Προς το περιεχόμενο

Official Lineage 2 Topic


irmaiden

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα.ακουσα πως για vista το Lineage δεν θα παιζει c4 και c6 ισχυει αυτο?.εγω εβαλα ενα cd απο εναν c4 server κ μου εγραψε can`t run game. τι φταιει? μηπως δν το εχω κανει σωστα install?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξερη κανενας να μου πι για ενα φτινο server να νηκιασω (να σικονη online το πολυ 40 ατομα) ty

Βάλτον σε ένα home pc με 24/1Mbps. Δεν αξίζει να νοικιάσεις για 40 άτομα.

 

Αναρωτιέμαι αν υπάρχει κανένας private server online chronicle 1/2/3. Αν γνωρίζει κανείς Plz let me know...

http://www.idragon3d.com/

 

Καλημερα.ακουσα πως για vista το Lineage δεν θα παιζει c4 και c6 ισχυει αυτο?.εγω εβαλα ενα cd απο εναν c4 server κ μου εγραψε can`t run game. τι φταιει? μηπως δν το εχω κανει σωστα install?

Σε vista έχω βάλει και c4 και c6, μόνο που το έκανα με αντιγραφή-επικόληση από φάκελο, χωρίς εγκατάσταση και δούλεψε κανονικά.

 

Πως μπορω να βαλω πανω απο ενα server στο Lineage ??? δηλαδη να με βγαινει ενα μενου και να διαλεγω τι server θελω να παιξω ;)

Το καλύτερο είναι να έχεις φακέλους με ολόκληρο το παιχνίδι και 1-1 τα patch, και να κάνεις συντομεύσεις (χρειάζεται αρκετό χώρο στο δίσκο αλλά μπορείς να τα ανοίγεις όλα μαζί και γρήγορα). Αλλιώς μπορείς να έχεις 1 φορά το παιχνίδι και κάθε φορά να περνάς ένα patch (είτε χειροκίνητα, είτε με μετονομασία, είτε με εντολές σε .bat).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παιδες καλησπερα.Λοιπον εχω φαει ολο το ριμαδοnet για να βρω ενα prog που ειδα σε ενα netcafe στη σαντορινη το οποιο πατσαριζε αυτοματα την εγκατασταση του lineage (kamael ή interlude) για προσβαση σε free servers. Το θεμα ειναι οτι εχω και εγω νετ καφε και προσπαθω να μειωσω τον χωρο στους δισκους μου γιαυτο καιχρειαζομαι το προγραμματακι αυτο του διαολου. οποιος βοηθησει την κατασταση θα δει το αγαλμα του εξω απο το μαγαζι μου σε διαστασεις αγαλματος ελευθεριας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δεν φτιαχνείς ενα φακέλο στο κοινόχρηστο χώρο του server να και να βάλεις εκεί τα pach σε μορφή exe δημιουργήμενο απο το winrar...

Και θα έχεις την δυνατότητα να δημιουργεί και συντόμευση απο το λ2.εχε

???

Αν θές περετερο πληροφορίες η αν δεν καταλαβές κατί ρίξε καμιά απάντηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μου ευχαριστω για την απαντηση. οκ βαζω τους φολδερσ στον σερβερ αλλα μετα πως θαπαιξει το εργο? σκευτικα να φτιαξω cmd για καθεναν σερβερ που να μετονομαζει τον κανονικο συστεμ, να μεταφερει τον πατσαρισμενο απο τον σερβερ και να τρεχει το l2.exe αλλα εφαγα τα μουτρα μου γιατι ενω μπορω να τραβηξω τον φολδερ απο τοπικο δισκο απο τον σερβερ δεν παιζει (δεν το πολυεχω με τα cmd, ψαχνοντας το παω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για σε όλους

έχω φτιάξη ένα server l2 επιδι δεν θέλω να πληρώσω μηχάνημα για τον server για τον απλό λόγο ότι δεν έχω ακόμα πολύ κόσμο στον server μου, αλλά έχω το εξής πρόβλημα όταν γίνετε διακοπή ρεύματος

η επανεκκίνηση του router μου αλλάζει η ip με αποτέλεσμα τα άτομα που ειχαν το host να μην μπορούν να ξανά συνδεθούν, βράκα το no-ip αλλά δεν τα έχω καταφέρη, μπορι κάποιος να με βοηθήση πως ακριβός δουλεύει και τι ρύθμισις χρειάζεται να κάνω στο no-ip

 

ο server είναι με host

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σας , αντιμετωπιζω καποια προβληματα με το lineage 2.

Κατ'αρχας εχω πολυ χαμηλο frame rate ακομα και σε εντελως χαμηλα γραφικα.Η καρτα μου ειναι η xfx 9600gt.Το frame rate ειναι ιδιο με αυτο που ειχα οτι ειχα τιν καρτα ati x300se!Αυτο που με παραξενευει ειναι οτι οταν τρεχω το παιχνιδι , η καρτα δεν ζοριζετε σχεδον καθολου(η θερμοκρασια ανευαινει το πολυ 1 βαθμο σε αντιθεση με αλλα παιχνιδια που ανεβαινει πανω απο 10 βαθμους) και αυτη ειναι μαλλον η αιτια γι'αυτο που συμβαινει αφου ουσιαστικα η καρτα μενει ανεκμετταλευτη..Ο επεξεργαστης μου ειναι ενας prescott p4 3.00ghz και η μνημη ram ειναι 2,5 gb.

Το αλλο προβλημα που αντιμετωπιζω στο ιδιο παιχνιδι, ειναι τα κολληματα(δεν μιλαω για καθυστερησεις που οφειλονται στο δικτυο αλλα για αποτομο πεσιμο του frame rate).Συγκεκριμενα , απο τη στιγμη που θα μεταβω απο την οθονη επιλογης server στην οθονη επιλογης παικτη , το pc κολλαει για 4-5 δευτερολεπτα, ενω ο σκληρος δουλευει στο full εκεινη τη στιγμη..Το ιδιο συμβαινει οταν κανω log in και teleport με κολλημα 15-20 δευτερολεπτων..

Το παραδοξο ειναι πως αυτα τα προβληματα τα αντιμετωπιζα πριν κανω αναβαθμιση(ati x300se-->xfx gf9600gt , 1gb-->2.5gb ram) αλλα και μετα.

Σε ολα τα υπολοιπα παιχνιδια ωστοσω , ο υπολογιστης "πεταει" αφου παιζω σε τερμα αναλυσεις και γραφικα σε παιχνιδια οπως fear kai cod 4 χωρις κανενα απολυτως προβλημα..

Αν γνωριζει καποιος κατι σχετικα με το προβλημα ας μου πει..Εχω δοκιμασει πολλα πραγματα και παντα εχο τους τελευταιους drivers και updates..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οεπεξεργαστής σου ειναι πολύ λίγος για την κάρτα σου. μένει ανεκμετάλευτη έτσι και αλλιώς αφού αδυνατεί να την τροφοδοτήσει με το μέγιστο των δεδομλενων που μπορεί να επεξεργαστεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για σε όλους

έχω φτιάξη ένα server l2 επιδι δεν θέλω να πληρώσω μηχάνημα για τον server για τον απλό λόγο ότι δεν έχω ακόμα πολύ κόσμο στον server μου, αλλά έχω το εξής πρόβλημα όταν γίνετε διακοπή ρεύματος

η επανεκκίνηση του router μου αλλάζει η ip με αποτέλεσμα τα άτομα που ειχαν το host να μην μπορούν να ξανά συνδεθούν, βράκα το no-ip αλλά δεν τα έχω καταφέρη, μπορι κάποιος να με βοηθήση πως ακριβός δουλεύει και τι ρύθμισις χρειάζεται να κάνω στο no-ip

 

ο server είναι με host

 

Κοίτα να δεις αν χρησιμοποιήσεις το Νο-ip δεν θα μπορούν να συνδεθούν από host θα πρέπει να παραβείς τον κανονισμό της ncsoft και να αλλάξεις στο system το αρχείο l2.ini .

Για μένα αν θες να κανείς το home pc σου server θα πρέπει να έχεις δυνατό μηχάνημα και μια σταθερή ip αν δεν θες να είσαι παράνομος απέναντι στην ncsoft.

Μετά μιλάμε και σε θέματα σύνδεσης τα οποία είναι τραγικά για home server σχετικά με το l2( τα έχουν ξαναπεί και άλλοι πιο πίσω) ας μην τα ξανάλεω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για σε όλους

έχω φτιάξη ένα server l2 επιδι δεν θέλω να πληρώσω μηχάνημα για τον server για τον απλό λόγο ότι δεν έχω ακόμα πολύ κόσμο στον server μου, αλλά έχω το εξής πρόβλημα όταν γίνετε διακοπή ρεύματος

η επανεκκίνηση του router μου αλλάζει η ip με αποτέλεσμα τα άτομα που ειχαν το host να μην μπορούν να ξανά συνδεθούν, βράκα το no-ip αλλά δεν τα έχω καταφέρη, μπορι κάποιος να με βοηθήση πως ακριβός δουλεύει και τι ρύθμισις χρειάζεται να κάνω στο no-ip

 

ο server είναι με host

 

Και ούτε πρόκειτε να έχεις κόσμο άμα το πας έτσι. 20, το πολύ 30 άτομα το βλέπωνα σηκώνεις... Εδώ μέσα για να καταλάβεις υπάρχουν άτομα που μέχρι και donate μάζεψαν 200+ ευρώ σε ένα μήνα με 15 άτομα max online. Τρισκατάρατοι να'ναι. Το εννοώ. Γι'αυτό η ελλάδα και η ισπανία έχουν τους χειρότερους server παγκοσμίως. Και τους πιο πολλούς φυσικά... Ακόμα και περισσότερους από την 300 εκ πλυθισμό αμερική... ROLF

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...