Προς το περιεχόμενο

Καλό το adsl της wind????


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όταν πριν κανά χρόνο έβαλα Wind, μου έλεγαν εδώ μέσα, πως είναι δυνατόν κάποιος που μπαίνει σε φόρουμ να βάζει Wind!

Το ίδιο λέω και γω τώρα, που πήγα σε Connex και βρήκα την υγειά μου (με μερικά disconnects την ημέρα και μεγαλύτερο λογαριασμό, αλλά και πάλι ευχαριστημένος είμαι)

 

Ο κύριος λόγος που άλλαξα, βέβαια, ήταν τα τρελά και παλαβά pings στα online games.

Ο Thresh επιμένει πως έχει τα καλύτερα pings μετά τον πΟΤΕ, αλλά εγώ ξέρω πόσο @@@τάνα ήμουν σε cs και bc2 μέχρι πριν 1-2 μήνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 39
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • Super Moderators

βλέπω τα αποτελέσματα από εδώ http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=383397 καθώς και τα άψογα pings που έχει τις ώρες αιχμής ο ξαδερφός μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ πάντως δεν έχω ακούσει τα καλύτερα για τη Wind. Για να το λέει ο thresh, κάτι παραπάνω θα ξέρει αλλά και όλοι οι άλλοι κάτι παραπάνω θα έχουν δει γιατί τους διαβάζω πολύ αρνητικούς, οπότε σίγουρα άψογη δεν είναι!

 

Η μόνη εμπειρία μου με τη Wind ήταν πριν μερικές μέρες που πήγα και την ενεργοποίησα σε ένα συγγενή και το μόνο που είδα είναι ότι συγχρόνισε με 8MB. Από εκεί και πέρα για ping και χωρητικότητες δε ξέρω και για εξυπηρέτηση πελατών, ότι αναφέρεται σε forums (τα οποία είναι συνήθως κραχτικά, αλλιώς δε θα είχε νόημα να αναφέρονται).

 

Σε κάθε περίπτωση μεγάλο ρόλο θα παίξει και η κατάσταση της γραμμής σου και τι ταχύτητες έχεις τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

δεν λέω ότι η Wind είναι ο καλύτερος εναλλακτικός αλλά ότι έχει τα καλύτερα pings μετά τον ΟΤΕ, πράγμα που σημαίνει ότι το bandwidth με εξωτερικό δεν είναι πίτα...

 

τώρα από εκεί και πέρα το τι συμπεριφορά έχει ως εταιρεία κτλπ κτλπ είναι άλλου παπά ευαγγέλιο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α, μετά τον ΟΤΕ?

Εγώ κατάλαβα τα καλύτερα Pings απ' όλους. Δεν θα μου έκανε και τόση εντύπωση στην τελική, αφού όσο να'ναι ο ΟΤΕ έχει σίγουρα παραπάνω συνδρομιτές, οπότε θα μπορούσε να είναι πιο πιταρισμένα τα πράγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

μα και στο post #10 γράφω "μετά τον ΟΤΕ", δεν το είπα πρώτη φορά στο post #19... :rolleyes:

 

έχει παραπάνω συνδρομητές ο ΟΤΕ αλλά η πλειοψηφία τους είναι στα 2mbit, άσε που έχει και 100Gbps bandwidth με εξωτερικό και συνδέεται με όλους τους ελληνικούς ISPs μέσω GR-IX με αποτέλεσμα να γλυτώνει αρκετό bandwith από τα κυκλώματα του εξωτερικού...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τώρα από εκεί και πέρα το τι συμπεριφορά έχει ως εταιρεία κτλπ κτλπ είναι άλλου παπά ευαγγέλιο...

 

Από τα απόκρυφα ευαγγέλια θα έλεγα. Καλύτερα να μην μπλέξεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχει παραπάνω συνδρομητές ο ΟΤΕ αλλά η πλειοψηφία τους είναι στα 2mbit

Αυτό είναι σίγουρο? Πως το γνωρίζουμε?

 

Από τα απόκρυφα ευαγγέλια θα έλεγα. Καλύτερα να μην μπλέξεις

Τουλάχιστον εδώ που μένω ο ΟΤΕ μου έχει φερθεί άψογα.

Ήρθε δύο φορές ένας ευγεννέστατος και πολύ φιλικός τεχνικός, μεγάλος σε ηλικία και μου διόρθωσε το πρόβλημα χαμηλού συγχρονισμού. Από τα 3.3Mbit, το έκανε 6+Mbit και απόλυτα σταθερό.

Επειδή είναι όσο να'ναι επαρχία η περιοχή μου, έκανα δουλειές με το μηχανάκι και τον έβλεπα στο δρόμο που πήγαινε στα καφάο. Μετά ξαναγύρισε σπίτι και μου είπε ότι είχε γίνει κάποιο μπέρδεμα και τελικά όλα ok.

Πλέον μπορώ να πω ότι όλα είναι παραπάνω από καλά!

Η κοπέλες στο τηλέφωνο ευγενέστατες και πολύ συνεργάσιμες!

 

Αντίθετα η Forthnet, δεν έχει Service. Απλά!

 

Στο άλλο μου σπίτι στην Αθήνα, 1 χρόνο τους παρακαλούσα να μου φτιάξουν το πρόβλημα που κάθε απόγευμα τρώω αποσυνδέσεις και συγχρονίζω στα 800Kbit. Την έκοψα και ησύχασα. Έβαλα 3 μέρες ΟΤΕ τώρα και θα πάω να πάρω τον εξοπλισμό. Ελπίζω να είναι καλύτερα τα πράγματα. Μάλιστα έκανα διακοπή και όχι μεταφορά για να είμαι σίγουρος, δεν ξέρω αν έχει σημασία, αλλά δεν ήθελα ούτε σκιά από Forthnet να υπάρχει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Αυτό είναι σίγουρο? Πως το γνωρίζουμε?

 

κάπου το είχα διαβάσει παλιότερα αλλά δεν θυμάμαι που :unsure:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτο 24ωρο από conn-x σε wind small DoublePlay €19.90.

Η αλλαγή έγινε για καθαρά οικονομικούς λόγους εξαιτίας των €30/δίμηνο πάγιο του ΟΤΕ και την επιπλέον χρέωση για την αναγνώριση κλήσεων (!!!!), καθώς και την επιπλέον έκπτωση €10/μήνα σε πάγιο κινητού της Wind.

 

Κλείδωμα στα 19+ (conn-x 16-20+), Download IDM from ADOBE, 20+ (conn-x 18+), μTorrent Download Up to 1886 (conn-x max 1710).

 

To παράξενο ήταν ότι η σύνδεση στο δίκτυο tellas έγινε με το router & τους κωδικούς της Conn-x !!!

Τελικά πήρα το router της Wind το οποίο δεν χρειάζεται καν κωδικούς σύνδεσης ???!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον παιδες δεν εχετε καταλαβει τι συμβαινει με τους παροχους το δυκτιο και οι ταχυτητες ειναι καθαρα θεμα

Βρονχου που παραδιδει ο οτε και μονο ο οτε.wind,hol,forthnet ειναι το ιδιο πραγμα οι τιμες αλλαζουν αναλογα με τις παροχες που λαμβανεις πχ κινητο+ιντερνετ. Νοβα+ιντερνετ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά επειδή το έψαξα γιατί ενδιαφέρομαι και εγώ και εχω ανοιξει άλλο θέμα.Μάλλον καλύτερα οτε κι ας κοστίζει κάτι παραπάνω.Οσο το έχω είναι καλά....Σκεφτόμουν αλλγή στη hol λόγο προφοράς.... Θα το κρατήσω όμως..... Για wind όμως έχω ακούσει τα χειρότερα από φίλους που το έχουν. Τηλέωνα διακοπές συνέχεια.... Ιντερνετ μερικές φορές τη μέρα..... Μιλάμε χάλια..... Και τα κινητά τους χάλια....... Μείνε forthnet είναι καλύτερη σε σχέση με άλλες..... Θα μειώσει και τη νοβα άκουσα και θα μπορείς να βάλεις ποδόσφαιρο να βλέπεις..... :D :D :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπερα παιδια.

Τελικα...δεν εχω καταλαβει.Αλλος λεει πως η wind ειναι καλη (σε σχεση με τον οτε για τα λεφτα που δινεις),και αλλοι λενε μακρια.....

 

Εγω εχω connx εως 24mbps και στη Νικαια που μενω πιανω σταθερα ,6.3mbps χωρις να εχω ποτε το οποιοδηποτε προβλημα.Μαλλον ειμαι μακρια απο τον κομβο και δεν μπορω να πιασω μεγαλυτερη ταχυτητα.

 

Με καλεσε λοιπον καποιος πωλητης (εξωτερικος προφανως) για λογαριασμο της wind ...και μου δινει:

Σταθερο,δωρεαν αστικα-υπεραστικα προς ολα τα δικτυα,χωρις παγιο οτε εννοειται,μειον 10 ευρω καθε μηνα απο το παγιο του κινητου μου wind,και internet εως 24mbps,χωρις τελος ενεργοποιησης,δωρεαν ασυρματο router της wind,και δωρο.....μια kodak φωτογραφικη 14 mpixels....υποθετο απο τον ιδιο τον πωλητη και οχι απο την wind, με 34 ευρω το μηνα.

 

Με διαβεβαιωσε επισης πως στην μεταβαση απο οτε σε wind,δεν θα μεινω καθολου χωρις internet,θα κρατησω τον ιδιο αριθμο σταθερου,και θα πιανω μεγαλυτερες ταχυτητες..γυρω στα 12mbps..ειπε,λογω του ιδιοκτητου δικτυου της wind.

 

Πολυ δελεαστικο ακουγεται,και η αληθεια ειναι πως απο παγια οτε + 10€ μειον καθε μηνα απο το κινητο,βγαινει περιπου 300€ το χρονο λιγοτερα + οτι θα εχω και free αστικα-υπεραστικα που δεν εχω τωρα στον οτε.

 

Ομως ............μηπως ειναι μια μεγαλη μουφα και την πατησω?????? Θυμαμαι καποτε που ειχα βαλει tellas....μονο στα χερια δεν ειχαμε πιαστει !

 

Μηπως μπορειται να με βοηθησετε να αποφασισω τελικα τι να κανω????????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...