Προς το περιεχόμενο

Σοβαρό πρόβλημα στον υπολογιστή προκαλεί η τελευταία ενημέρωση του AVG antivirus


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άσε γιατί το έχω εδώ και καιρό σε ένα Asus 1000άρι και πραγματικά μου έχει σπάσει τα νεύρα. Όποτε κάνει update, το netbook σέρνεται για κανα 5λεπτο. Έφτασε η ώρα του avira.

και γω asus εχω στα 1.3, 2 Ram, 12,1"....του εβαλα εξ αρχης το avira αλλα δε μπορω να σου πω και πολλα διοτι δε μπαινω συχνα στο νετ απο το netbook.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 64
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ποτέ μου δεν συμπάθησα το εν λόγω αντιβιοτικό.Δεν είναι η πρώτη φορά που δημιουργεί προβλήματα.Αν θυμάστε παλαιότερα έσβηνε κάποια DLL των Windows και ο υπολογιστής καπούτ.

Το καλύτερο Free Antivirus για μένα είναι το Avira.Κάνει πολύ καλά τη δουλειά του χωρίς να δημιοιυργεί προβλήματα.

Το συνιστώ ανεπιφύλακτα.

 

Συμφωνό :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγκατέστησα το πρόγραμμα της Microsoft και ησύχασα! Μικρό και γρήγορο όπως διαπίστωσα και σίγουρα θα κάνει θαυμάσια την δουλειά του! Ευχαριστώ για την βοήθεια σας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το avira εχω ακουσει καλα λογια ομως η free εκδοση δεν εχει firewall (απο οσο ξερω). Οποτε διχως firewall ο pc δεν ειναι λιγο σωβρακο???

Το router σου δεν έχει hardware firewall;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει αλλα ποτε δεν εχω χρησιμοποιησει hardware firewall οποτε δε γνωριζω πως να τον σεταρω. Και στη συζητηση αυτη δεν αναφερομαι σε μενα (εχω το eset security suite) αλλα γενικα σε ενα novice pc user που δε θα μπορει να χρησιμοποιησει ειτε hardware firewall ειτε συνδιασμο antivirus firewall απο διαφορετικες εταιριες γιατι μερικες φορες οι συνδιασμοι τους ειναι δυσλειτουργικοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανείς δεν φαίνεται να γνωρίζει την Comodo. Το καλύτερο free antivirus. Επίσης αν ενδιαφέρεστε, τo καλύτερο (software) firewall γενικά, ακόμη και από επί πληρωμή λύσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα πλέον αποφεύγω

-AVG για τον λόγο που αναφέρεται η είδηση

-McAfee για παρόμοιο λόγο, με update έβλεπε ως malicious κάτι dll των windows με αποτέλεσμα να μην εκκινούν

-Kaspersky γιατί η ίδια τους η σελίδα έχει πέσει θύμα hackers με αποτέλεσμα όσοι την επισκέπτονται να κολλάνε ιό, οπότε πως να τους εμπιστευτώ αν δε μπορούν να προστατέψουν τον εαυτό τους

-Norton γιατί είναι βαρύτατο

 

 

Τι έμεινε; Panda, Avira και MSE;

 

 

Βάλτε ΑVAST free να ησυχάσετε μία διά παντός!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κάνω και εγώ μια ερώτηση; Αυτά τα free antivirus κάνουν δουλειά ή περισσότερο σκαλώνουν το σύστημα σαν τα update των windows?

μάλιστα,,,τα widows update δεν κάνει δουλειά?

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...