Προς το περιεχόμενο

Τουρκία: Ξεκινάει την δημιουργία της δικιάς της "Silicon Valley"


grimpr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 186
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

δολοφονίες κούρδων αμάχων, παιδιών και γυναικών απο τούρκους ανθρωπιστές

 

 

 

 

 

τουρκία στρατιωτικοκρατούμενο κράτος

 

 

γενοκτονία αρμενίων

 

 

 

καθήστε εσείς να βγάζετε συμπεράσματα με 2 τουρκαλο-μοντέλα

 

επίσης το θέμα το ξεσκίσατε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί ποιος έχεις πρόβλημα με τον λαό της Τουρκίας, ή της Αμερικής;;; Την ευθύνη την φέρουν στο βαθμό που επιλέγουν αυτούς που τους κυβερνούν όπως και για την off-topic συζήτηση που κάναμε, ανάλογα με τις επιλογές που είχαμε σαν Έλληνες ψηφίζαμε και αυτοί που ψηφίζαμε μας έφεραν εδώ που βρισκόμαστε. Πρέπει λοιπόν την κριτική μας να την ασκούμε στα κέντρα λήψης των αποφάσεων και όχι στον λαό που τον παραπλανούν άλλα του τάζουν για να εκλεγούν και τελικά άλλα κάνουν.

 

Φυσικά και δεν είναι δικαιολογία αφού όπως λέμε όποιος καεί στην σούπα φυσάει και το γιαούρτι, αλλά η αίσθηση που έχω τουλάχιστον από τα παράλια που Τούρκοι έχουν ζήσει με Έλληνες είναι ότι μας αγαπούσαν και μας σέβονταν παρά τις όποιες μεταξύ μας θρησκευτικές και γενικότερα πολιτιστικές διαφορές είχαμε.

 

Το ίδιο και με τους Αμερικάνους και είναι διαφορετικό να χαρακτηρίζουμε την συμπεριφορά συγκεκριμένων ομάδων πχ red-neck ή χρυσαυγητών ή γκρίζων λύκων και άλλο να βάζουμε όλο τον πληθυσμό στο ίδιο τσουβάλι και να του αποδίδουμε χαρακτηριστικά συγκεκριμένων κοινωνικών(/πολιτικών/κλπ) ομάδων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ολο "προοδευει" η τουρκια και ολο πειναει η τουρκια. ολο ειρηνη θελει η τουρκια και ολο εξοπλιζεται η τουρκια , λευτερια στην παλαιστινη λεει η τουρκια και ολο καιει χωρια κουρδων η τουρκια, με αγαπη στο περιβαλλον λεει η τουρκια και χτιζει πυρηνικα εργοστασια η τουρκια, δημοκρατια λεει εχει η τουρκια αλλα ο στρατος κανει κουμαντο στην τουρκια, ανθρωπιστης το παιζει η τουρκια αλλα στην ελλαδα εχει στειλει κατι εκατομμυρια λαθρομεταναστες και δε τους δεχεται πισω η τουρκια, θελει τζαμια στην ευρωπη η τουρκια αλλα τις εκκλησιες που εχουν απομεινει στα εδαφη της τις καιει... ρε δε πα να #$@$ η τουρκια ?

 

εδώ είμαστε όλη η ουσία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και η ελλαδα ειναι μια συγχρονη χωρα που βαδιζει ολοταχως στην αναπτυξη, σεβεται τα ανθρωπινα δικαιωματα, υπαρχει δημοκρατια, σεβεται το περιβαλλον κλπ κλπ κλπ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε Φουλον... Ελληνες κανανε χούντα... Έλληνες σφάξανε στον εμφυλιο κτλ κτλ... είναι τουλάχιστον χαζό αυτό που λες. Γνώρισε πρώτα τούρκους και μετά ξέρνα το μίσος σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περισσότερο απο οτι η τουρκία, αλλά δεν είναι το θέμα μας εδώ σε αυτό το τόπικ

 

alda την χούντα τα αμερικανάκια την ανεβάσανε και την ρίξανε. όλα τα άλλα είναι παραμύθια. άμα αύριο ξεσπάσει πόλεμος νομίζεις οι τούρκοι θα πουν όχι με την πλύση εγκεφάλου που τους κάνουν εκεί? αν εσυ gνώρισες 5-6 σωστά άτομα οκ μπράβο σου.

 

επίσης στον εμφύλιο άλλοι μας έβαλαν να σφαχτούμε ... ξαναλέω και σταματάω εδώ είστε offtopic

 

 

ΒΑΣΙΚΑ θεωρώ το αρχικό ποστ της είδησης , γελοίο με αυτά που γράφει, όλα είναι σκέψεις , η υλοποίηση τέτοιων προγραμμάτων είναι πολύ δύσκολη υπόθεση, σα το γήπεδο του παο ενα πράγμα :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιος/α είπε για τις τουρκάλες ότι είναι χοντρές με φερετζέδες κτλ. http://www.youtube.com/watch?v=iJxicr29ZXM&feature=fvw εντζόυ

 

Καλα στο προσωπο οι συγκεκριμενες ειναι σαν τον διαολο,dogies ,γαβ,γαβ ..τι μας τρομαζεις πρωι πρωι..Τελος παντων οι τοιυρκαλες και δεν θα πω ποιος αλλος βαλκανικος λαος γτ πολλοι μιλουν ελληνικα θα φαμε ξυλο μου φαινονται κακασχημες .Αλλοι βαλκανικοι λαοι ειναι πολυ ομορφοι .Δεν θα πω ονοματα..Θα φαμε ξυλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περισσότερο απο οτι η τουρκία, αλλά δεν είναι το θέμα μας εδώ σε αυτό το τόπικ

 

alda την χούντα τα αμερικανάκια την ανεβάσανε και την ρίξανε. όλα τα αάλλα είναι παραμύθια. άμα αύριο ξεσπάσει πόλεμος νομίζεις οι τούρκοι θα πουν όχι με την πλύση εγκεφάλου που τους κάνουν εκεί? αν εσυ νώρισες 5-6 σωστά άτομα οκ μπράβο σου.

μα γιατι να συγκρινεσαι με την τουρκια και οχι με την ελβετια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περισσότερο απο οτι η τουρκία, αλλά δεν είναι το θέμα μας εδώ σε αυτό το τόπικ

 

alda την χούντα τα αμερικανάκια την ανεβάσανε και την ρίξανε. όλα τα άλλα είναι παραμύθια. άμα αύριο ξεσπάσει πόλεμος νομίζεις οι τούρκοι θα πουν όχι με την πλύση εγκεφάλου που τους κάνουν εκεί? αν εσυ gνώρισες 5-6 σωστά άτομα οκ μπράβο σου.

 

επίσης στον εμφύλιο άλλοι μας έβαλαν να σφαχτούμε ... ξαναλέω και σταματάω εδώ είστε offtopic

 

 

ΒΑΣΙΚΑ θεωρώ το αρχικό ποστ της είδησης , γελοίο με αυτά που γράφει, όλα είναι σκέψεις , η υλοποίηση τέτοιων προγραμμάτων είναι πολύ δύσκολη υπόθεση, σα το γήπεδο του παο ενα πράγμα :o

 

Υπάρχουν πάντα δύο όψεις στο νόμισμα. Και επιμένω αν δεν πας στην Τουρκία να δεις με τα μάτια σου και να αποκτίσεις άποψη μην μιλάς τόσο άνετα γιατι κι εγώ τις ίδιες ανοησίες έλεγα πριν πάω. Τούρκος καλός μόνο νεκρος κτλ κτλ. Ο κολλητός μου τέλειωσε ΛΟΚ και τον πήρα παρέα μια φορά μαζί μου στην Πόλη και στο αεροπλάνο του γυρισμού μου είπε την εξής αττάκα."Όποιος βρίσει Τούρκο μπροστά μου θα τον κοπανήσω." Μιλάς για τους Κούρδους... έχεις δει τι κάνουν οι Κούρδοι στους Τούρκους; Για ότι έχεις να μου παραθέσεις σου έχω κάτι ανάλογο να στο αντικρούσω... Ο κύκλος της βιας έτσι είναι... δυστυχώς. Οπότε βγάλε από το μυαλό σου την έννοια "κακός Τούρκος". Κακές κυβερνήσεις υπάρχουν όχι άνθρωποι κακοί κάτω από μια σημαία.

 

ΥΓ. Μου λες οι αμερικάνοι μας κάνανε στη χούντα να εγκληματίσουμε κτλ... δε μου λες.. αμα σου πει κάποιος αμερικάνος σφάξε τον γείτονά σου θα το κάνεις; Αυτά φίλε μου είναι δικαιολογίες... αν δεν είσαι εγκληματίας μέσα σου κανείς δε θα σε κάνει με το έτσι θέλω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι κούρδοι ειναι 30 εκατομμύρια λαός υπο κατοχή στους τούρκους. ντροπή τους ε που προσπαθούν να απελευθερωθούν. αίσχος. μα γιατί δε κάνουν διάλογο ? ντροπή

 

υπάρχουν κακές κυβερνήσεις ΚΑΙ ΚΑΚΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ. ξυπνάτε με την καραμέλα των πολιτικών. στη μάχη πολεμάνε άνθρωποι και όχι οι πολιτικοί. βαθμοφόροι σκοτώνουν αβέρτα και στρατιώτες καίνε εκατοντάδες κουρδικά χωριά, δεν είδα κανένα τους να βγεί να πεί "ει αυτό δεν είναι σωστό" απεναντίας βγάζαν αναμνηστικές φωτογραφίες με γυμνές κοπέλες αφου τις βιάζανε και με κομμένα κεφάλια στα χέρια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν πάντα δύο όψεις στο νόμισμα. Και επιμένω αν δεν πας στην Τουρκία να δεις με τα μάτια σου και να αποκτίσεις άποψη μην μιλάς τόσο άνετα γιατι κι εγώ τις ίδιες ανοησίες έλεγα πριν πάω. Τούρκος καλός μόνο νεκρος κτλ κτλ. Ο κολλητός μου τέλειωσε ΛΟΚ και τον πήρα παρέα μια φορά μαζί μου στην Πόλη και στο αεροπλάνο του γυρισμού μου είπε την εξής αττάκα."Όποιος βρίσει Τούρκο μπροστά μου θα τον κοπανήσω." Μιλάς για τους Κούρδους... έχεις δει τι κάνουν οι Κούρδοι στους Τούρκους; Για ότι έχεις να μου παραθέσεις σου έχω κάτι ανάλογο να στο αντικρούσω... Ο κύκλος της βιας έτσι είναι... δυστυχώς. Οπότε βγάλε από το μυαλό σου την έννοια "κακός Τούρκος". Κακές κυβερνήσεις υπάρχουν όχι άνθρωποι κακοί κάτω από μια σημαία.

 

Ρε Αλντα υποστηριζεις τωρα τους Τουρκους κατα των Κουρδων ,πριν μας επρηζες ποσο θεες ειναι κατι χορευτριες οριενταλ.Τι γινεται με εσενα;Γιατι αρχιζω και φοβαμαι οτι μας την πεσανε.Ποιος ειπε οτι δεν υπαρχουν γειτονες που μιλουν την γλωσσα μας;Ειναι και το νικ λιιγο ανατολιτικο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι κούρδοι ειναι 30 εκατομμύρια λαός υπο κατοχή στους τούρκους. ντροπή τους ε που προσπαθούν να απελευθερωθούν. αίσχος. μα γιατί δε κάνουν διάλογο ? ντροπή

δηλ ο εχθρος του εχθρου μας ειναι φιλος μας?και οι σκωτσεζοι ειναι υπο κατοχη απο τους αγγλους αλλα δεν βγηκες να τους συμπονεσεις.και υπαρχουν απειρα παραδειγματα στον κοσμο.οι ινδιανοι στην αμερικη κλπ κλπ.φανταζομαι αν τους καταπιεζαν οι τουρκοι ναι.

εγω λεω οτι δεν χρειαζεται να εισαι φιλος με καποιον με το ζορι αλλα απ την αλλη γιατι να τον θεωρεις και εχθρο σου?και γω στην πεμπτη μοιρα υπηρετησα αλλα δεν λεει τιποτα αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλ ο εχθρος του εχθρου μας ειναι φιλος μας?και οι σκωτσεζοι ειναι υπο κατοχη απο τους αγγλους αλλα δεν βγηκες να τους συμπονεσεις.και υπαρχουν απειρα παραδειγματα στον κοσμο.οι ινδιανοι στην αμερικη κλπ κλπ.φανταζομαι αν τους καταπιεζαν οι τουρκοι ναι.

εγω λεω οτι δεν χρειαζεται να εισαι φιλος με καποιον με το ζορι αλλα απ την αλλη γιατι να τον θεωρεις και εχθρο σου?και γω στην πεμπτη μοιρα υπηρετησα αλλα δεν λεει τιποτα αυτο.

 

Δεν ειπε κανεις οτι ειναι φιλοι μας αλλα ημασταν στην ιδια θεση πριν καμια πολλα χρονια αρα τους κατανοουμε παραπανω απο αλλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν δεν εχεις τι να πεις αρχιζεις τις αοριστολογίες , τις γενικότητες

 

γιατι τον θεωρω εχθρο μου.

για π[ολλους λογους που δεν χρειαζεσαι πτυχιο να τους ξερεις. αν εσυ δε βλεπεις κανενα λογο μπραβο σου, τραβα κωνσταντινουπολη να ζησεις με τους ανθρωπιστες μιας και εμεις εδω ειμαστε βαρβαροι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...