μούμπλε..........

 

:P

 

Με κερδίζεις 3-2, είμαι νέος ακόμα όμως θα σε φτάσω :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι πάνω που με είχε πιάσει σήμερα ένα κακό προαίσθημα ότι όλο και κάποιο μέλος της οικογένειας θα καλέσουν ΠΑΛΙ μου είπε ο αδερφός μου ότι παρέλαβε χαρτί ότι με έχουν καλέσει για αναπληρωματική στην εφορευτική . Και του λέγαμε έρχονται εκλογές , δεν ανοίγουμε , δεν παραλαμβάνουμε ...:devil: ( ίδια διεύθυνση , απλά σε διαφορετικούς ορόφους μένουμε ) , πάλι τα ίδια έκανε.

 

Κάτι συμβαίνει πάντως με τα μέλη του insomnia όπως έχουμε ξαναπει σε αντίστοιχο τοπικ προηγούμενων εκλογών λες και μας έχουν βάλει στο μάτι.

 

Εννοείται ότι δεν πάω , δουλεύω και έχω να παραδώσω την πτυχιακή , κάθε μέρα είναι πολύτιμη και ο τσάμπας έχει πεθάνει προ πολλού...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διαβάζω αυτά που γράφουν μερικοί και ντρέπομαι για λογαριασμό τους.

Εδώ σας δίνεται η ευκαιρία να υπηρετήσετε τη ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ :lol: κι εσείς ζητάτε λεφτά!

 

Πρέπει να είστε υπερήφανοι που με ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΕΣ διαδικασίες επιλεχθήκατε.άλλοι θα παρακαλούσαν να είναι στη θέση σας.

 

Τιμή και δόξα σε όλους τους υπηρέτες της ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ.

 

αν ήταν να πάρεις λεφτά φίλε μου πιστεύεις ότι θα γίνοταν "κλήρωση" για το ποιός θα πάει;

κάτι μου λέει ότι θα πηγαίνανε γνωστοί γνωστών.

το τι συνέπειες θα έχει το να μην πας εξαρτάται σε τι δικαστικό θα πέσεις.

το πολύ πολύ αν δε πατήσει κανένας να έρθει η αστυνομία στο σπίτι σου να σε πάρει.

και μην κάνεις τη βλακεία να πας να ψηφίσεις νωρίς. θα σε κρατήσουν.

 

το κακό είναι ότι βάζουν μερικούς στο μάτι και τους καλούνε συνέχεια (δημοκρατικές διαδικασίες επιλογής που λέγαμε). με έχουν καλέσει και γνώρισα άτομα που ήταν για 3η και 2η φορά επιτροπή. και το έχω ακούσει και απο πολλούς άλλους.

 

ένα χαρτί από γιατρό πάντως θα βοηθούσε.

 

Υ.Γ σιγά σιγά θα εμφανίζονται κι άλλοι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να πατε θα γνωρισετε γκομενες που ψηφιζουν

θα βλεπετε ολα τους τα στοιχεια και θα σημειωνετε ποιες ειναι τουμπανα να τις ψαξετε στο facebook

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...