Προς το περιεχόμενο

Official Lineage 2 Topic


irmaiden

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ASP den se katalava k poli alla akou ti ekana egw..

eftiksa telika account k evala thn karta twn 15 imerwn gia na mporw na paizw..(den 8elw sindromi..mono me karta xronou)..omws paw na mpw(deksi sto ikonidio-evresi proorismou-system-L2) vazw to account m alla tin wra pou dialegw ton server(bartz ktl) me kanei disconnect..ti einai afto to client? k gia to disconnect kserete ti mporei na fteei?prepei na kanw kanena update? PLEASE opoios kserei k paizei official na m apantisei asap..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ASP δεν σε κατάλαβα k πολύ αλλα άκου τι έκανα εγώ έφτιαξα τελικά account k έβαλα την κάρτα των 15 ημερών για να μπορώ να παίζω..(δεν θέλω συνδρομή..μονο με κάρτα χρόνου)..όμως πάω να μπω(δεξί στο εικονίδιο-εύρεση προορισμού-system-L2) βάζω το account μου αλλα την ώρα που διαλέγω τον server(bartz κτλ) με κάνει disconnect..τι είναι αυτό το client? k για το disconnect ξέρετε τι μπορεί να φταίει?πρέπει να κάνω κανένα update? PLEASE οποιος ξέρει k παίζει official να μου απαντήσει as soon as possible..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

wine=windows environment in linux

 

Κάνε ένα update το client σου(client είναι το game που έχεις βάλει στο pc σου) από το lineage2 απο την έναρξη για official, έχει γίνει hellbount.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερεί κανείς πώς μπορώ να φτιαξώ ένα sql αρχείο το οπίο να σβήνει καποία mob και npc απο την db του server ?

Απλός θα ήθελα ενα παράδηγμα για πώς γινετέ ενα mob απο ολά τα σημεία που υπαρχεί δηλαδεί να σβηνει και την spawn list του mob !

Αν ξερεί κανείς και αν μπορεί να μου γραψεί καποιό κωδικα.

Nykes νομίζω είχες κανεί κατι παρόμιο με κατί npc στην πολή τα οποια αν δεν είσουν εγραμένος για τις cata σου έριχναν κατάρες?

Εψαξά στο forum που έιχες κανεί το post αλλά δεν το βρήκα!!!

Αν μπορέσεις να το βρείς θα σε ευχαριστούσα ακομή μια φορα:)!

Thanks!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερεί κανείς πώς μπορώ να φτιαξώ ένα sql αρχείο το οπίο να σβήνει καποία mob και npc απο την db του server ?

Απλός θα ήθελα ενα παράδηγμα για πώς γινετέ ενα mob απο ολά τα σημεία που υπαρχεί δηλαδεί να σβηνει και την spawn list του mob !

Αν ξερεί κανείς και αν μπορεί να μου γραψεί καποιό κωδικα.

Nykes νομίζω είχες κανεί κατι παρόμιο με κατί npc στην πολή τα οποια αν δεν είσουν εγραμένος για τις cata σου έριχναν κατάρες?

Εψαξά στο forum που έιχες κανεί το post αλλά δεν το βρήκα!!!

Αν μπορέσεις να το βρείς θα σε ευχαριστούσα ακομή μια φορα:)!

Thanks!

 

http://rapidshare.com/files/87926006/delete_preacher_orator_npc.sql.zip

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άνοιξα μια ιστοσελίδα σχετικά με διαφορα shares μου για τον l2j. είναι ανοιχτή για όλους όμως προειδοποιώ: δεν θέλω "πως γίνεται αυτό πως γίνεται εκείνο". διαβαστε προσεκτικά τους όρους αλλιώς θα πέσουν μπανίδια.

 

http://webdevils.gr/forum/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όταν πατάω RegisterGameServer μου βγάζει πάντα τον φάκελο Log . αυτό γίνεται και σε κάποιους φίλους μου που έχουν προσπαθήσει..τι φταίει.το έχω κάνει πάνω απο 3 φορές και μου λέει συνέχεια το ίδιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλησπερα,θελω να μπω σε 1 Private Server,αλλα δεν ξερω πως και τι να κανω.Ειναι C6 Full Interlude.Μπορει καποιος να με βοηθησει ? (Ειμαι αρχαριος γενικα και στο Lineage αλλα και σαν BOT)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok το έλυσα το προηγούμενο πρόβλημα αλλά τώρα όταν τρέχω το gameserver.bat και το loginserver.bat η διαδικασία σταματάει λέγοντας

[...]

 

damm!connection failed reason:wrong hexid

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλησπερα,θελω να μπω σε 1 Private Server,αλλα δεν ξερω πως και τι να κανω.Ειναι C6 Full Interlude.Μπορει καποιος να με βοηθησει ? (Ειμαι αρχαριος γενικα και στο Lineage αλλα και σαν BOT)

 

Πρώτα πρέπει να εγκαταστήσεις το Lineage2 Inerlude Official. Έστω το βάζεις στο φάκελο C:/Program Files/Lineage2/

Τότε πέρνεις το patch απο τον server που θέλεις και το κάνεις αντιγραφή-επικόλληση στο ίδιο φάκελο. Έτσι θα σου ζητήσουν τα Windows να κάνεις αντικατάσταση στους υπάρχοντες φακέλους και θα του πατήσεις Ναι σε όλα. Μετά ανοίγεις το αρχείο /system/L2.exe από το φάκελο του l2 και παίζει ο server που έχεις βάλει. Τώρα αν ο server χρησιμοποιεί hosts τότε δεν πειράζεις τα αρχεία του πεχνιδιού αλλά πηγαίνεις στο φάκελο C:/Windows/system32/drivers/etc/ και βρίσκεις το αρχείο hosts. Το ανοίγεις με σημειοματάριο και βάζεις τη γραμή του host που σου δίνει ο server. Μετά πάλι τρέχεις το C:/Program Files/Lineage2/system/L2.exe .

 

ok το έλυσα το προηγούμενο πρόβλημα αλλά τώρα όταν τρέχω το gameserver.bat και το loginserver.bat η διαδικασία σταματάει λέγοντας

[...]

 

damm!connection failed reason:wrong hexid

 

To pc του server σίγουρα έχει σύνδεση στο Internet? Το πρόβλημα στο βγάζει στο loginsever ή sto gameserver? Λογικά στο loginserver, κοίταξε την κατάσταση της σύνδεσής του, ή δοκίμασε να δημιουργείσεις δίκτιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...