Προς το περιεχόμενο

Τα πιο περίεργα συνθήματα σε τοίχους


Zugzwang

Προτεινόμενες αναρτήσεις

στην είσοδο του νοσοκομείου στα Γιάννενα

 

ΣΚΟΤΩΣΕ ΤΟ ΑΦΕΝΤΙΚΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΣΟΥ

 

και σε δρόμο με μπαράκια

 

ΠΕΝΤΕ ΜΕΡΕΣ ΤΡΩΣ ΑΓΓΟΥΡΙ ΜΑ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΕΙΣΑΙ ΜΟΥΡΗ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 124
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ένα που θυμήθυκα που έχει γραφτεί στην σχολή μου...

 

"Το αριστερό μου αφεντικό, πατίνι με έχει κάνει,

και ύστερα μου λέει, πως φταίνε οι Αμερικάνοι.."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"είσαι ένας εθισμένος χειριστής ηλεκτρονικού υπολογιστή...έμαθες καλά το μάθημά σου....

κάθε μέρα τρέφεσαι με βία,αδικία,πόλεμο....τα γουστάρεις,τα επιζητάς και ας κάνεις τον σοκαρισμένο και τον ψυχόπονο κάθε φορά που τα βλέπεις..θεωρείσαι ένας συνειδητοποιημένος θεατής...βλέπεις την ζωή σου να κυλάει,να σου κόβουν επιδόματα,μισθούς,δικαιώματα κατοχυρωμένα...όμως πλέον είσαι αναπαυτικά καθισμένος στην πολυθρόνα σου, παρέα με popcorn και cocacola...

σιγά τώρα μη σηκωθείς....θα χάσεις το έργο"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"είσαι ένας εθισμένος χειριστής ηλεκτρονικού υπολογιστή...έμαθες καλά το μάθημά σου....

κάθε μέρα τρέφεσαι με βία,αδικία,πόλεμο....τα γουστάρεις,τα επιζητάς και ας κάνεις τον σοκαρισμένο και τον ψυχόπονο κάθε φορά που τα βλέπεις..θεωρείσαι ένας συνειδητοποιημένος θεατής...βλέπεις την ζωή σου να κυλάει,να σου κόβουν επιδόματα,μισθούς,δικαιώματα κατοχυρωμένα...όμως πλέον είσαι αναπαυτικά καθισμένος στην πολυθρόνα σου, παρέα με popcorn και cocacola...

σιγά τώρα μη σηκωθείς....θα χάσεις το έργο"

στο σινικό το είχανε γράψει? :P :P

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Αρχικά δείτε το παρακάτω βίντεο. (10 δευτερόλεπτα κρατάει)

 

 

 

 

Η μορφή που κάνει τον Διογένη είναι καθηγητής στην σχολή μου.

 

Όταν μαθεύτηκε το βιντεάκι και έκανε τον κύκλο της σχολής, (έλα να γυρνάειιιι στυλ) απέναντι απο την αίθουσα που κάνει μάθημα σχεδόν κάθε μέρα πήγε ένας τυπάς και έγραψε: ''Αμα ζούσες σε πυθάρι, θα μας έκανες την χάρη. Γελοίε''.

 

Πέθανα εκείνη την μέρα με το σύνθημα. Την επόμενη δεν υπήρχε.

 

Επίσης άλλο ένα σύνθημα στην σχολή που ίσως να μην είναι ωραίο αλλά το διαβάζω τόσα χρόνια που έχει γίνει η αγαπημένη μου ψυχαναγκαστική συνήθεια, λέει:

 

''Φέρε μου τον προτζέκτορα, για να σε κάνω λέκτορα.''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ολα αυτα τα "συνθηματα" σε τοιχους σπιτιων και μαγαζιων που βαζετε +1 και σας αρεσουν, να δω τι θα λεγατε καποια ημερα οταν θα το κανανε στο δικο σας σπιτι, στο δικο σας μαγαζι. Εγω παντως θα εβαζα +1000.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ολα αυτα τα "συνθηματα" σε τοιχους σπιτιων και μαγαζιων που βαζετε +1 και σας αρεσουν, να δω τι θα λεγατε καποια ημερα οταν θα το κανανε στο δικο σας σπιτι, στο δικο σας μαγαζι. Εγω παντως θα εβαζα +1000.

 

Εγώ που έχω μαλακίες γραμμένες στην μπροστινή όψη της πολυκατοικίας μου, θα προτιμούσα να είχαν γράψει κάποιο από τα συνθήματα του topic παρά ένα παραπληγικό "Misfits Gate 7".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψηθείτε να πάμε να γράψουμε έξω από το σπίτι του λουξ κάτι σε μπάτσοι αφήστε τα ρόπαλα και τις ασπίδες και πείτε μας που έχετε κρυμμένες τις Ρωσίδες

 

ή ακόμη καλύτερα: οι μπάτσοι πουλάνε τα κρουασάν και μεσ' στα κρουασάν βρίσκουμε αρντάν, αρντάν αρντάν πρωτοπορία ζήτω η ελληνική αστυνομία, οι μπάτσοι πουλάνε τα πατατάκια και μεσ' στα πατατάκια βρίσκουμε τριπάκια, τριπάκια τριπάκια πρωτοπορία ζήτω η ελληνική αστυνομία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...