Προς το περιεχόμενο

Official Lineage 2 Topic


irmaiden

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν ξέρω αν επιτρέπεται από τους όρους του φόρουμ... εγώ παίρνω τα μηχανήματα μου από την Hetzner.de

Είναι αρετά οικονομικοί, με μηχανήματα στην γερμανία και είναι αρκετά μεγάλη εταιρία. Το πιο μικρό που έχουν είναι με 49 ευρώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω δει και εγώ αυτό, αλλά σε τί τρέχει debian? ubuntu? Έχουν και επιλογή να εγκαταστήσεις μόνος σου το λειτουργικό σύστημα, αλλά μου είπανε δεν μπορείς π.χ. να βάλεις Windows. Σε Linux με wine λειτουργούν? το mysql βγαίνει σε linux έκδοση ok αλλά για τα .bat??? όπως gameserver-loginserver?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.sh αρχεία δεν έχει το pack σου; άν δεν έχει σκέψου πολύ σοβαρά το pack σου να είναι μαπέ. αν έχει .sh είναι ότι είναι και τα bat για win. αντε! ο l2j είναι java και η java τρέχει όπου έχει βγεί JVM. και έχει βγεί για linux. άρα δεν χρειάζεσαι wine. πολυπλατφορμικότητα, σου λέει κάτι αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1ον δεν τα τρέχεις με διπλό κλικ. Τα τρέχεις μέσα από τερματικό με την εντολή:

sh Gameserverloop.sh

 

αν δεν στα τρέχει κάνε τα εκτελέσιμα με την εντολή:

chmod +x gameserverloop.sh

 

τώρα αν παίζει κάτι άλλο κοίτα το πακ σου. με l2j δεν έχω κανένα πρόβλημα. με l2jfree επί εποχών c6 είχα.

 

επίσης ο loginserver έχει την παράμετρο nice -κάτι ου ορίζει το priority που θα τρέχει. αυτή η μαράμετρος/ εντολή απαιτεί root δικαιώματα. το ubuntu δεν είναι για server δουλειές ακόμα και η server edition. καλύτερα δούλεψε debian χωρίς γραφικό περιβάλλον ή centos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια εχω ενα προβλημα:cry:

εκανα κανονικα το lineage ][ εγκατασταση,εκανα update και οταν πατησα το κουμπι START με βγαζει ενα παραθυρακι και λεει error Failed to run L2.exe.Please check the file and try again. !!!! τι να κανω ???:cry::cry::cry::cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκανα αυτο που ειπες δηλ. διεγραψα το system και εκανα update και τωρα εχω το ιδιο προβλημα μονο που τα πιο πολλα αρχεια στο system λειπουν....

Δοκίμασε να κάνεισ reinstall ολόκληρο το παιχνίδι.

 

πιο ειναι το καλυτερο OS για servr το :vista,linux ubuntu i linux ubuntu server edition?

 

τα vista δεν υποστηρίζουν λειτουργείες server. Τα Windows server 2003-2008 μου φαίνονται τα πιο απλά και εύχρηστα, βέβαια δεν παύουν να είναι windows.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκανα reinstall ολο το παιχνιδι αλλα τιποτα.Τελικα το προβλημα ηταν το ΑVG πηγα στο resident shield μετα προσθεσα τον φακελο system και εγινε..

τωρα προεκυψε αλλο προβλημα... οταν παταω σταρτ ανοιγει μεν αλλα κανει μετα απο πολυ λιγο επανακινηση....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...