Προς το περιεχόμενο

Grand Theft Auto: San Andreas


javaneze

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ta grafika einai oti prepei gia gta an ta allazan mporei gia kapoious na itan kai xeirotera.Emena den me xalane einai poly omorfa etsi ki alliws kai to san andreas einai poly pio elafri apo oti nomiza.Opios epaize to vice city den tha exei provlima na trexei kai auto.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 836
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Τα γραφικά έτσι είναι πιο ωραία... Αυτήν την κωλοκάμερα πόσο καιρό την προγραμματίζαν? Μου έχει σπάσει τα νέυρα, δεν μπορώ να παίξω άλλο έτσι... Τα αμάξια αν στρίβεις δεν ξέρεις που πάνε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι χρήστες με κάρτες Ati έχουν αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα με τα γραφικά? Έχω την 9800Pro με τους τελευταίους omega και τα γραφικά είναι αρκετά έως πολύ σκοτεινά. Επίσης το παιχνίδι παίζει σε refresh rate 60hz και δεν βρίσκω κάποια ρύθμιση για να το ανεβάσω με αποτέλεσμα να έχω στραβωθεί...Με τους 5.6 catalyst έχει κανείς κανένα πρόβλημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω κι εγώ 9800Pro με τους τελευταίους omega (έκδοση drivers 5.4, να δούμε πότε θα δεήσουν να βγάλουν την 5.5 έστω!) και παίζει χωρίς προβλήματα στα γραφικά. Πάντως το πρόβλημα με το brightness πρέπει να είναι bug, γιατί αν και έχω ανεβάσει τη φωτεινότητα 1-2 clicks από το menu, κάθε φορά που ξεκινάω το SA είναι σκοτεινό σαν να μην έχω πειράξει καθόλου τη ρύθμιση.

Και πρέπει να πατήσω ένα click πάνω και μετά ένα click κάτω (δηλαδή να ξανάρθω στην αρχική μου ρύθμιση) και τότε ως εκ θαύματος φτιάχνει.

Θα ρίξω καμια ματιά σε ξένα forum να δω αν γνωρίζει κανένας λύση.

Όσο για τα 60Hz που είπε ο papadakn, φίλε δοκίμασε να χρησιμοποιήσεις κανένα refresh rate forcer προγραμματάκι, εγώ το έχω στα 100Hz και δεν έχω πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Min paraponieste gia ta grafika! Dld ti eprepe na ginei? na emfanisoun kamia nea mixani grafikwn san to Doom3 kai na trexoume oloi pali gia anavathmiseis kai tetia? E oxi den exoume oloi ta idia lefta kai merikoi eimaste kai romantikoi kai goustaroume vice city mixani grafikwn... sin oti tha exane sigoura apo poliseis i rockstar an den etrexe se ola ta pc to game! Kai sto katw katw an den goustarete toso ta grafika dwste se emas ta dvd me to gtasa pou to perimenoume se mia vdomada... eleos.

 

File sexbox nomizw oti eisai poli adikos enantiwn olwn mas pou exoun parapono gia ta grafika tou San Andreas. AN eixes pai3ei to GTA3 kai to Vice city 8a katalavaines oti liges einai oi diafores meta3i tsn triwn (kai ta tria vasizontai stin idia mixani grafikwn). SKepsou poso perimename gia tin kikloforia autou tou paixnidiou. Skepsou oti meta ap' auto eprepe na perimenoume akoma 6 mines san tous m@l@kes logw tis simfwnias tis Rockstar kai tis Sony. Mesa se 6 mines file sexbox allazoun polla. Exeis pai3ei ka8olou to Driver3? To San andreas den krata oute ena keraki mprosta sta grafika tou Driv3r. Twra, pws mporw egw pou epaiza gia toson kairo to Driv3r, me ta apisteuta physics, ta toso realistika autokinita, zimes ktl na pai3w to san andreas. pragmatika , oso ki an agapw auti tin seira, ta grafika mou dimiourgoun ena kollima

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Apo to 1o mexri shmera pezw GTA, driv3r ehw paiksei... omologw pws akoma den dokimasa to SA kathws den to exw akoma sta xeria mou alla ena game den to perimeneis mono gia ta grafika tou alla kai gia polla alla kai min ksexnas pws i rockstar den ekane aplh metafora tou GTA apo to ps2 sto pc alla to epanasxediase kai sto katw katw aftou tou eidous ta grafika einai pou dinoun mia monadikothta sto game afto... na sto thesw alliws, ta grafika etsi opos einai einai afta pou kanoun to GTA, afta tou dinoun afto ton xaraktira pou exei twra. Pantos apo ta screenshots kai ta videos pou exw dei mexri twra den eida kati tragiko...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ιδια μηχανή γραφικών με τα προηγούμενα GTA ... Μιά χαρά για κάποιους σαν κι εμένα με ταπείνο για την εποχή pc και μια geforce4 mx :) Πάνω απ'όλα το κράτημα στον χρόνο ,

όλα τ'αλλα έρχονται σε δεύτερη μοίρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να συμφωνήσω με την...κοινή γνώμη σε ότι αφορά τα γραφικά, έπρεπε να είχαν βελτιωθεί αλλά η Rockstar μάλλον έμεινε δέσμια της λογικής να αναπτύσσει τα παιχνίδια πρώτα σε κονσόλες και μετά σε PC. Πιστεύω ότι προσπάθησαν να ξαναφτιάξουν τα γραφικά του SA για το PC και το ΧΒΟΧ, αλλά δεν φαίνεται να τους βγήκε τόσο όσο είχαν υποσχεθεί.

Ακόμα κι έτσι, το Driv3r δεν συγκρινεται ούτε για πλάκα με τα GTA, μόνο σε γραφικά υπερέχει, και πλέον όχι αισθητά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι γκρινιάζετε για τα γραφικά δοκιμάστε να ενεργοποιήσετε ΑΑ και AF. Με ΑΑ 4χ και AF 8x το παιχνίδι πραγματικά μεταμορφώνεται!

Γενικά μετά απο την πρώτη επαφή μπορώ να πώ πως το παιχνίδι υπόσχεται άπειρες ώρες διασκέδασης. Έχει πολύ ωραία ατμόσφαιρα και μένει να το πρχωρήσω για να γίνουν οι συγκρίσεις με το Vice City. Πάντως πιστεύω πως έχει βελτιωθεί σε κάθε τομέα.

 

Και για τους φίλους που λέγαν αρνητικά για την μουσική να πώ πως το παιχνίδι δεν έχει μόνο rap. Στο πρώτο 2ωρο που αφιέρωσα άκουσα αρκετά alternative κομμάτια και μερικά πιο heavy όπως το Killing in the Name των Rage Against the Machine. Πραγματική απόλαυση να σε κυνηγάνε αστυνομικοί και να ουρλιάζει ο De La Rocha...επίσης πήρε το αυτί μου και Soundgarden :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα πήρα κι εγώ το παιχνίδι.

 

Ειναι πραγματικά εντυπωσιακό σίγουρα καλύτερο απο τους προκατόχους του και έχει τόσα στοιχεία που για να το βαρεθείς θα πρέπει να παίζεις μέρα νύχτα επι μήνες.

 

Το απίστευτο λιώσιμο θα γίνει οταν βγεί κάποιο πρόγραμμα client για Internet/Lan game του SA εκεί πιστεύω πολλοί θα χάσουν την επαφή τους με τον έξω κόσμο :grin:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι τυχαίο πως κανένα απο τα gta που βγήκαν μετά το 3 δεν είχε δίπλα του τον αριθμό "4".Oι τύποι στη rockstar με την ίδια μηχανή έφτιαξαν 3 παιχνίδια,με ουσιαστικά διαφορές στις αποστολές και το setting.Ο λόγος που δεν άλλαξαν μηχανή ξεκάθαρος,οι περιορισμοί της κονσόλας που έχουν φτιαχτεί τα παιχνίδια δηλ το ps2.Άρα για να περιμένετε βελτίωση στα γραφικά θα πρέπει να κάνετε υπομονή μέχρι να βγεί νέο gta στο ps3(όπου προβλέπω να είναι exclusive για κανα 2 χρόνια,όπως ήταν exclusive για πολύ καιρό το gta3).Δυστυχώς έτσι έχουν τα πράγματα,εκτός και αν αλλάξει στρατόπεδο η rockstar κάτι που μου φαίνεται δύσκολο.Το παιχνίδι χάθηκε όταν το gta3 απο pc που φτιαχνόταν γύρισε σε project για το ps2.Κάτι αντίστοιχο με το halo στο xbox δηλαδή.Ακόμα και έτσι η σειρά gta δεν στηρίχθηκε ποτέ στα γραφικά αλλά στο gameplay.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...