Προς το περιεχόμενο

Σοβαρό πρόβλημα στον υπολογιστή προκαλεί η τελευταία ενημέρωση του AVG antivirus


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

στο avira το update σας δουλεύει κανονικά?

2-3 φορες το έβαλα σε πελάτες μου με παλιά laptop που δεν σήκωναν και τίποτα άλλο για να βάλω.

αλλά το update δεν τελείωνε ποτέ..βασικά σαν να μη ξεκίναγε και ποτέ :P

 

Ναι, μου το έχει κάνει κι έμενα αλλά δεν είναι πολύ συνηθισμένο. Είναι μάλλον η εξαίρεση. Στο τέλος πάντα αναβαθμίζεται είτε χειροκίνητα, είτε -το συνηθέστερο- από μόνο του.

 

Το έχω εδώ και χρόνια σχεδόν σε όλα τα PC/laptop/netbook μου (συνολικά 6-7 μηχανάκια) και κάνει καθημερινό update κανονικά .Μιλάμε πάντα για την free έκδοση. Το έχω επίσης περάσει σε αρκετούς γνωστούς και κανένας δεν μου έχει παραπονεθεί. Από καιρό σε καιρό μπορεί όντως να τύχει και να εμφανίσει πρόβλημα σε χειροκίνητο update. Σε τέτοια περίπτωση απλώς το παρατάω και περιμένω να ξεσκαλώσει από μόνο του.

Επεξ/σία από nzeppos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 64
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ενταξει τραγικο λάθος. Δηλ αν ειναι το μοναδικο σου pc και την πατησες αντε γεια...:Ρ αρχίζεις το τρέξιμο.

 

Στο τσακ την γλίτωσα γιατί ημούν σε ubuntu από χθές και μέχρι τώρα. Dual boot ftw!

 

 

 

Παντως θα συμφωνήσω οτι ένα λάθος δεν σημαίνει τίποτα.

 

I stay with AVG!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ μέχρι τώρα χρησιμοποιώ το Symantec Endpoint Protection σε όλα τα pc και τα laptop των φίλων και γνωστών που φορμάρω, καθώς είναι αρκετά αξιόπιστο και κάνει update για πάντα μόνο του (και υπάρχει και σε 32bit και σε 64bit). Παρόλα αυτά, έβαλα κι εγώ σε 1 pc και ένα laptop μόνο το MSE, για να μη φορτώνω περισσότερο το σύστημα... Αν όντως είναι καλό θα το δείξει ο χρόνος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Άρα πλέον αποφεύγω

-AVG για τον λόγο που αναφέρεται η είδηση

-McAfee για παρόμοιο λόγο, με update έβλεπε ως malicious κάτι dll των windows με αποτέλεσμα να μην εκκινούν

-Kaspersky γιατί η ίδια τους η σελίδα έχει πέσει θύμα hackers με αποτέλεσμα όσοι την επισκέπτονται να κολλάνε ιό, οπότε πως να τους εμπιστευτώ αν δε μπορούν να προστατέψουν τον εαυτό τους

-Norton γιατί είναι βαρύτατο

 

 

Τι έμεινε; Panda, Avira και MSE;

 

AVAST 5 ftw.

το εχω βαλει σε οσα pc εχουν πεσει στα χερια μου.. (8 πρεπει να ειναι)

μπορει να σου τρεξει αρχεια σε απομονομενο περιβαλον, δλδ και να ειναι ιος δεν σου κανει τιποτα στο pc,

κανει boot scan αρα ο ιος δεν μπορει να ενεργοπιθει,

μεχρι που μπορεις να του δωσεις μια ip και να σου δοσει πλιροφοριες! (σαν το ip trace)

αλλα ειναι καπος ευεστιτο , με καπια αρχεια χωρις να ειναι ιοι.. <_<

 

 

τορα αυτο που εκανε η avg ειναι απαραδεχτο..

αν και μιλαμε για την free έκδοση..

Επεξ/σία από hackerw32
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά, με έχει καταβολέψει από δωρεάν το Microsoft Security Essentials, αρκεί να έχεις αυθεντικά windows

 

Βασικά δεν είναι ανάγκη να έχεις αυθεντικά windows. Το ξέρω από πρώτο χέρι :X :X

 

 

Πάντα ήθελα να αγοράσω αυθεντικά τα 7 αλλά όλο και κάτι μου τύχαινε.Υπόσχομαι στα επόμενα να τα σκάσω :-D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

-Norton γιατί είναι βαρύτατο

 

 

Αυτο δεν ισχυει ηδη απο το 2009. Μαλιστα θεωρειται αν οχι το ποιο ελαφρυ , ενα απο τα πιο ελαφρια antivirus.

 

Για μενα ειναι η κορυφαια λυση. Κ με 20Ε το χρονο αν βρεις αλλους 2 φιλους δεν ειναι ακριβο.

Επεξ/σία από liakjim
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα πλέον αποφεύγω

-AVG για τον λόγο που αναφέρεται η είδηση

-McAfee για παρόμοιο λόγο, με update έβλεπε ως malicious κάτι dll των windows με αποτέλεσμα να μην εκκινούν

-Kaspersky γιατί η ίδια τους η σελίδα έχει πέσει θύμα hackers με αποτέλεσμα όσοι την επισκέπτονται να κολλάνε ιό, οπότε πως να τους εμπιστευτώ αν δε μπορούν να προστατέψουν τον εαυτό τους

-Norton γιατί είναι βαρύτατο

 

 

Τι έμεινε; Panda, Avira και MSE;

 

NOD32 ΦΥΣΙΚΑ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...