Προς το περιεχόμενο

Καλωσήρθατε στο νέο Insomnia


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προσπαθώ να καταλάβω το θέμα με τις Αγγελίες. Γιατί δεν μπορείς να βρεις αυτό που θέλεις? Αφού η παλιά λειτουργικότητα (το να βλέπεις όλες τις αγγελίες) έχει παραμείνει μέσω του "Πρόσφατες αγγελίες", ενώ έχουν προστεθεί και νέοι ΕΠΙΠΛΕΟΝ τρόποι κατηγοριοποίησης.

 

Θα με βοηθήσει κάποιος?

 

Γνωμη μου:

 

1. Η καθε αγγελια καταλαμβανει 4 με 5 εκατοστα στο υψος μονο και μονο για την εικονα αριστερα στην καθε αγγελια, την οποια δεν την θεωρω απαραιτητη (οπως βλεπουμε οι περισσοτεροι δεν βαζουν). Δηλαδη, θα μπορουσε να γινει χωρις εικονα, μονο με την περιγραφη οπως ηταν, η οπως ειναι τωρα, σκοπος ειναι να βλεπουμε περισσοτερες αγγελιες σε 1 σελιδα (2 εκατοστα στο υψος το πολυ) και οποιος θελει να βαλει εικονα το κανει εσωτερικα οπως ηταν, ελευθερα.

 

Προσωπικα η κατηγοριοποιηση δεν με βοηθα καθολου (πιστευω ομως εν καιρω να φανει χρησιμη τελικα), αφου η περιγραφη του καθενος παντα ειναι ελευθερη, και πολλες φορες δεν ξερουμε που να βαλουμε η που να ψαξουμε ενα αντικειμενο.

 

2. Οπωσδηποτε στο φορουμ με τις αγγελιες, επιλογη οπως πριν "Αναζητηση στο συγκεκριμενο φορουμ", φανταζομαι και στα υπολοιπα φορουμ. (οκ αν προτρεχω και θα γινοταν ετσι κι αλλιως κανενα προβλημα.

 

Συνοψιζοντας πιθανον με χαλαει η εικονα αριστερα, ειδικα εφοσον παραμενει κενη και καταλαμβανει χωρο χωρις νοημα και χαλαει ολο το σκηνικο.

Εναλλακτικα θα μπορουσε το συγκεκριμενο να ισχυει μονο στο τμημα /latest.

 

Καλη συνεχεια παρ'ολα αυτα.

Επεξ/σία από Sheriff
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 856
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

(...παιδιά να δείτε που αυτός σε λίγο στήσει οδοφράγματα για την επιστροφή του ΒουΜπου  :P )

 

Αυτη η ζήλια σου θα σε καταστρέψει μια μέρα!!

Φαγώθηκες, μιρι-μιρι, μια χαρά δουλεύει.. :P :P

 

 

Λοιπον όποιος θέλει 1 και μόνο ενημερωτικό email, να κάνει αυτές τις ρυθμίσεις:

http://awesomescreenshot.com/0c83ynd8f

Επεξ/σία από pigeon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτρελους!! Συγχαρητήρια. :D Θυμίζει κάτι από tweeter .

Προσωπικά δεν μου αρέσει όμως ο νέος σχεδιασμός.. Η μασκότ μας τουλάχιστον πριν ήταν πολύ καλύτερη..Το φόντο είναι ωραίο.

Αναμένουμε την ολοκλήρωση των εργασιών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον όποιος θέλει 1 και μόνο ενημερωτικό email, να κάνει αυτές τις ρυθμίσεις:

http://awesomescreenshot.com/0c83ynd8f

 

Εμένα πάλι δεν μουρχονται email παρα μόνο για pms και ας έχω κάνει όλες της απαραίτητες ρυθμίσης..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάλι δεν μουρχονται email παρα μόνο για pms και ας έχω κάνει όλες της απαραίτητες ρυθμίσης..

 

Ρυθμίσεις στα Θέματα που παρακολουθείς έκανες;

(Ρυθμίσεις --> Forum --> Διαχείριση Συνδρομών --> Τα βάζεις σε "Καθυστερημένη ειδοποίηση")

 

Ούτε εγώ λάμβανα μέχρι κάποια στιγμη. Δοκίμασα να σβήσω cookies και έκανα αποσύνδεση/σύνδεση. Τωρα δουλεύει αψογα, είχα 4 ειδοποιήσεις και αντίστοιχα 4 email.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβάζω πχ παράπονα για τις Αγγελίες, και οι Αγγελίες όχι μόνο έχουν κρατήσει την παλιά τους λειτουργικότητα (...)

Οι αγγελίες ζήτησης τώρα πια χάνονται μέσα στο πλήθος των πωλήσεων. Παλιά ήταν ξεχωριστό section κι έτσι έπρεπε να παραμείνει. Παλιά μπορούσες να κάνεις συνδρομή στην κατηγορία "Ζήτηση", τώρα είναι χ_σε μέσα. :wacko:

Έχω κάνει και κάποιες άλλες επισημάνσεις στις "προτάσεις" (μη το αντιγράφω εδώ) που θαρρώ αποδεικνύουν πως υπάρχει θέμα με τον αγγελιοχώρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρυθμίσεις στα Θέματα που παρακολουθείς έκανες;

(Ρυθμίσεις --> Forum --> Διαχείριση Συνδρομών --> Τα βάζεις σε "Καθυστερημένη ειδοποίηση")

 

Ούτε εγώ λάμβανα μέχρι κάποια στιγμη. Δοκίμασα να σβήσω cookies και έκανα αποσύνδεση/σύνδεση. Τωρα δουλεύει αψογα, είχα 4 ειδοποιήσεις και αντίστοιχα 4 email.

Αυτά έκανα, αλλα τζίφος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι αγγελίες ζήτησης τώρα πια χάνονται μέσα στο πλήθος των πωλήσεων. Παλιά ήταν ξεχωριστό section κι έτσι έπρεπε να παραμείνει. Παλιά μπορούσες να κάνεις συνδρομή στην κατηγορία "Ζήτηση", τώρα είναι χ_σε μέσα. :wacko:

Έχω κάνει και κάποιες άλλες επισημάνσεις στις "προτάσεις" (μη το αντιγράφω εδώ) που θαρρώ αποδεικνύουν πως υπάρχει θέμα με τον αγγελιοχώρο.

 

Πολυ σωστη παρατηρηση, πιστευω να το φτιαξουν τα παιδια συντομα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάντως από προσωπική εμπειρία από ανάλογα forum που χρησιμοποιούν το ίδιο shell μην περιμένετε και θαύματα. Δυστηχώς την λειτουργικότητα που είχε το προηγούμενο forum θα πρέπει να την ξεχάσουμε καθώς και αρκετές από τις δυνατότητες του. Βάλτε και το ίδιο χρωματικό θέμα που έχουν όλα τα ανάλογα forum με έντονο λευκό κεντρικά και με αντίθεση δεξιά αριστερά. Μπορείτε να δείτε τις "βελτιωμένες" μορφές αυτού του είδους των forum αν επισκεφτείτε το adslgr, pcmag, techteam και παντού θα διαπιστώσετε τα ίδια προβλήματα και τις ίδιες αδυναμίες.

Παιδιά περάσαμε πλέον από την εποχή που τα forum ήταν ανταλλαγή απόψεων και λειτουργούσαν προς αυτή την κατεύθυνση. Πλέον έχουμε μπει στην εποχή που είναι σημαντικότερο το social network από οποιοδήποτε άλλη ασχολία.

Επεξ/σία από chek2fire
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά περάσαμε πλέον από την εποχή που τα forum ήταν ανταλλαγή απόψεων και λειτουργούσαν προς αυτή την κατεύθυνση. Πλέον έχουμε μπει στην εποχή που είναι σημαντικότερο το social network από οποιοδήποτε άλλη ασχολία.

Όντως, πάμε σε ένα συστηματάκι "μπλογκοποίηση-τουϊτοποίηση-φασεμπουκοποίηση-κτλ" και γενικώς μια "ενοποίηση των θεωριών" των layouts και των λειτουργιών (αν δε δούλευαν και τα cookies αναγκαστικά για το ίδιο domain, εκεί να σου πω μετά τί τραγικά θα βλέπαμε). Τα φόρουμ προσπαθούν να μοιάσουν στα υπόλοιπα και τα υπόλοιπα στα φόρουμ. Data να κινείται, επισκέψεις να έρχονται... αυτά, you know.

 

Και να ρωτήσω ρε παιδιά, επειδή δεν είμαι του διαδικτυακού κοινοχώρου, τα "likes" κάτω από τα θέματα έχουν κάποιο λειτουργικό νόημα πέραν του ότι μαθαίνουμε πως κάποιος που έχει λογαριασμό φάσεμπουκ πάτησε ένα κουμπάκι "like";

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιλογή διαγραφής λογαριασμού υπάρχει τώρα τουλάχιστον ;

 

Δε νομίζω οτι είναι απαραίτητο αφου δεν υπάρχουν στοιχεία σου ή προσωπικά σου δεδομένα (στυλ facebook). Και να υπάρχουν άλλαξε τα αν δε θα ξανα μπεις. Στην τελική αν θες ντε και καλά να διαγράψεις το λογαριασμό σου ενα pm σε κάποιον mod ίσως βοηθήσει.

 

Δεν ξερω αν ειμαι εγω προβληματικος, αλλα με τα εικονιδια μονο σαν αναπηρος νιωθω. Τα bold πρεπει να ειναι οσα εχουν νεο περιεχομενο, και τα sticky να εχουν διαφορετικο φοντο στον καταλογο.

+1

 

(αν και είδα αργότερα οτι πρέπει να χει γίνει..)

 

Σε μεγάλη οθόνη το νέο θέμα είναι αρκετά κουραστικό

 

ναι ισχύει.. αλλα απο την άλλη σε μεγάλη οθόνη γιατί να έχεις fullscreen τον browser?

 

Το μόνο "κακό" αυτή τη στιγμή είναι ότι δεν μπορούμε εύκολα να παρακολουθούμε τα νήματα/νέα ποστς.

 

εγώ αρχίζω σιγά σιγά και το φέρνω στα ίσια του κι αυτό..

 

---

Προτείνω όπως έχει πει κι ο "δε θυμάμαι" (ο πίτζεον νομίζω) να μαζευτούν τα bugs (ή τουλάχιστον να συνεχίσουν να γίνονται post) σε ένα thread.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...