Προς το περιεχόμενο

Καλωσήρθατε στο νέο Insomnia


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 856
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πολύ σωστό, το ότι δεν υπάρχει search μέσα στο topic είναι bug, πολύ σημαντικό μάλιστα και θα προτεραιοποιηθεί.

Έχω την εντύπωση ότι δεν πρόκειται για bug, απλά έχει «κρυφτεί» η δυνατότητα γιατί στο τρέχον skin έχει αφαιρεθεί το ακόλουθο drop-down menu από το πεδίο της αναζήτησης επάνω δεξιά:

http://www.invisionpower.com/assets//images/ipboard/whatsnew_ss_search.png

 

 

Επίσης, πολύ πολύ σημαντικό: Όσοι εγκατέστησαν το user style που έδωσα στο μήνυμα #459, μάλλον είναι ώρα να το βγάλουν διότι, αφενός τα θέματα που έλυνε έχουν λυθεί ήδη με το hotfix που έγινε χθες από τον The_Edge, αφετέρου κάνει override την αλλαγή που έφερε το hotfix στους bold/μη-bold τίτλους θεμάτων οι οποίοι τώρα παίζουν όπως έπαιζαν στο vBulletin.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους! Μην με κακολογήσετε αλλά προτιμούσα το χρωματικό συνδυασμό του προηγούμενου insomnia που όπως είπε ο greece_gus ήταν ανεπανάληπτος. Το λευκό χειροτερεύει την αϋπνία! Προηγουμένως ήταν όντως γαλήνιος και πιο όμορφος στο μάτι. Όσο για τη λειτουργικότητα, παρ'οτι είμαι βολικός άνθρωπος στις αλλαγές, δεν με εξυπηρετεί ιδιαίτερα το νέο site. Το προηγούμενο insomnia είχε πολύ καλύτερο layout. Ο χώρος των αγγελιών ήταν μακράν πιο λειτουργικός, φιλοξενούσε πολύ περισσότερες αγγελίες ανα σελίδα και η ανάγνωσή τους ήταν πολύ πιο εύκολη στη μονάδα του χρόνου ενώ τώρα είναι πιο δύσκολη αν και υπάρχει καλύτερη κατηγοριοποίηση. Πατώντας στο κουμπί απάντηση σε πήγαινε κατ'ευθείαν στο login και σε ξαναγύριζε στο ίδιο σημείο ενώ τώρα αυτή η λειτουργία είναι απενεργοποιημένη. Πρέπει πρώτα να συνδεθεί κάποιος, να μεταβεί στην αρχική σελίδα αυτόματα, να ξαναβρεί το νήμα και να πατήσει απάντηση ξανά. Ξέρω οτι πολλά bugs θα διορθωθούν, απλά το παλιό insomnia ήταν το κάτι άλλο και το είχα λατρέψει, τώρα απλά μου αρέσει και οχι κάτι παραπάνω. Χωρίς παρεξηγήσεις, απλά την άποψή μου παραθέτω. Όπως και να έχει, μπράβο σε όλους για τη σκληρή δουλειά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επίσης, πολύ πολύ σημαντικό: Όσοι εγκατέστησαν το user style που έδωσα στο μήνυμα #459, μάλλον είναι ώρα να το βγάλουν διότι, αφενός τα θέματα που έλυνε έχουν λυθεί ήδη με το hotfix που έγινε χθες από τον The_Edge, αφετέρου κάνει override την αλλαγή που έφερε το hotfix στους bold/μη-bold τίτλους θεμάτων οι οποίοι τώρα παίζουν όπως έπαιζαν στο vBulletin.

 

Φίλς parsifal, εγώ αυτό θέλω να το κρατήσω γιατί μου αρέσει πολύ, αλλά πώς το εγκαθιστούμαι...Αν μπορείς.. help me...

 

 

http://img80.imageshack.us/i/userstylesubforummeta.png/

Επεξ/σία από Rooters
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή προσπάθεια για ανανέωση αλλά πολλή ασπρίλα, ρε παιδί μου... Το μόνο που μ' αρέσει πολύ είναι η εικόνα με το insomniac ανθρωπάκι και το laptop!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης, τώρα πρόσεξα ότι στις αγγελίες αν μπεις σε μια κατηγορία, δεν εμφανίζονται όλες. Π.χ. στο Gadgets-->Διάφορα, λέει ότι περιέχει 14 στοιχεία, αλλά άμα μπει δείχνει μόνο 10 και δεν υπάρχει επιλογή για να πας στη δεύτερη σελίδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Φίλς parsifal, εγώ αυτό θέλω να το κρατήσω γιατί μου αρέσει πολύ, αλλά πώς το εγκαθιστούμαι...Αν μπορείς.. help me...

 

http://img80.imageshack.us/i/userstylesubforummeta.png/

 

Εχει οδηγίες ο parsifal στην απάντησή του, εχω γράψει κι εγω κάποιες οδηγίες εδω:

 

http://www.insomnia.gr/topic/390166-%CE%BA%CE%B1%CE%BB%CF%89%CF%83%CE%AE%CF%81%CE%B8%CE%B1%CF%84%CE%B5-%CF%83%CF%84%CE%BF-%CE%BD%CE%AD%CE%BF-insomnia/page__st__480__p__3718272#entry3718272

 

Αυτη τη στιγμή δεν έχει πρακτική χρησιμότητα , εκτός αν κάποιος θελει να βάλει εντελώς δικά του χρώματα ή να αλλάξει την γραμματοσειρά.

Επεξ/σία από pigeon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ πάντως εξακολουθώ να έχω παράπονα με το "Περιεχόμενό μου".

 

  • Θα ήθελα να εμφανίζονται όλες τις συνδρομές μου, όχι μόνο αυτές που έχω ξεκινήσει ή σχολιάσει. Κατά καιρούς γράφομαι σε αρκετά θέματα, απλώς και μόνο για να τα παρακολουθώ και όχι απαραίτητα για να σχολιάσω. Ίσως το πρόβλημα να λύνεται με τις ειδοποιήσεις μέσω email, αλλά σχεδόν ποτέ δεν κοιτάω τα email του Insomnia (αφού "σκάνε" κατά... δεκάδες σε ημερήσια βάση) .
  • Θα ήθελα να μην έχει χρονικό όριο 365 ημερών, ώστε να μπορώ να βλέπω και τα παλιότερα threads στα οποια είχα συνδρομή. Όχι απαραίτητα για να τα... ξεθάψω, αλλά σε πολλά από αυτά υπάρχουν διάσπαρτες τεχνικές πληροφορίες στις οποιες ανατρέχω από καιρό σε καιρό. Από εκεί που παρακολουθούσα 400+ νήματα, πλέον έχω "πέσει" στα 120.
  • Θα ήθελα τέλος να υπάρχει κάποιου είδος sorting στη σχετική σελίδα, γιατί σίγουρα η ταξινόμηση ΔΕΝ γίνεται ημερολογιακά (βάσει νεότερου μηνύματος, δηλ. της στήλης "Πληροφορίες Μηνύματος"). Αντίθετα όταν θέλω να δω ποιά νέα μηνύματα υπάρχουν, πρέπει να ανατρέχω κάθε φορά σε όλο το ύψος της σελίδας (ή πρέπει να ελέγξω και την επόμενη).

Επεξ/σία από nzeppos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει οδηγίες ο parsifal στην απάντησή του, εχω γράψει κι εγω κάποιες οδηγίες εδω:

 

http://www.insomnia.gr/topic/390166-%CE%BA%CE%B1%CE%BB%CF%89%CF%83%CE%AE%CF%81%CE%B8%CE%B1%CF%84%CE%B5-%CF%83%CF%84%CE%BF-%CE%BD%CE%AD%CE%BF-insomnia/page__st__480__p__3718272#entry3718272

 

Αυτη τη στιγμή δεν έχει πρακτική χρησιμότητα , εκτός αν κάποιος θελει να βάλει εντελώς δικά του χρώματα ή να αλλάξει την γραμματοσειρά.

 

Ευχαριστώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια χαρα το νεο insomnia και παω στοιχημα οτι οσοι κλαινε τωρα το παλιο look, ετσι θα κλαινε και στην επομενη ανανεωση για το σημερινο!

Deja vu?

;p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
αφετέρου κάνει override την αλλαγή που έφερε το hotfix στους bold/μη-bold τίτλους θεμάτων οι οποίοι τώρα παίζουν όπως έπαιζαν στο vBulletin.

Αυτό ισχύει; Σε μένα φαίνονται όλα μη-bold, (και χωρίς το user style sheet).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτό ισχύει; Σε μένα φαίνονται όλα μη-bold, (και χωρίς το user style sheet).

 

Confirmed, και σε εμένα, το style δεν πρόλαβα καν να το περάσω επειδή δεν είχα ίντερνετς.

(βέβαια δε με χαλάει καθόλου να μην υπάρχουν σε καμία περίπτωση τα bold). :)

 

 

btw, να βάλουμε και στο edit λίγα λεπτά υπομονή όπως παλιά, ε ε;

Κάνω edit να διορθώσω ένα τόνο π.χ και το εμφανίζει.

Επεξ/σία από liopyr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...