Προς το περιεχόμενο

Official Lineage 2 Topic


irmaiden

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

τα vista δεν υποστηρίζουν λειτουργείες server. Τα Windows server 2003-2008 μου φαίνονται τα πιο απλά και εύχρηστα, βέβαια δεν παύουν να είναι windows.

 

δηλαδη linux sever edition i kanonika

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκανα reinstall ολο το παιχνιδι αλλα τιποτα.Τελικα το προβλημα ηταν το ΑVG πηγα στο resident shield μετα προσθεσα τον φακελο system και εγινε..

τωρα προεκυψε αλλο προβλημα... οταν παταω σταρτ ανοιγει μεν αλλα κανει μετα απο πολυ λιγο επανακινηση....

 

επανεκίνηση? ολόκληρος ο η/υ? ή μόνο το παιχνίδι? Αν κάνει ολόκληρος ο η/υ μήπως υπερθερμένεται η κάρτα γραφικών? Τα υπόλοιπα παιχνίδια τα παίζει κανονικά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επανεκίνηση? ολόκληρος ο η/υ? ή μόνο το παιχνίδι? Αν κάνει ολόκληρος ο η/υ μήπως υπερθερμένεται η κάρτα γραφικών? Τα υπόλοιπα παιχνίδια τα παίζει κανονικά?

τα αλλα τα παιχνιδια που εχω τα παιζει πχ το crysis το condition zero το tomb raider κλπ.Επανεκινηση κανει ολοκληρος ο υπολογιστης αλλα ειναι σαν να σβηνει στα καλα καθουμενα και ξαναξεκιναει.. (βγαινει η μαυρη οθονη που λεει κανονικη εκινηση,ασφαλης λειτουργεια κλπ.)

εκανα repair και δεν εγινε τιποτα...απεγκατεστησα ολοκληρο το παιχνιδι το ξαναεγκατεστησα και τωρα κανει update...

 

α,ξεχασα να πω οτι εχω ραμ 2 γκιγκα , intel core 2 cpu 2GHz 2GHz , windows vista home premium 32-bit

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λιπον ακου τι 8α κανεισ για τι client Mιλαμε ? αμα ειναι για kamael τοτε αφερεσε απο τα opions το low κατι τετιο οποσ και το grass kai to allo poy exei apo kato !

PS. telika pio logismiko to linux to kanoniko i to linux to sevr editon?

ps2.lion το maxch....com δεν εισαι μελοσ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

billhelas σε παρακαλώ, μην το σκοτώνεις το καημένο το Linux.

Κατ' αρχάς το Linux από μόνο του σου είναι άχρηστο. Ούτε να το αγγίξεις. Linux είναι ο πυρήνας και όχι το λειτουργικό σύστημα. Εσένα και όλους τους άλλους μας ενδιαφέρουν οι διανομές. Διανομές Linux είναι ένα πακέτακι που περιλαμβάνει τον πυρήνα του Linux με ένα γραφικό περιβάλλον και κάποια εργαλεία. Διανομές είναι το Debian, Ubuntu, CentOS, Fedora, OpenSuse. Οι διαφορές λοιπόν είναι στο περιτύλιγμα. Όλες λίγο πολύ το ίδιο είναι. Οι διαφορές υπάρχουν στον τρόπο με τον οποίο τις χειρίζεσαι. Όλες οι διανομές κάνουν και για Server και για Desktop. Κάποιες λίγο περισσότερο κάποιες λίγο λιγότερο. Προσωπικά το Ubuntu είτε Desktop είτε Server, για εμένα δεν κάνει για Server. Ξέχνα το Linux. Δεν θα σε βοηθίσει να έχεις λιγότερο lag. Μάθε να δουλεύεις με τα Windows και μετά προχώρα στο Linux αν δεις ότι τα Windows σε περιορίζουν. Το Linux θέλει διάβασμα, όρεξη για μάθηση και αρκετες γνώσεις από πίσω για να μπορείς να το αξιοποιήσεις σε Server εφαρμογές. Για καθημερινή χρήση το κάνει και ένα 5χρονο. Το ίδιο και με τα Windows υσχίει. Το ότι χρησιμοποιώ κυρίως Linux και σε Desktop και σε Server δεν σου λέει τίποτα εσένα. Θα μπορούσα να κάνω την δουλειά μου και με Windows. Επιλογή έκανα, δεν με ανάγκασε κανένας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

NΑΙ απλοσ το λεω γιατι εχο ενα pc me vista αλλα διαβασα σε ενα περιοδικο για linux σε εικονικο δισκο opoy ριθμιζεισ ποσοι ram 8α χρισιμποποιι ktl. και το λεο γιατι ετσι 8α δουλευει σε εικονικο ο server πιο ελευθερα αλλα μαλλον δεν ισχι ι οχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή την περίοδο σχεδιάζω την δημιουργία ενός νέου server. Είναι σε φάση δοκιμών και είναι κλειστός στο "κοινό". Βασικά μας ενδιαφέρουν αυτή την στιγμή άτομα να μπούν, να δοκιμάσουν και να διορθώσουμε ατέλειες στο gameplay αλλά και να μας πουν την γνώμη τους. Ο Server είναι πλήρως λειτουρικός. Οι χαρακτήρες και τα αντικείμενα που θα αποκτηθούν κατά την δοκιμαστική περίοδο -πιθανόν- να καθαριστούν κατά το επίσημο άνοιγμα του Server. Βέβαια το πιθανόν θέλουμε να μείνει απίθανο!

 

 

Novice Trader:

Μέχρι B Grade (Weapon, Armor, Scrolls of Enchant, Consumables κτλ). A και S με Craft.

 

Mana Potion:

100MP Restore.

 

Rates:

XP x15 / SP x20

Drops/ Adena Drop/ Spoil x15

Party XP/ SP x2

 

Enchant:

Safe +5

Chance 66%

Max +25

 

Auto Pick-Up

Top No Grade σαν αρχικός εξοπλισμός.

Newbie Buffs χωρίς περιορισμό Level. Από 1 ως 39 Level.

Διάρκεια Buffs 1 ώρα.

Profession/Class δωρεάν από Profession Master.

Subclass χωρίς Quest.

Nobless Quest κανονικά.

Global Gatekeeper.

Auto Learn Skills.

No Spellbooks Required.

Max Buffs 48.

Max Sub 3.

XP for Craft.

Unstuck 45sec.

Level and Title Aggro.

 

Περιμένω ιδέες και απόψεις!

 

Επίσης να ξεκαθαρίσω πως ο server θα έχει Donation/Rewards. Δηλαδή κάποια πράγματα θα είναι διαθέσιμα μεσω "δωρεάς". Στην αρχή θα είναι διαθέσιμα μόνο Enchant και Adena. Όσο αφορά τα Enchant θα υπάρχει δυνατότητα κάποιος να κάνει enchant μέχρι +5 στα C, B Grade και +3 στα A, S, S80 μέσα σε ένα μήνα. Αυτό για να αποφύγουμε τα υπορβολικά μεγάλα enchant από donators με "φράγκα". Όσοι θέλουν παραπάνω με δωρεά από όσο είπαμε, να περιμένουν για τον επόμενο μήνα. Το ίδιο και με τα Adena. Δεν έχουμε αποφασίσει ακόμα πως θα εξελιχθεί η οικονομία του παιχνιδιού, αλλά το σύστημα ή η πολιτική των δωρεών θα είναι παρόμοια.

 

'Οποιος ενδιαφέρεται για να δοκιμάσει τον server μπορεί να μοπυ στείλει pm με το επιθυμιτό user/pass και ένα email.

 

Τα λέμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια συνεβει κατι τρομερο ειχα τον server μου up και για μια στιγμη γινετε δυακοπη ρευματος ειχα μεσα 20 ατομα , ανοιγω ξανα τον υπολογηστη μου και δεν μπορουσα να ξανασικοσω τον server μου επιδι βρισκι ενα error οπιος μπορει καντε με add [email protected]

 

ειχα και donators μεσα please οπιοσ μπορεει βοη8ειστε μεεεεεεεεεε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...