Προς το περιεχόμενο

Η δυσάρεστη εμπειρία της κας Rodriguez και η αλλαγή στον αλγόριθμο της Google


gsarig

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πέρασα κάτι παρόμοιο με Ελλινικό site και δεν δικεώθηκα σε καμία περίπτωση :( κάνοντας τους ακόμα και καταγγελία...Ελλάδα RULEZzzZzZzzZ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πέρασα κάτι παρόμοιο με Ελλινικό site και δεν δικεώθηκα σε καμία περίπτωση :( κάνοντας τους ακόμα και καταγγελία...Ελλάδα RULEZzzZzZzzZ

 

Η Clarabelle Rodriguez έβγαλε τα άπλυτα του επιχειρηματία προς τα έξω στο διαδίκτυο... Εσύ θα μας πεις τι έγινε;

 

Ακόμα και ως "ρουφιανιά" να το δεις, που δεν είναι κατά εμένα, θα του κάνεις και αρνητική διαφήμιση όποτε σύμφωνα και με τα παραπάνω μπορεί να βγει και κερδισμένος ο τύπος... Δώσε τον λοιπόν δίχως τύψεις ώστε να ενημερωνόμαστε και εμείς που έχουμε "inquiring minds"... ;)

 

Πάντως, αν έκανες την αγορά έστω και με πιστωτική να ξέρεις πως υπάρχουν και εκεί δικλίδες προστασίας όσων αφορά refunds... Περισσότερα δεν ξέρω, πρέπει να ρωτήσεις τράπεζα.

Επεξ/σία από E-SURFER
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν φταίει η Google προφανώς για την αθλιότητα του καταστήματος..

Είναι σαν να βρίζεις τον ΧΡΥΣΟ ΟΔΗΓΟ, επειδή φώναξες τον υδραυλικό "Αχταρμά Μπάμπη" επειδή ήταν πρώτος στη σχετική λίστα και αυτός τα έκανε θάλασσα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν φταίει η Google προφανώς για την αθλιότητα του καταστήματος..

Είναι σαν να βρίζεις τον ΧΡΥΣΟ ΟΔΗΓΟ, επειδή φώναξες τον υδραυλικό "Αχταρμά Μπάμπη" επειδή ήταν πρώτος στη σχετική λίστα και αυτός τα έκανε θάλασσα..

 

Δεν είπε κανείς πως φταίει....Το σίγουρο είναι πως υπάρχει μια ανισορροπία που πρέπει να διορθωθεί και η Google οφείλει να προσαρμοστεί αν θέλει να στέκεται στο ύψος της εικόνας που έχει χτίσει, και το κάνει επιτυχώς...

 

Στην αντίθετη περίπτωση, θα έβγαινε ενδεχομένως κερδισμένη κάποια άλλη μηχανή αναζήτησης που θα ικανοποιούσε πρώτη την επικείμενη ανάγκη νέου αλγορίθμου... Η google ξέρει καλά το παιχνίδι του customer satisfaction και βραχυπρόθεσμα ακόμα πλέον βγαίνει τελικά κερδισμένη θεωρώ ...

Επεξ/σία από E-SURFER
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ιδιαιτερα καλογραμμενη η ειδηση,συγχαρητηρια και απο μένα.Σου παρακινει το ενδιαφέρον να συνεχίσεις να τη διαβάζεις και στο τέλος,μαθαίνεις και κάτι,οπως λεμε σου μένει ! Συγχαρητηρια και πάλι B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπα ρε παιδιά, ειδικά σε περίπτωση ηλεκτρονική αγοράς είναι απαραίτητο να ψάχνεις το που πας!

Το πρόβατο κανένας δεν το λυπήθηκε, άμα πας τυφλά κάπου λογικό είναι να σε εκμεταλλευτούν, και πάλι καλά να λέτε που πήρε τόσο φτηνά το μάθημά της γιατί θα μπορούσε να ήταν πολύ χειρότερα τα πράγματα.

 

Πάντως είναι λίγο εκνευριστικό που βλέπεις τόσο χαζά γεγονότα. Το πρόβλημα δεν είναι το google ούτε το internet, το πρόβλημα είναι αλλού (στο IQ ραδικιού) και είναι περισσότερο φιλοσοφικό παρά τεχνολογικό.

 

Η κοινωνία οφείλει να προστατεύει τα "πρόβατα" όπως τους αποκαλείς ή αυτούς που έχουν χαμηλό IQ ή όπως θέλεις πες το. Αλλιώς είμαστε ζούγκλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

laughn.gif

Αυτό είναι SEO, πώς δεν το σκέφτηκε κανείς μέχρι τώρα, ευφυΐα ο Vitally Borker μπράβο του,μην σου τύχη βέβαια αλλά μπράβο.

 

 

Όντως πολύ καλογραμμένη η είδηση και μπράβο στον gsarig και από μένα... Αλλά μου φαίνεται λίγο παράδοξο που με αφορμή αυτό το συγκεκριμένο περιστατικό κινήθηκε ο μεγαλύτερος κολοσσός και έσκασε δεν ξέρω κι εγώ πόσο χρήμα στους προγραμματιστές αυτούς για τη βελτιστοποίηση του αλγόριθμου μέσα σε πολύ μικρό χρονικό διάστημα... Νομίζω ότι το πιο χρήσιμο θα ήταν να υπάρχει σε κάθε χώρα ένας ισχυρός οργανισμός που θα είναι για την προστασία του καταναλωτή από ηλεκτρονικά αδικήματα (όπως το Ινστιτούτο Καταναλωτών, αλλά σε πιο δραστήρια μορφή, να υπάγονται όλα τα ηλεκτρονικά μαγαζιά και όχι μόνο σε αυτόν και να έχουν βαρύτατες κυρώσεις σε περιπτώσεις απάτης του πελάτη).

 

Ο οποιοσδήποτε κολοσσός αν βρεθεί πρόβλημα με το προϊών του θα κάνει αλλαγές και αυτό ήταν αρκετά μεγάλο πρόβλημα,αν το είχαν σκεφτεί οι ίδιοι θα το είχαν εφαρμόσει εδώ και καιρό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάντε αναζήτηση "τony russo decormyeyes" στο google. Θα σας πέσουν τα μαλλιά με αυτά που θα διαβάσετε. Ο τύπος απλά δεν υπάρχει, απειλές, καντήλια συνεχείς ενοχλήσεις στους πελάτες και φυσικά άπειρα κλεμμένα $. Απορώ πως σε μία χώρα με οργάνωση όπως η Αμερική δεν τον έχουν βάλει ακόμα μέσα; Θεωρώ ακόμα και στην Ελλάδα θα του είχαν περάσει βραχιολάκια με τέτοια συμπεριφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως συχνα αγοραζα απο τον συγκεκριμενο κυριο και ποτε δεν ειχα καποιο προβλημα. <_<

 

 

Just kidding :D :D :D :D

 

 

 

Έτσι νόμιζες προφανώς... Χαχαχαχαχαχα...Ψάξε το... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η κοινωνία οφείλει να προστατεύει τα "πρόβατα" όπως τους αποκαλείς ή αυτούς που έχουν χαμηλό IQ ή όπως θέλεις πες το. Αλλιώς είμαστε ζούγκλα.

 

έγραψες κάτι που μου άρεσε... :)

 

 

λοιπόν, μιας και μιλάμε τόση ώρα για την Κλαραμπέλα...

 

ειδού το καμάρι μας!!!

Επεξ/σία από E-SURFER
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η κοινωνία οφείλει να προστατεύει τα "πρόβατα" όπως τους αποκαλείς ή αυτούς που έχουν χαμηλό IQ ή όπως θέλεις πες το. Αλλιώς είμαστε ζούγκλα.

 

Υπάρχουν κάποιες γραμμές και κάποιες ελευθερίες (όπως στην προκειμένη περίπτωση η λογοκρισία) που δεν δέχομαι να καταπατηθούν στο όνομα καμίας "προστασίας".

Ανάμεσα σε δυο κακά διαλέγεις αυτό που σου κάνει τη λιγότερη ζημιά. Σε καμία περίπτωση λοιπόν δεν συμφωνώ με "προστατεύσουν" λογοκρίνοντας ακόμα περισσότερο τα λογοκριμένα. Βάζω τα χεράκια μου να βγάλω τα ματάκια μου;

 

Αν κάποιος κάνει κάτι παράνομο υποτίθεται ότι υπάρχει ο νόμος για να βρω το δίκιο μου, το ότι εκμεταλλεύεται κάποιος την βλακεία που με δέρνει όμως ευτυχώς ή δυστυχώς δεν είναι μέχρι τώρα παράνομο. Και εμένα με έχουν πιάσει "κότσο" και πλήρωσα κάτι 10€ αντί για 5€ γιατί δεν το έψαξα αλλά τουλάχιστον έβαλα μυαλό και το ψάχνω λίγο παραπάνω.

 

Όπως λέει και ο σοφός λαός, η βλακεία είναι ανίκητη!

Δηλαδή, επαναλαμβάνω, αν μπω στο πρώτο μαγαζί που θα βρω μπροστά μου και πληρώσω κάτι 10€ αντί για 5€ και είναι και σκάρτο τότε τα ήθελα και τα έπαθα, μερικοί το λένε εμπόριο, άλλοι νόμο του κέρδους, άλλοι καπιταλισμό, άλλοι απληστία, άλλοι λένε ότι είναι ανήθικο. Όπως είπα και νωρίτερα είναι φιλοσοφικό το ζήτημα.

Επεξ/σία από Nomedor
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

laughn.gif

Αυτό είναι SEO, πώς δεν το σκέφτηκε κανείς μέχρι τώρα, ευφυΐα ο Vitally Borker μπράβο του,μην σου τύχη βέβαια αλλά μπράβο.

 

 

Καλό CEO, εκτός αν σου κάτσεις κανένας τρελαμένος, και έρθει στο μαγαζί σου και σε κάνει τούμπανο στο ξύλο.

Ή στην χειρότερη (επειδή μιλάμε για Αμέρικα), μην έρθει με κανένα κουμπούρι και στην ανάψει. Δεν θέλει πολύ.. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

... Απορώ πως σε μία χώρα με οργάνωση όπως η Αμερική δεν τον έχουν βάλει ακόμα μέσα; Θεωρώ ακόμα και στην Ελλάδα θα του είχαν περάσει βραχιολάκια με τέτοια συμπεριφορά.

 

Η απορία σου λύθηκε: http://www.newsamen.com/101260/fbi-arrested-decormyeyes-founder-tony-russo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...