Προς το περιεχόμενο

Πρότυπο Φόρμας αγοράς-αναβάθμισης υπολογιστή


ColdFusion

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τελευταίο τόπικ εδώ! Όποιος θέλει βοήθεια δεν αναρτά εδώ το πρόβλημα του, αλλά αντιγράφει την φόρμα στην 1η σελίδα και δημιουργεί νέο τόπικ στην ενότητα  Νέα Συστήματα & Αναβαθμίσεις από κάτω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 223
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλα τωρα πλακα μας κανεις????Μηπως μερικοι θελουν να φανε ban και τα κανουν αυτα??? Χρηστης απο το 2011 και ρωτας εδω για Pc????(και ειδικα μιας και υπαρχουν 15000 παρομοια θεματα στο τμημα νεων συστηματων και παρολο που εχεις ηδη ανοιξει topic??http://www.insomnia.gr/topic/509739-alienware-%CE%AE-custom-pc/?do=findComment&comment=52830212 http://www.insomnia.gr/topic/509744-custom-pc/?do=findComment&comment=52830340)

 

Μηπως ειναι καλυτερο να κλειδωσει το παρον topic και απλα να υπαρξει φενεται το πρωτο post με το προτυπο φορμας αγορας??

 

Ε δεν γινεται αλλιως ολα τα ατομα που καθονται και ανοιγουν topic εδω ή τρολ αρουν ή ειναι κατω των 18 ...Και ζητω συγνωμη για αυτα που γραφω αλλα εχει παραγινει το κακο :(

 

Φίλε δυστυχώς σε αυτό το forum επικρατεί ένα μπάχαλο στην κυριολεξία ανοίγω topic και κάποιος μου λέει να ανοίξω καινούργιο σε άλλη κατηγορία ανήγω σε άλλη μου το κλειδώνουν και μου λένε να ρωτήσω εδώ τώρα εσυ μου λές να κάνω εδώ τελικά έκανα λάθος το ελληνικό μας σύστημα δεν είναι το μόνο που είναι μπάχαλο.Εάν θέλετε να με κάνετε ban κάντεμε αλλά εσείς είστε οι λάθος που δνε κάνετε ban τα άτομα που γράφουν λάθος απαντήσεις είστε ντροπή μόνο αυτό έχω να πώ κοιτάξτε να διορθώσετε αυτά που μόνοι σας έχετε προκαλέσει γιατί θα υπάρξουν χειρότερα πράγματα.Και φίλε η ηλικία δεν παίζει ρόλο ξεροκέφαλε φίλε μου μην σου περνανε την ιδεολογια οτι οποιος ειναι ανω των 18 ειναι εξυπνος ε θα σου πω οτι αυτοι που ειναι ανω των 18 κανουν τις πιο χαζες ερωτησεις αυτα ειχα να πω και ευχαριστω για την απαντηση σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Έχεις ανοίξει αυτό το topic http://www.insomnia.gr/topic/509739-alienware-ή-custom-pc/

 

πας και ανοίγεις άλλο στο hardware γενικά (λάθος section), στο κλειδώνουν http://www.insomnia.gr/topic/509744-custom-pc/ , σου λένε να συνεχίσεις στο 1ο

 

και τώρα ανοίγεις 3ο πάλι http://www.insomnia.gr/topic/509933-gaming-pc-σύνθεση/ , το οποίο θα έχει την ίδια κατάληξη, επειδή δεν υπάρχει λόγος να ανοίξεις καινούριο εφόσον υπάρχει ακόμα το 1ο...

 

 

δεν φταίει κανένα ελληνικό σύστημα, φταίνε οι χρήστες που δεν διαβάζουν τους κανόνες του forum, τους οποίους αποδέχονται όταν κάνουν register...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Δεν μπορώ να φτιάξω θέμα διότι μου βγάζει σφάλμα οπότε παραθέτω εδώ.

 

Αναβάθμιση Υπολογιστή

Ποσό που διαθέτω: 550-600

Χρήση υπολογιστή: Gaming(κυρίως)

 

Τα κομμάτια θέλω να είναι όλα απο το e-shop και επιθυμώ να συναρμολογηθεί στο κατάστημα.

Θα ήθελα να αναβαθμίσω μητρική,επεξεργαστή,ram σίγουρα και ό,τι άλλο χρειάζεται ύστερα(όπως λογικά ψύκτρα).

 

Ο υπολογιστής τώρα:

cpu: Intel Core Duo - Quad 2.4 Ghz

motherboard: Asus P5K (ddr-2)

ram: 4 gb

gpu: Gigabyte GTX 550 Ti oc 1gb

hdd: western digital 1 tb caviar black

 

Σκεφτόμουν απο επεξεργαστή intel core i5 4670k (212 euro) + ram mushkin 8gb 2133 Mhz (80 euro) ,απο μητρική δεν ξέρω καν, ενδέχεται να ασχοληθώ κάποτε με το overclock,ψύκτρα επίσης δεν ξέρω. Επειδή θα περισέψει μπόλικο απο το budget σκέφτομαι εαν θα ήταν καλύτερα να ξοδέψω λιγότερα σε αυτά και να προσθέσω gpu: gtx 760 (235 euro) ή gtx 770 (300 euro) (σε αυτήν την περίπτωση το gpu θα το έπαιρνα απο skroutz τις έχουν πολύ φτηνά για την πραγματική τους αξια).Με την αλλαγή της μητρικής απο ddr-2 σε ddr-3 χρειάζεται να αλλάξω και τροφοδοτικό?!

 

 

Συγχωρέστε με για πιθανόν λάθη,σήμερα μπήκα στο site.Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Για αγορά υπολογιστή για φίλο που θέλει να επιστρέψει στο gaming μετά από δεκαετή απουσία.


Αναφέρουμε:

Ποσό που διαθέτουμε : 1000-1100 ευρώ.

Χρήση υπολογιστή : Gaming αλλά και ταινίες, γραφειο.

Ειδικά προγράμματα που θα χρησιμοποιήσουμε: Photoshop ερασιτεχνικά.

Αν στη σύνθεση χρειαζόμαστε οθόνη? Ναι θέλουμε και οθόνη σίγουρα από 24 ίντσες και πάνω.

Αν στη σύνθεση χρειαζόμαστε και πληκτρολόγιο,ηχεία,ποντίκι? Χρειαζόμαστε τα πάντα.

Τοποθεσία στην οποία βρισκόμαστε ( για την επιλογή κατάλληλου καταστήματος). Θεσσαλονίκη

Αν τα κομμάτια που θέλουμε να αγοράσουμε θέλουμε να είναι απο ένα κατάστημα ή επιθυμούμε την αγορά απο διαφορετικά καταστήματα? Και απο διαφορετικά δεν μας πειράζει, και από ενα θα ήταν ευκολία αν μπορούσανε να μας στο στείλουν και σεταρισμένο.

Αν επιθυμούμε να συναρμολογηθεί το σύστημα στο κατάστημα(στην περίπτωση που δεν γνωρίζουμε πως να το συναρμολογήσουμε) ή το σύστημα θα στηθεί απο τον ενδιαφερόμενο? Θα βόλευε να έρθει έτοιμο, αλλά υπάρχει δυνατότητα συναρμολόγησης.

Αν επιθυμούμε λειτουργικό σύστημα και πιο . Όχι θα βάλουμε το δικό μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναβάθμιση Laptop

Ποσό που διαθέτω: 100-150 ευρώ

Χρήση υπολογιστή: Γενική χρήση

 

Περιοχή: Αθήνα

κατάστημα: Msystem ( https://www.msystems.gr/ )
συναρμολόγιση: στο κατάστημα
 

To laptop τώρα έχει:

cpu: Intel Pentium T4300

mainboard: Lenovo NITU1 
                    chipset:Intel GL40
memory: DD3 2GB 
graphics: Mobile Intel® 4 Series express Chipset Family

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

παρακαλω θα ηθελα την βοηθεια σας για την αγορα καινουργιου υπολογιστη για games

700-750 ευρω

games,online games,download,internet

 

ενδιαφερομαι για μητρικη,μνημες,σκληρους δισκους (2) εναν για λειτουργικο(κατα προτιμηση ssd) και εναν για  storage(hydrid),

καρτα γραφικων και επεξεργαστη
δε χρειαζεται οθονη ουτε πληκτρολογιο,ηχεια,ποντικι,κουτι και τροφοδοτικο(υπαρχουν ολα...*550w τροφοδοτικο thermaltake)


περιοχη Αθηνα.
δεν υπαρχει προβλημα αν η αγορα γινει απο διαφορα καταστηματα
δεν επιθυμω συναρμολογηση

δεν επιθυμω λειτουργικο συστημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...