Προς το περιεχόμενο

AMD RADEON 69XX


outlaw star

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Crysis έχει βγει, τα υπόλοιπα επίσης κάπου τα πήρε το μάτι μου, αλλά εχω βαρεθεί τώρα να κυνηγάω screenshoots... :rolleyes:

 

To αφήνω τώρα και θα το ξαναπιάσω σε καμιά βδομάδα που θα κατακαθίσει ο κουρνιαχτός. Περίμενα περισσότερα από αυτή την κάρτα πάντως!...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 713
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

είναι πολύ κάτω η 6970, μας έβριζαν κιόλας οι amd fans.. Έχουν δώσει test 6970 + phenom2 χ6 και δίνει score στο 3dmark 20.336.. Στο crisis είναι 2.5 fps καλύτερη από την 580. Σε όλα τα αλλα είναι πολύ κάτω.. Σίγουρα θα κοστίζει 500 euro? lol

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίγο πολύ στα επίπεδα της 570 είναι....Αποκλείεται να περνάει την 580 στο Crysis αν και η 5870 είναι 3-4fps πάνω από την 480, στο Warhead όμως πάει για τσαι η ATI....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ailuros ξέρεις τι ακριβώς είναι το powertune maximum power? Μήπως είναι σαν τις nvidia που δεν αφήνει την κάρτα να τραβήξει πάνω απο πχ 250watt (για το 6970). Ξέρεις πώς θα το κάνει? Δλδ, θα ρίχνει τα ρολόγια, ή θα κάνει idle σαν την nvidia ενώ θα φαίνεται ότι δουλεύει? Επίσης με αυτόν τον τρόπο δεν χάνεται η έννοια του tdp? Δεν θα το αναφέρουν καθόλου πλεον?

 

Εχω την εντύπωση ότι με αυτόν τον τρόπο και οι δύο εταιρείες θα μπορούν πολύ πιο εύκολα να βγάλουν διπύρηνες κάρτες όπου κατα τη διάρκεια του gaming θα μένουν κάτω απο τα 300watt (πχ η 6970 φαίνεται να έχει typical gaming power 190watt - ευκολα την κάνεις διπύρινη-), και σε όλα τα άλλα προγράμματα σταθερότητας πχ furmark, occt κλπ απλά θα ρίχνουν τα ρολόγια ή θα κάνουν ή θα είναι idle όταν ξεπερνιούνται τα 300watt. Tελικά αυτό το feature που και οι δύο εταιρειες φαίνονται να υιοθετούν θα είναι καλό ή όχι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

t8neoo.jpg

Ο ATIMAN λέει οτι αυτή εδώ είναι η 6950(Device ID 6718), άρα ο Ducati έχει 6950 και όχι 6970

Βέβαια στην συγκεκριμένη έχει πέσει και Photoshop.....

 

From 10.12

 

AMD Radeon 6950 - HD 6900 Series" = ati2mtag_NICayman, PCI\VEN_1002&DEV_6718

AMD Radeon 6970 - HD 6900 Series " = ati2mtag_NICayman, PCI\VEN_1002&DEV_6719

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ο Ducati πρόλαβε χθες και έκανε ενημέρωση το GPU-Z με το καινούργιο που υποστηρίζει τις 69ΧΧ και μετά προχώρησε στις μετρήσεις, τότε έχουμε σίγουρα θέμα!

 

Κάτι όμως μου λέει ότι ήταν με το παλιό, οπότε αυτό που βλέπουμε είναι απλώς "ορθογραφικό λάθος" του GPU-Z . . .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο καθένας μπορεί να λέει ότι θέλει,όπως και τα leaks ναναι μούφα.Τα περισσότερα υπάγονται στη φάση φημών/hype/πολέμου ανταγωνιστή.

Ας βγούν οι κάρτες σε 2 μέρες,να βγούν οι κριτικές στα sites,να τις πάρουν και κάποιοι και τότε θα ξέρουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...