Προς το περιεχόμενο

Official Lineage 2 Topic


irmaiden

Προτεινόμενες αναρτήσεις

οεπεξεργαστής σου ειναι πολύ λίγος για την κάρτα σου. μένει ανεκμετάλευτη έτσι και αλλιώς αφού αδυνατεί να την τροφοδοτήσει με το μέγιστο των δεδομλενων που μπορεί να επεξεργαστεί.

 

Ισως ειναι λιγος , αλλα ακομα κι ετσι, οπως ειπα παιζω fear/cod4 τερμα αναλυση με 4xAA 16xAF , max settings..Στο l2 ειναι λες και παιζω με κανα pc me 256 mb μνημη και με κανεναν αρχαιο επεξεργαστη και καρτα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σε ευχαριστώ για της συμβουλές σου A.S.P, αλλά μετά από αυτά που μου είπες το αποφάσισα θα πάρω τον κακό τον δρόμο θα πέσω στον βούρκο τις παρανομίας και θα κάνω edit το αρχείο l2.ini συγχωρέστε με p: B):cool:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ούτε πρόκειτε να έχεις κόσμο άμα το πας έτσι. 20, το πολύ 30 άτομα το βλέπωνα σηκώνεις... Εδώ μέσα για να καταλάβεις υπάρχουν άτομα που μέχρι και donate μάζεψαν 200+ ευρώ σε ένα μήνα με 15 άτομα max online. Τρισκατάρατοι να'ναι. Το εννοώ. Γι'αυτό η ελλάδα και η ισπανία έχουν τους χειρότερους server παγκοσμίως. Και τους πιο πολλούς φυσικά... Ακόμα και περισσότερους από την 300 εκ πλυθισμό αμερική... ROLF

 

Φίλε μου nekys έχεις δίκιο αλλά εγώ δεν είμαι τόσο καλός στο να φτιάξω ένα server όπως εσύ και σκέφτηκα για να μην ξοδεύω άσκοπα λεφτά μέχρι να μάθω να σεταρω καλά να τον έχω στο σπίτι μου και μετά τον ανεβάσω σε μηχάνημα (για εμένα δεν είναι πρόβλημα τα 200-300 ευρώ όχι βέβαια ότι μου τρέχουν και από τοις τσέπες τα λεφτά αλλά άμα μου αρέσει κάτι τα διαθέτω αυτά τα λεφτά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μιλάω συγκεκριμένα για εσένα. Μιλάω για άλλους που σηκώνουν σε μια ADSL 15 άτομα και βγαίνουν και λένε ότι έχουν 300ους online... Και δεν μιλάμε για 200-300 ευρώ. Ένα αξιόλογο μηχάνημα ξεκινά από 50 όταν μια ADSL έχει 21. Και το γελοίο πολλές φορές είναι πως έχουν 1Mbit down/ 256kbit up, λαγγαρουν με 5 άτομα και ζητάνε donate για να βάλουν "24mbit" για να σηκώνουν άλλα 20! Η μπηχτή δεν πάει προσωπικά σε εσένα λοιπόν. Πάει σε όλους εκείνους που νομίζουν ότι σπίτι τους μπορούν να κάνουν μεγάλα πράγματα. Και το θέμα έιναι πως υπάρχουν 300οι τέτοιοι σέρβερ στην ελλάδα και όχι ότι μας στερουν από εμάς τους "σοβαρούς", παίκτες, αλλά το κακό ξεκινά όταν πάνε να παίξουν σε ένα σοβαρό server. Και μην φοβάσαι, όλοι από το σπιτικό ξεκινάνε. Καλή τύχη, απλά να είσαι ρεαλιστής. :-)

 

ΥΓ. Κανείς δεν είπε ότι είμαι "καλός". Όσο πιο πολύ δουλεύεις πάνω σε κάτι, τόσο πιο καλά το κάνεις. Είναι λοιπόν θέμα χρόνου. Και εσύ άμα είχες ξεκινήσει όταν ξεκίνησα και εγώ, τις ίδιες γνώσεις πάνω-κάτω με εμένα θα είχες. ;)

 

ΥΓ2. Μπήκε ένας σήμερα στο irc και ρωτά:

Έχω δικό μου server dedicated (εδώ λέει cpu ram κτλ) και έχω μια πολύ σοβαρή απορία... Στο Hellbound το max level είναι 85 όπως στο Kamael ή το έκαναν πάλι 80;

Για τέτοιο επίπεδο μιλάμε... Κανόνισε να τα καταφέρεις καλύτερα από εκείνον που έχει ακόμα και dedicated... :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ένα patch από έναν άλλο server αλλά όταν κάνω login μου εμφανίζη κάτω το όνομα του άλλου server πως θα το αλλάξω και θα βάλω το όνομα του server μου?

 

Έχω την εντύπωση πως αυτό είναι παράνομο και δεν μπορούμε να το δημοσιεύσουμε εδώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω την εντύπωση πως αυτό είναι παράνομο και δεν μπορούμε να το δημοσιεύσουμε εδώ!

 

Φιλε lion2486 αν δεν σου είναι δύσκολο μπορείς να μου πεις με στο e-mail μου [email protected]

(Από ότι ξέρω κάνεις edit 1 αρχείο αλλά δεν μπορώ να βρω πιο αρχείο είναι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα... Εχω σηκώσει εναν L2 Interlude Server. Το topic ειναι advertisement γι'αυτο εαν απαγορευεται παρακαλώ καποιος moderator να σβήσει το τοπικ.

 

http://www.l2excelsior.net

 

Νεος Eλληνικος Lineage 2 Interlude Server.

Rates x250

Είναι online απο τις 30 Αυγουστου 2008.

 

Για περισσοτερες πληροφορίες visit website.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα... Εχω σηκώσει εναν L2 Interlude Server. Το topic ειναι advertisement γι'αυτο εαν απαγορευεται παρακαλώ καποιος moderator να σβήσει το τοπικ.

 

http://www.l2excelsior.net

 

Νεος Eλληνικος Lineage 2 Interlude Server.

Rates x250

Είναι online απο τις 30 Αυγουστου 2008.

 

Για περισσοτερες πληροφορίες visit website.

 

L2j + Interlude είναι κακή επιλογή. Πολλά bugs. Καλή τύχη πάντως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κανένα system gracia που να μπορώ να το κάνω edit το l2.ini δεν θέλω host γιατί δεν έχω σταθερή ip και χρησιμοποιώ το no-ip

 

(έχω το system από Hellbound άλλα ο server που έχω είναι l2jfree version 1.2.0 Gracia και το system gracia και δεν μπορώ να συνδεθώ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι δεν patchαρεις το system σου? το .ini μπορείς επίσης να το επεξεργαστείς και με το l2edit προγραμματάκι.

 

Προφανώς δεν το εξήγησα καλά.

 

Είχα ένα server hellbound που συνδέονταν οι παίχτες με patch (που είχα κάνη edit το l2.ini και είχα Βάλι την δικιά μου ip), αποφάσισα λιπών να στήσω τον server σε gracia αφού η l2jfree έβγαλε το datapak για gracia έστισα τον server κανονικά έβαλα το patch που είχα από το hellbound αλλά....

συνδέομαι κανονικά στο login, μου δείχνει τον server (bartz) online κάνω δυπλο κλικ αλλά δεν μπαίνω στο game, βλέπω στον server και μου λέει ότι είναι διαφορετική version του server με τον client και γιαυτό δεν με αφήνει να μπω στο game.

Οπότε για να συνδεθώ υπάρχουν 2 τροπή ο πρώτος είναι να κάνω updata το game οπότε θα θέλω host (γιατί το system του official δεν γίνετε edit τουλάχιστον εγώ με το πρόγραμμα που έχω το edit file) και ο δεύτερος τρόπος είναι να βρω ένα ξεκλείδωτο patch για gracia για να μπορώ να κάνω edit το l2.ini

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...