Προς το περιεχόμενο

Νέο PC με όριο τα 500 ευρώ


zapermania

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το budget αποκλείεται ν' ανέβει έστω και λίγο;

Εξαρτάται πως ορίζει κανείς το λίγο.Αν είναι για κάτι που αξίζει φαντάζομαι πως κάτι μπορεί να γίνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Έλεγα στη θέση της 5770 να έμπαινε μια 6850, λόγω και της ανάλυσης.

 

Όχι ότι θα τον απογοητεύσει η 5770 βέβαια, ιδιαίτερα αν δεν είναι και πολύ απαιτητικός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλεγα στη θέση της 5770 να έμπαινε μια 6850, λόγω και της ανάλυσης.

 

Όχι ότι θα τον απογοητεύσει η 5770 βέβαια, ιδιαίτερα αν δεν είναι και πολύ απαιτητικός.

Μάλλον όχι.Τον πήρα πριν λίγο τηλέφωνο και τον ρώτησα και μου έσκασε άκυρο για τόσο παραπάνω ευρώ.Βασικά μου είπε 520 το πολύ!Για το κουτί εσύ phanispal τι πιστεύεις;Λες να πάω στο άλλο που είπε ο φίλος moldovan20;Πρέπει να είναι και πολύ τούμπανο!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νταξ, και πολύ τούμπανο δεν το λες ακριβώς, συγκριτικά με άλλα ακριβότερα δηλαδή, γιατί για τα χρήματά του είναι πολύ καλή περίπτωση.

Μα εννοείται πως δεν το συγκρίνω με άλλα full tower κτλ!!!Για τα λεφτά του και με τις φωτογραφίες και τα reviews που βλέπω είναι πολύ καλό.Μπήκε και αυτό στο πακέτο όπως και ο athlon που μου είπες στο πρώτο πόστ (δέν έχω όρεξη να ψάχνομαι για bios και ιστορίες μέχρι να κάνω τον άλλον σωστό quad core)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά είναι και το Athlonι, αλλά και ο 555 έχει πολλές πιθανότητες να ξεκλειδώσει σε Phenom, απλά δεν είναι σίγουρο.

Και δεν είναι τίποτα, μια επιλογή αλλάζεις στο BIOS κι είσαι έτοιμος αν όλα είναι ΟΚ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά είναι και το Athlonι, αλλά και ο 555 έχει πολλές πιθανότητες να ξεκλειδώσει σε Phenom, απλά δεν είναι σίγουρο.

Και δεν είναι τίποτα, μια επιλογή αλλάζεις στο BIOS κι είσαι έτοιμος αν όλα είναι ΟΚ.

Αυτό το αν όλα είναι οκ είναι που με αλλαξοπιστεί!!!Δεν ξέρω τι να κάνω.Θα δώ.

 

Να ρωτήσω και κάτι άλλο.Μου είπε πως θέλει και ασύρματη κάρτα δικτύου.Τι να του βάλω;Στικάκι-κάρτα εσωτερική;Τον ρώτησα και δεν έχει κανένα πρόβλημα όποιο από τα 2 και αν του βάλω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά σας ευχαριστώ όλους πάρα μα πάρα πολύ για τις πληροφορίες-συμβουλές που μου δώσατε ώστε να φτιαχτεί ένα πολύ δυνατό pc με μόλις 530 ευρώ!!Απλά απίθανο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως για 40ευρω διαφορά 5770 με 6850 για διπλάσιες επιδόσεις είναι λιγο σκότωμα.

To όριο ήταν τα 500 ευρώ.Πήγε στα 520 και κατέληξε στα 545 μαζί με μεταφορικά.Με άλλα 40 ευρώ πάει 590 δηλαδή 600 και όχι 500 που είναι το αρχικό νούμερο.Το ξέρω ότι με την άλλη κάρτα οι επιδόσεις θα ανέβουν κατακόρυφα απλά και για το άτομο που προορίζεται είναι υπέρ αρκετή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά, τι οθόνη θα προτείνατε γι'αυτό το pc; :wub:

Ανάλογα το ποσό που θές να διαθέσεις.Εμείς έχουμε ένα monitor-tv samsung σε ανάλυση full hd.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανάλογα το ποσό που θές να διαθέσεις.Εμείς έχουμε ένα monitor-tv samsung σε ανάλυση full hd.

 

Θέλω μια κατά το δυνατόν οικονομική λύση που να "δένει" με τη σύνθεση σου.

 

Επίσης ερώτηση: αν η κάρτα γραφικών αντικατασταθεί με την 6850, χρειάζεται ισχυρότερο τροφοδοτικό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...