Προς το περιεχόμενο

AMD RADEON 69XX


outlaw star

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτό κατάλαβες εσύ?

HD6950 ~ GTX560

HD6970 ~ GTX570

 

Άρα σαφώς πάνω απο τις 5850/70.

 

Αυτό που ήθελα να πω είναι πως η 6970 είναι αντικατάσταση της 5870 και όχι της 5970 που περιμέναν μερικοί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 713
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Βλεπεις να λεω κατι διαφορετικο?

Μηπως ειμαι τυφλος?

 

Με το = που βαζω εννοω την αντιστοιχια,οχι οτι ειναι ισαξια σε επιδοσεις.

 

Δε μπαινω σε συγκρισεις με τις nvidia.Δε με ενδιαφερει ουτε κομπλεξικος ειμαι να δω ποσο μεγαλα τα χω τα φπς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη μας λες πως η 6950/6970 = 5850/5870 , 6990 = 5970

 

Ναι το έχω (-ουμε) κατανοήσει αυτό... Απλά παλιότερα, έβλεπες το όνομα της κάρτας, και από το δεύτερο ψηφίο, είχες μια γενική εικόνα για την απόδοσή της αλλά και την τιμή της... Προσπαθώ να δω τι έχει αλλάξει σε αυτήν την κατηγοριοποίηση πλέον, ιδιαίτερα στον τομέα 6700 και 6600, αφού αυτός με ενδιαφέρει περισσότερο... Από την στιγμή που πλέον οι 5700 έγιναν 6800, και οι 5800/5900 μπήκαν στο ίδιο τσουβάλι, αυτό αναπάντεχα σημαίνει ότι θα έχουμε διαφορές και στα κάτω στρώματα... Βασικά αναρωτιέμαι αν οι 5600 (σαν επίπεδο απόδοσης) γίνουν 6700, ή αν το 6700 αποτελέσει ένα νέο επίπεδο απόδοσης με την 6600 να κλείνει περισσότερο προς το χάος (budget)... Και όλα αυτά γιατί οι 5700 ήτανε σαν sweet spot, μεταξύ τιμής και απόδοσης...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγω πηζω με τις αλλαγες ονομασιας και για την ακριβεια με εκνευριζει διοτι υπαρχουν παλιες καρτες στην αγορα,βγαινουν και οι καινουργιες που συνηθως δεν εχουν διαφορα οπως πχ με τις GTS240 που ηταν ιδιες με καποιες παλιοτερες και πουλουσαν σα ζεστο ψωμακι αντι των "παλιων μη γρηγορων".

 

Μαρκετιγνκ.

Εγω πλεον για να βγαζω ακρη,τις βλεπω αναποδα, δηλ η 6990 ειναι το τουμπανο? ε, η 6970 ειναι η ενα κλικ κατω και παει λεγοντας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαρκετιγνκ.

Εγω πλεον για να βγαζω ακρη,τις βλεπω αναποδα, δηλ η 6990 ειναι το τουμπανο? ε, η 6970 ειναι η ενα κλικ κατω και παει λεγοντας.

 

Δεν πάει έτσι το πράγμα... Τις περισσότερες φορές υπάρχουν "μεγάλα κενά" ανάμεσα σε 2 κατηγορίες... Δες π.χ. την 5670 και την 5770... Η πρώτη δεν είναι απλά "2 κλικ πιο κάτω", αλλά η διαφορά στην τιμή τους δεν είναι εξίσου σημαντική... Anyway, έχουμε βγεί κάπως offtopic και δεν είναι και τόσο απαραίτητη αυτή η συζήτηση... Οψώμεθα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλεπεις να λεω κατι διαφορετικο?

Μηπως ειμαι τυφλος?

 

Με το = που βαζω εννοω την αντιστοιχια,οχι οτι ειναι ισαξια σε επιδοσεις.

 

Δε μπαινω σε συγκρισεις με τις nvidia.Δε με ενδιαφερει ουτε κομπλεξικος ειμαι να δω ποσο μεγαλα τα χω τα φπς.

Να μυρίσω τα νύχια μου την επόμενη φορά.

Εκτός και αν το = το ήξερα λάθος τόσο καιρό.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια μηπως ξερει κανεις ποσα amp χρειαζετε η μονη και η κροσφαιερ υλοποιηση και τι τροφοδοτικο θα σηκωνει την μια αλλα και τις δυο μαζι?

http://www.guru3d.com/article/radeon-6950-6970-review/11

 

Here is Guru3D's power supply recommendation:

 

Radeon HD 6950 - On your average system the card requires you to have a 500 Watt power supply unit.

Radeon HD 6970 - On your average system the card requires you to have a 550 Watt power supply unit.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

που πηγαν τα 220 και 250 αντιστοιχα για 6950 και 6970??Κατι πηγε λαθος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγά μην στην χαρίσουν κιόλας......

 

Fudzilla Bullshit ήταν.

Απλα σχολιασα τα χθεσινα λεγομενα...αρα αποδεικνυεται για ακομη μια φορα πως πρωτα πρεπει να δουμε κατι και μετα να το σχολιασουμε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.guru3d.com/article/radeon-6950-6970-review/11

 

Here is Guru3D's power supply recommendation:

 

Radeon HD 6950 - On your average system the card requires you to have a 500 Watt power supply unit.

Radeon HD 6970 - On your average system the card requires you to have a 550 Watt power supply unit.

 

 

ευχαριστω φιλος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να μυρίσω τα νύχια μου την επόμενη φορά.

Εκτός και αν το = το ήξερα λάθος τόσο καιρό.....

 

Ο χρηστης που εκανε σχολιο κατω απτο ποστ μου μια χαρα το καταλαβε.

Ποσο ταγαρι θα πρεπε να ναι καποιος για να δειξει πως καρτες 2 ετων ειναι ιδιες ή...ίσες?

Νεξτ ταιμ θα σου γραφω σε μπιτ για να μη παρεξηγουμαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...