Προς το περιεχόμενο

Official Lineage 2 Topic


irmaiden

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σε ολυς οσοι αγαπανε το lineage 2 το καλητερο σχεδον παιχνιδι σε ολον το κοσμο,

το Throzen Greek Network σας παρουσιαζει κιαλο εναν Server που ανοιξε πριν 5 μερες,

οπιος ενδιαφερετε να κανει join στον Server μου....

 

Server Version c6 Interlude

 

Site : http://throzen.servegame.com

 

Forum : http://throzen.servegame.com/forum

 

Rates:

 

RateXp = 1000.

RateSp = 1000.

RatePartyXp = 2.

RatePartySp = 2.

RateDropAdena = 10000.

RateDropItems = 100.

RateDropSpoil = 100.

 

Enchant:

Safe Enchant:5

Max Enchant:25

Rate Enchant Weapon:70

Rate Enchant Armor:70

Rate Enchant Jewels:70

 

Have Fun IN GAME

 

Αναζιτουνται kai Modeators για τον Server οπιος ενδιαφερετε add [email protected]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ένα πρόβλημα, έχω την εντύπωση πως φταίει κάποια ρύθμισει αλλά δεν μου βγαζει τα costumn weapons-armors. Μήπως π΄ρεπει να το ενεργποιήσω από κάπου?

Έχω L2 Emu kamael

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ακούω θεοί!

Σε πληροφορώ πως τίποτα δεν έχει γίνει, ποτέ crack.

Εντελώς πληροφοριακά, άμα από C1 - C6 έχει φτιαχτεί το 70%, από C6- Hellbound έχει φτιαχτεί το 85%. Απλά δεν ξέρετε την τύφλα σας για το τι είναι ο L2j ούτε καν σε τι γλώσσα είναι γραμμένος ούτε καν να ξεχωρίζετε ένα C-class IP. Και σηκώνετε server. Οκ.

 

Όπως το παράτησε το θέμα και ο Κομφούζιο το παραταώ και εγώ. Εδώ είναι για να ανταλάζουμε γνώσεις αλλά από ότι φένεται τε ξέρετε όλα και εγώ δεν μπορώ να σταθώ πλάι σας γιατί ντρέπομαι που δεν έχω τις γνώσεις σας. Τα λέμε.

 

Θα πρότεινα κάποιος moderator να το κλείσει το θέμα γιατί υπάρχουν και μικρά παιδιά που αντί να παίξουν καμιά μπάλα ή τον γιατρό κάθονται να σηκώνουν server.

 

EDIT: όσον αφορά τα bugs εσύ φταίς που έχεις. εγώ ποτέ δεν είχα bugs στους server μου, ακόμα και hellbound.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα bugs συμφωνώ και εγώ! Μπορεί να έχω λιγότερα στο Kamael μου παρά στο Interlude σου. Βέβαια άλλο είναι το πρόβλημάα μου τώρα και το παλεύω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok τα βρήκα..τώρα θέλω να ρωτήσω κάτι άλλο.όταν έφτιαχνα

τον σερβερ έβαλα στην ip που ζητούσε για να παίζω αρχικά μόνος μου,τώρα για να παίζουν και άλλοι τι πρέπει να κάνω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από lan βάζεις την lan ip σου (192.168.*.*) ενώ από internet το wan ip σου ( http://www.whatismyip.com ). Για να μπούν μέσω internet πρέπει να ανοίξεις τα port 2106,9014 και να έχεις σταθερό ip.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από lan βάζεις την lan ip σου (192.168.*.*) ενώ από internet το wan ip σου ( http://www.whatismyip.com ). Για να μπούν μέσω internet πρέπει να ανοίξεις τα port 2106,9014 και να έχεις σταθερό ip.

 

 

δηλαδή πρέπει να πάω να αλλάξω εκεί που έβαλα στην αρχή 127.0.0.1 και να βάλω άλλες ip?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά όταν κάνω τον server ανοιχτό και για άλλους παίχτες πως μπορώ να το εγκαταστήσω?δηλαδή πρέπει να έχω δημιουργήσει κάποιο patch?

 

λυπον ακου χριαζεσε να κανεις δικο σου system patch διλαδι να βαλεις στο L2.ini το IP σου

αμα θες κανε με add να σε help [email protected]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

throzen, μάθε πρώτα ελληνικά και μετά μάθε και αγγλικά για να ξέρεις τι είναι οι όροι που χρησιμοποιείς. Και ναι έπαιζα και πακμαν και τέτρις και prince of percia στις Apple και DOS εκδόσεις. Και είμαι περίφανος για αυτό.

 

Για τι είσαι νουμπας (με την κακη έννοια):

1ον, τρέχεις Apache στον ίδιο server με τον L2J server σου. 100 HEAD να στείλει κανείς στον Apache μαζεμένα σου έριξε το μηχάνημα. Με απλά λόγια, 12sec και πάει.

 

2ον, πάρε κανονικό μηχάνημα και άσε τα Home PC για 20 άτομα online.

 

3ον, αφού είσαι τόσο μάγκας χάκερ, φτιάξε το δικό σου Server software και μην στηρίζεσαι στον ατελή και γεμάτο bugs Interlude του L2J.

 

4ον μιλάς για pack. Άρα χρησιμοποιεις serverpack που ναι είναι όλα τρελά bugαρισμένα. Μάθε να δουλεύεις με L2J/ L2JFree που δεν είναι Pack αλλά Distribution/Fork. Και δεν έχουν bugs.

 

5ον δεν σε πρόσεβαλα. Απλά σχολίασα τα περισσότερα bugs. Στην Kamael/Hellbound branch του L2J υπάρχουν 1/10 τον αριθμό των bugs του C6 Branch του L2J και όσα Critical bugs έχουν εμφανιστεί (2) έχουν διορθωθεί μέσα σε 2 μέρες. Υπάρχουν πράγματα που δεν δουλεύουν καθόλου αλλά αυτό δεν σημαίνει πως είναι bugs.

 

6ον άμα αγαπούσες το παιχνίδι όπως λες τόσο πολύ, δεν θα έφτιαχνες αλλόν ένα PvP/ξυλοφόρτωμα server σαν τους υπόλοιπους 300ους που υπάρχουν στο Hopzone. θα προσπαθούσες να αναδείξεις το παιχνίδι και τις κρυμένες πτυχές του.

 

Αυτά με πολύ αγάπη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε nooba ξερακια αμα σε αρχισω να βριζω τωρα εγω θα φτεω , ολλα τα repack εχουν ενα μικρο η μεγαλο bug και μη με αρχιζεις παλη τις Μαλ κς αντε , οταν εφτιαχνα εγω Servers και εκανα crack τα πρωτα files tou L2 kai Μu Online εσυ ακομα επεζαις pack-man φιλαρακι

 

xχαχααχαχχααχχαχααχχχααχαχαχαχαχχααχαχχααχαχαχαχα

καλά μεγάλε εσύ τα Μ@μ1σ3ς ΟΛΑ!!!! Στο topic αυτό έχει πει ο καθε ένας το μακρύ

του και το κοντό του, αλλά εσύ μεγάλε είπες τα χειρότερα!!!!

χχαχαχααχχααχαχαχαχααχαχχαχααχχααχχαχαχαχααχαχχαχα

Τι είναι τα l2 files και "τα έκανες crack"???? εκτός αν εννοείς crack το να κάνεις edit ενα

δύο αρχεία απο το system!!!

Και ποιος νομίζεις ότι είσαι στο κάτω κάτω, που θα μιλήσεις με τέτοιο τρόπο και τέτοιο ύφος εδω μέσα? Αν δεν σου αρέσει το topic και τα όσα λέγονται εδω μέσα, πολύ απλά μην πέρνεις μέρος. Οι λεκτικές επιθέσεις σε άτομα που έχουν προσφέρει, λίγο η πολύ εδω μέσα, δεν έχουν τόπο εδω.

Όσο για το pac man....ακριβώς επειδη έπαιζε απο εποχής pac man ξέρει πέντε πράγματα παρα πάνω.

Έχεις και θες να προσφέρεις κάτι εδώ? Κάντο χωρίς πολλά πολλά ποιηματάκια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...