Προς το περιεχόμενο

Το Gmail σας επιτρέπει να αφήσετε άλλους να διαχειρίζονται τα e-mail σας


gsarig

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Members

Τη δυνατότητα να επιτρέπει κανείς σε τρίτους χρήστες την πρόσβαση και διαχείριση του e-mail του, εισήγαγε το Gmail. Το νέο χαρακτηριστικό δίνει στον «εκπρόσωπο» την δυνατότητα να διαβάζει, να διαγράφει και να στέλνει e-mail εκ μέρους του χρήστη, χωρίς όμως να μπορεί να αλλάξει τις ρυθμίσεις του λογαριασμού ή τον κωδικό του.

 

Η επιλογή μπορεί να ενεργοποιηθεί από την περιοχή Settings (ρυθμίσεις) / Accounts and import / Grant access to your account. Όπως εξηγεί η επίσημη ανακοίνωση του Gmail Blog, τα e-mail που στέλνονται με αυτό τον τρόπο εμφανίζουν ως αποστολέα τον ιδιοκτήτη του λογαριασμού, με την διευκρίνιση ωστόσο ότι έχει σταλεί από άλλο χρήστη (προσθέτοντας ένα μήνυμα του τύπου “send by [email protected]”).

 

Το TechCrunch επισημαίνει πως το χαρακτηριστικό λειτουργούσε ήδη εδώ και λίγο καιρό στο Google Apps και πρόκειται για λειτουργία που μπορεί να φανεί χρήσιμη σε όσους προτιμούν να αφήνουν βοηθούς να διαβάζουν και να απαντούν την αλληλογραφία τους.

 

 

 

 

 

post-59623-0-12088700-1292374890_thumb.png

post-59623-0-65928300-1292374901_thumb.jpg

post-59623-0-89519000-1292374913_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθόλου ανούσιο, ειδικά για επαγγελματίες που μπορεί να δέχονται δεκάδες mail για δουλειές και έχουν προσωπικό που κάνει το ξεσκαρτάρισμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο χαρακτηριστικό για επαγγεμλατίες όπως είπε και ο liopyr. @ Heatspreader ίσα ίσα αν στείλουμε κανα χαζομαιλ θα εχουμε την δικαιολογία οτι δεν ήμασταν εμείς... :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό γίνετε εδώ και πολύ καιρό στο hotmail αρκεί να κάνεις κάτι σαν αίτηση στον άλλο και να υπάρξει επιβεβαίωση και από τις δύο πλευρές.

 

Αυτό δεν το ήξερα. Γνωρίζεις την ακριβή διαδικασία; Αν θέλεις δώσε μου κάποιο link να διαβάσω περισσότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πας στις επιλογές μου μετά Συνδεδεμένα ID και από εκεί θα προσθέσεις το email των άλλων λογαριασμών που θέλεις να μπορούν να έχουν πρόσβαση στο λογαριασμό σου, μετά πατώντας πάνω δεξιά στο μαύρο βελάκι δίπλα στο όνομά σου θα σου εμφανίζει και τους υπόλοιπους απλά ένα κλικ και θα μπαίνεις στον λογαριασμό τους ακόμα και να αλλάξουν κωδικό πρόσβασης κάθε φορά που θα κάνεις αλλαγή από λογαριασμό σε λογαριασμό δεν χρειάζεσαι κωδικούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γίνεται και στον Exchange νομίζω από τον 2007 και μετά.

Και πριν. Τουλαχιστον απο τον 2003. Δεν το εχω κανει αλλα μου το ειχε πει καποιος που το δουλευει.

 

Οταν διαβαζα αυτην την ειδηση πιστευα οτι ηταν αλλη μια κινηση της Google για να χτυπησει τον Exchange. Πρωτη φορα διαβαζω οτι υπηρχε ηδη στο yahoo.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό γίνετε εδώ και πολύ καιρό στο hotmail αρκεί να κάνεις κάτι σαν αίτηση στον άλλο και να υπάρξει επιβεβαίωση και από τις δύο πλευρές.

ετσι κανω και εγω στο hotmail για να βλεπω τα e-mails απο ολα τα accounts μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πριν. Τουλαχιστον απο τον 2003. Δεν το εχω κανει αλλα μου το ειχε πει καποιος που το δουλευει.

 

Οταν διαβαζα αυτην την ειδηση πιστευα οτι ηταν αλλη μια κινηση της Google για να χτυπησει τον Exchange. Πρωτη φορα διαβαζω οτι υπηρχε ηδη στο yahoo.

 

Πιστεύω ότι τον exchange θέλουν να χτυπήσουν σιγά σιγά και ίσως τα καταφέρουν... Δεν ξέρω αν είναι καλό ή επικίνδυνο που πλέον αυτή η εταιρεία έχει μπει παντού...

Όπως επίσης γράφτηκε και εδώ: http://www.insomnia.gr/topic/391894-%ce%b7-google-%ce%ba%cf%85%ce%ba%ce%bb%ce%bf%cf%86%ce%bf%cf%81%ce%b5%ce%af-%ce%b5%cf%81%ce%b3%ce%b1%ce%bb%ce%b5%ce%af%ce%bf-%ce%b3%ce%b9%ce%b1-backup-%ce%b5%cf%84%ce%b1%ce%b9%cf%81%ce%b9%ce%ba%cf%8e%ce%bd-e-mail-%ce%bc%ce%ad%cf%83%cf%89-%cf%84%ce%bf/page__view__findpost__p__3744205 φαίνεται να δίνει βάρος σε υπηρεσίες που παλιά δεν υποστήριζε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...