Προς το περιεχόμενο

Official Lineage 2 Topic


irmaiden

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπορώ να φτιαξώ μια σελίδα για να μου απακρυπτογραφεί τον κωδικο των αλλων πεκτών να βαζώ το id του account και να μ λεεί το password να συνδέετε απο την db βεβαία,Και πώς

????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μμμ γίνεται αλλά πως; καλύτερα να ρωτήσεις στα φόρουμ του l2j πως είναι κωδικοποιημένα ή να κοιτάξεις στον κώδικα του java account manager.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικά όταν αλλάζεις κωδικό, και βάζεις το παλιό πρώτα συγκρίνει το κρυπτογραφημένο hash αυτού που έδωσες με το hash που έχει στην βάση. Συτό που λές δεν είναι ανοικτά εφικτό.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/SHA-1

http://www.l2jserver.com/trac/browser/trunk/L2_GameServer/java/net/sf/l2j/accountmanager/SQLAccountManager.java

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος είναι ο κωδικός για να κανεις nobless τον άλλων.

πχ. για hero //sethero name, αν είναι //setnoble δεν μ λειτουργεί.

Και πώς θα μπορέσο να ζητάω κάτι items για να το κανεί.

πχ αν έχει καποίος ενα npc manager.Εχω ψάξει και δεν έχω βρεί καποίον που να λειτουργεί.

================================================

 

Ευχαριστώ πολύ Nekys,για την βοήθεια!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατί αλλό πυ ξέχασα μπορείς να μ πείς τι να κάνω για να σβήσω κάτι mob

με καποίο sql ομώς ξερω τα ονόματα θα βρώ και τα id αν μπορείς δωσέ μου ένα μικρό κωδικά.

 

Και παλη ευχαριστώ τι αλλο να πώ:) TY!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το προβλημα ειναι το εξης : ειχα κανει φορματ επειδη το pc εκανε επανακινηση οταν ανοιγα το lineage2,(ειχα βαλει service pack 3)επειτα επειδη ο υπολογιστης μου αντιμετωπησε καποια προβληματα (με ιους)εκανα 2 φορματ σε 2 μερες , αλλα και τις 2 φορες επεζε(με service pack 2) , μετα ξανακανα , και μεχρι στιγμης το συστημα ειναι μια χαρα , αλλα εβαλα το service pack 3 και επειτα εβαλα και το lineage 2.Το αποτελεσμα ειναι , να κανει παλι επανακινηση.Aυτο δεν μου συμβενει σε κανενα αλλο παιχνιδι,plz πειτε , φταιει το sp3? Αν ναι γινετε να διορθοσω το προβλημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το sp3 είναι γενικά προβληματικό. Βέβαια μπορεί να έχεις υπερθερμανση στο PC. Το ότι δεν συμβαίνει σε άλλα παιχνίδια δεν είναι κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Pet Evolving!

Ναι πλέον μπορείτε να εξελίξετε το Pet σας (wolf/ baby buffalo/ baby kookaboura/ baby koogar) απλά έχοντας το pet στο κατάλληλο Level, πηγαίνετε σε ένα Pet Manager, κάντε summon το pet σας, επιλέξτε Evolve και διαλέξτε την κατάλληλη εξέλιξη!

 

Για άλλη μια φορά ο RaidFight προηγείται ;-)

 

Περισσότερα: http://raidfight.com/craft-server/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...