Προς το περιεχόμενο

Καλωσήρθατε στο νέο Insomnia


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 856
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Me too.... Δεν προκείται να προσαρμοστείς Πότε σε αυτο το στιλ.

 

Βασίλη αγόρι μου πολύ απόλυτος είσαι για την ηλικία σου! :P

Δώσε μια περίοδο χάριτος και θα δείς που θα σου αρέσει περισσότερο B)

Επεξ/σία από pigeon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μιας που ξεμπέρδεψα επιτέλους με κάτι δουλειές που είχα, ας γράψω εδώ, μιας που δε νομίζω να έχω γράψει, αλλά επειδή είμαι λίγο ζαλισμένος από τις υποχρεώσεις, είμαι χαμένος. :)

 

Δυστυχώς εμένα η αλλαγή με ψιλοξένισε. Ίσως δε το συνήθισα, αλλά έχω μειώσει θεαματικά το χρόνο που μπαίνω πλέον στη σελίδα. Πριν είχα επιλέξει το Insomnia ως κύρια πηγή πληροφόρησης αλλά και ενασχόλησης με το posting, και το εννοώ αυτό, διότι δεν χρησιμοποιώ κανένα άλλο forum. Όμως, κάτι με ενοχλεί τώρα.

 

Με πειράζουν τα χρώματα, αν και πριν ήταν φωτεινά, αλλά μου ήταν περισσότερο "φιλικά" προς τα μάτια μου. Ίσως ναι, να έχουν γίνει κάποιες σημαντικές αλλαγές, όπως στην αρχική σελίδα που είναι πιο όμορφα ταξινομημένες οι ειδήσεις, αλλά και ο τρόπος παρουσίασης τους όπου είναι κατά πολύ καλύτερος, όπως επίσης και οι αγγελίες που πλέον όντως, είναι αγγελίες και όχι απλά θέματα "πεταμένα" σε μια ενότητα. Τέλος, για τις αγγελίες επίσης ένα θετικό είναι η προσθήκη σχόλιου! Όμως, ξαναλέω, με ενόχλησε η αλλαγή. Αν υπήρχε δυνατότητα χρήσης του παλιού θέματος, ναι, θα το χρησιμοποιούσα.

 

Τέλος πάντων.

Ευχαριστούμε για την αλλαγή, και ας ελπίσουμε ότι θα το συνηθίσουμε γρήγορα όλοι μας. :)

 

Α! Και μια εφαρμογή για Android βρε παιδιά!

Επεξ/σία από giorgos147
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχεις δίκιο, 1000 συγγνώμη! Στο vBulletin δεν εμφάνιζε εκεί τις IPs και δεν το είχα στο μυαλό μου να κάνω edit γι' αυτήν την περίπτωση. Θα είμαι πιο προσεκτικός από εδώ και πέρα.

Ακόμη και οι moderators μπερδεύονται με το νέο site (τώρα το μαθαίνουν).

Φαντάσου εμείς οι απλοί θνητοί!! :lol:

Επεξ/σία από popeye68
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας που ξεμπέρδεψα επιτέλους με κάτι δουλειές που είχα, ας γράψω εδώ, μιας που δε νομίζω να έχω γράψει, αλλά επειδή είμαι λίγο ζαλισμένος από τις υποχρεώσεις, είμαι χαμένος. :)

 

Δυστυχώς εμένα η αλλαγή με ψιλοξένισε. Ίσως δε το συνήθισα, αλλά έχω μειώσει θεαματικά το χρόνο που μπαίνω πλέον στη σελίδα. Πριν είχα επιλέξει το Insomnia ως κύρια πηγή πληροφόρησης αλλά και ενασχόλησης με το posting, και το εννοώ αυτό, διότι δεν χρησιμοποιώ κανένα άλλο forum. Όμως, κάτι με ενοχλεί τώρα.

 

Με πειράζουν τα χρώματα, αν και πριν ήταν φωτεινά, αλλά μου ήταν περισσότερο "φιλικά" προς τα μάτια μου. Ίσως ναι, να έχουν γίνει κάποιες σημαντικές αλλαγές, όπως στην αρχική σελίδα που είναι πιο όμορφα ταξινομημένες οι ειδήσεις, αλλά και ο τρόπος παρουσίασης τους όπου είναι κατά πολύ καλύτερος, όπως επίσης και οι αγγελίες που πλέον όντως, είναι αγγελίες και όχι απλά θέματα "πεταμένα" σε μια ενότητα. Τέλος, για τις αγγελίες επίσης ένα θετικό είναι η προσθήκη σχόλιου! Όμως, ξαναλέω, με ενόχλησε η αλλαγή. Αν υπήρχε δυνατότητα χρήσης του παλιού θέματος, ναι, θα το χρησιμοποιούσα.

 

Τέλος πάντων.

Ευχαριστούμε για την αλλαγή, και ας ελπίσουμε ότι θα το συνηθίσουμε γρήγορα όλοι μας. :)

 

Α! Και μια εφαρμογή για Android βρε παιδιά!

 

υπομονή Γιώργο, είπαν θα ετοιμάσουν νέα theme (θα έχει και το παλιό theme) σε 1-2 βδομάδες :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμη και οι moderators μπερδεύονται με το νέο site (τώρα το μαθαίνουν).

Φαντάσου εμείς οι απλοί θνητοί!! :lol:

Έχει και τη πλάκα της πάντως η όλη φάση: μου θυμίζει αναμπουμπούλα μετακόμισης τυπικής ελληνικής οικογένειας...

Γκρινιάζουν όλοι για το παλιό σπίτι που έχει μούχλα και βρίσκουμε τελικά καινούριο. Τελευταία στιγμή πετάμε τα πράγματα στις κούτες, έρχεται το φορτηγό τα πηγαίνει στο καινούριο σπίτι και τα μισά έχουν ξεχαστεί στο παλιό. Ξεκινάει το άνοιγμα των κουτών, τα πιτσιρίκια να φωνάζουν "θέλω το playstation!!!", ο πατέρας να λέει "άντε, θα φάμε καμιά ώρα;" και η μάνα να τρέχει να σκουπίσει, να σφουγγαρίσει, να απολυμάνει την τουαλέτα, να ξεπακετάρει τα πράγματα, να βρει τις κατσαρόλες για να φτιάξει και κάνα φαϊ... :P :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δοκίμασε να κάνεις όλο το forum σημείωση ως αναγνωσμένο

http://awesomescreenshot.com/0113xxqb2

 

Τελικα σε αυτο λυση βρεθηκε; Εχω 105 προσ. μηνυματα ως νεα και το κολπο δεν λειτουγργει.

 

Ερωτηση: Ποιος ειναι πλεον ο χωρος για pm; Ηταν 200, ημουν γεματος (καθε μερα εψαχνα με το ζορι να σβησω 3-4 για να μπορω να δεχομαι νεα) και απο την Πεμπτη που γυρισε λεει 74% του χωρου - 200 μηνυματα. Εστειλα - ελαβα μερικα και πηγε 75% -200 (παρεμεινε) μηνυματα, αρα 200 ακομα ειναι το οριο.

Χαθηκαν κατα την "αναβαθμιση" 50 προσωπικα μηνυματα μου; sad.gif

 

Ελπιζω τελος οτι γινεται και προσπαθεια για να γινει πιο ξεκουραστο το νεο λουκ, γιατι ειναι πολυ εχθρικο και αφιλοξενο. Το παλιο ηταν πολυ πιο ζεστο και ανετο.

Επεξ/σία από matrixxx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα σε αυτο λυση βρεθηκε; Εχω 105 προσ. μηνυματα ως νεα και το κολπο δεν λειτουγργει.

Αν τα επιλέξεις όλα και πατήσεις "σημείωση ως αναγνωσμένα", δεν το κάνει?

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης, έχω και μία πρόταση: μιας και αυτή τη στιγμή τρέχουν 4 διαφορετικά θέματα σχετικά με την αλλαγή, μήπως θα έπρεπε να κλειδωθούν μερικά από αυτά; Και πιο συγκεκριμένα αυτό που γράφουμε τώρα, μιας και υπάρχει και το αντίστοιχο: http://www.insomnia.gr/topic/274467-%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%84%CE%AC%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%AD%CE%BD%CE%B1-%CE%BA%CE%B1%CE%BB%CF%8D%CF%84%CE%B5%CF%81%CE%BF-forum/page__st__1540. Όχι τίποτα άλλο, αλλά διαβάζουμε τα ίδια πράγματα σε δυο διαφορετικά σημεία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...