Προς το περιεχόμενο

Official Lineage 2 Topic


irmaiden

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά ψάχνω γρήγορα και απεγνωσμένα έναν server για Lineage Gracia Client! Bασικά με ενδιαφέρει να έχει μεγάλο xp και sp, να είναι ελληνικός (στην ανάγκη δεν με χαλάει και ξένος), να μαζεύει πολλά άτομα και να έχει gmshop. Είναι για internet cafe και μια δουλειά που έχω αναλάβει..

 

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά για την βοήθεια σας!

 

free private servers http://www.l2.hopzone.net

Καλύτερα να μην αρχίσουμε να διαφιμίζουμε servers εδώ. Κοίτα μόνος σου όποιον σου κάνει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλοι γεία σας και πάλι. Δεν έχω παίξει μέχρι σήμερα το πασίγνωστο σε όλους Lineage2. Θέλω να παίξω και προσπαθώντας να διαβάσω τον οδηγό βλέπω ότι ξεκινάει από το 2004 μέχρι σήμερα... Από που να αρχίσω και που να τελειώσω... Επίσης από ότι διάβασα είδα ότι κάποιους servers τους κλείσανε, νέοι ανοίξανε κτλ... Εγώ αυτή τη στιγμή έχω κατεβάσει το "L2_C4_Installer.zip (μέγεθος 2,31GB)" και το "L2_Gracia_Part_2_Live_Installer.zip (μέγεθος 3,91GB)".

-Ποιο από τα δύο τρέχω στον υπολογιστή μου;

-Αυτά που διάβασα στην αρχή του φόρουμ για να κατεβάσω server files και client, πρέπει να τα κάνω ή περιλαμβάνονται μέσα στα αρχεία που κατέβασα;

-πρέπει να κάνω ρυθμίσεις σε κάποιο αρχείο ή κάτι άλλο;

-Γενικά τι βήματα πρέπει να ακολουθήσω για να παίξω το παιχνίδι σε free server;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτα που εχεις κατεβασει ειναι δυο διαφορετικες εκδοσεις του παιχνιδιου ( η πρωτη που αναφερεις ειναι παλαιωτερη) και εχει να κανει με την συμβατοτητα του σερβερ που θες να παιξεις. Για αρχη λοιπον καλυτερα να επισκευτεις το http://l2.hopzone.net/ και να κοιταξεις ποιος σερβερ σε ενδιαφερει. Επειτα αφου βρεις καποιον ενδιαφερον σερβερ πρεπει να κοιταξεις να ειναι συμβατος ειτε με το C4 ειτε με το Gracia 2. Αυτο το λεει στην ιστοσελιδα του σερβερ. Υπαρχουν και αλλες εκδοσεις του μαιχνιδιου οπως θα διαπιστωσεις (π.χ. Kamael, Gracia part 1, Cronicle 5 κλπ). Οποτε αφου βρεις καποιον συμβατο σερβερ, κανεις εγκατασταση την εκδοση που πρεπει και στην συνεχεια απο το σιτε του σερβερ κατεβαζεις το πατς και το τοποθετεις οπου σου λεει στις οδηγιες το σιτε. Ελπιζω να σε βοηθησα καπως :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προτεινετε l2 pvp servers να εχω κατι να ασχολουμαι :-):-):-)

 

http://l2.hopzone.net/lineage2/list.html

πατα στο location και διαλεξε την ελληνική σημαια για να σου φερει

πάνω πάνω τους ελληνικους και διαλεκσε εναν :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έβαλα σε φρεσκοφορμαρισμένο pc το lineage και αντιμετώπιζω τα εξής προβλήματα.

Σημείωση, ο σερβερ είναι private. Μόλις ξεκιναγε το παιχνίδι και μετά που φόρτωνε το μπανερακι και πήγαινε να δείξει την οθόνη που κάνεις λογκ ιν, έκανε ρεσταρτ ο υπολογιστής, μετά από ψάξιμο στο Google είδα ότι για το συγκεκριμένο πρόβλημα φταίει ο Game Guard, βρήκα και έτρεξα ένα GGkiller, όλα καλά έως εδώ, τώρα ξεκάνει το παιχνίδι και μετά από 15 – 20 δευτερόλεπτα κλείνει χωρίς κάποιο ερορ.

Με πετάει στην επιφάνεια εργασίας.

Έχει κάνεις ιδέα τι μπορεί να φταίει και τι πρέπει να γίνει ώστε να δουλέψει κανονικά;

εχω βαλει το συστεμ παλι, εκανα όλα τα update, και γενικα οτι ήξερα το έκανα....

Επεξ/σία από KOSMAS73
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έβαλα σε φρεσκοφορμαρισμένο pc το lineage και αντιμετώπιζω τα εξής προβλήματα.

Σημείωση, ο σερβερ είναι private. Μόλις ξεκιναγε το παιχνίδι και μετά που φόρτωνε το μπανερακι και πήγαινε να δείξει την οθόνη που κάνεις λογκ ιν, έκανε ρεσταρτ ο υπολογιστής, μετά από ψάξιμο στο Google είδα ότι για το συγκεκριμένο πρόβλημα φταίει ο Game Guard, βρήκα και έτρεξα ένα GGkiller, όλα καλά έως εδώ, τώρα ξεκάνει το παιχνίδι και μετά από 15 – 20 δευτερόλεπτα κλείνει χωρίς κάποιο ερορ.

Με πετάει στην επιφάνεια εργασίας.

Έχει κάνεις ιδέα τι μπορεί να φταίει και τι πρέπει να γίνει ώστε να δουλέψει κανονικά;

εχω βαλει το συστεμ παλι, εκανα όλα τα update, και γενικα οτι ήξερα το έκανα....

θα σου πρότεινα:

1) Να ελένξεις τις θερμοκρασίες του συστήματός σου

2) Να κάνεισ re/install το directX όπως και τα drivers σου

3) Να δοκιμάσεις επανεγκατάσταση του παιχνιδιού από αξιόπιστη πηγή (π.χ. αυθεντικό, download από την NCsoft...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προβλημα με KIS 2009 και gamemon.des δεν μπορω να παιξω Lineage 2 συγκεκριμενα Gracia/Hellbound/Kamael Clients

 

http://i184.photobucket.com/albums/x119/iroulam/asdas.jpg

 

Ίσως να δοκίμαζες να απενεργοπιήσεις το anti-virus?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά θέλω την βοήθεια σας .θέλω να ξεκινήσω l2 αλλα δεν ξέρω σε πιο server na παίξω .θέλω να με βοηθήστε να μ πείτε απο ποθ μπορώ να kαtεβάσω το l2 σε ποιο server να παίξω (θέλω καπιον οχι και πολύ ευκολο ούτε πολύ δύσκολο όπου να έχει αρκετό κόσμο)απο που μπορώ να κάνω account σε αυτο το server και πως να κάνω εγκατάσταση το game στο pc μου.ξέρω οτι ζητάω παρα πολλα αλλα θα σας είμαι υποχρεος εαν με βοηθήσετε !

σορυ για τα ορθογραφικα!!

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

 

 

-----Προστέθηκε 27/12/2008 στις 11 : 57 : 57-----

 

 

παιδια ξέρει κανείς να με βοηθήσει γτ ειναι μεγάλη ανάγκη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

παιδια ξέρει κανείς να με βοηθήσει γτ ειναι μεγάλη ανάγκη!

 

:lol: :lol: :lol: μεγάλη ανάγκη να καείς ??? χαχαχαχα!!

Λοιπόν εάν θες σερβερ με κόσμο και free χωρίς donate εγώ θα σου πρότινα να μπεις noobwars.

 

 

l2.noobwars.gr αυτό είναι το site του σερβερ. Απο εκεί μπορείς να κάνεις και account.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε spokerako αν μπορούσα θα σε βοηθούσα αλλα δεν ξέρω τπτ απο αυτά γτ κ εγώ θέλω βοήθεια!Παιδιοά για server είχα ακούσει κάτι για έναν mafia και ένα elite υπάρχουν ακόμα αυτοί ή εχουν κλείσει??απο που μπορώ να κατεβάσω το lineage 2 και πως να το εγκαταστήσω ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε spokerako αν μπορούσα θα σε βοηθούσα αλλα δεν ξέρω τπτ απο αυτά γτ κ εγώ θέλω βοήθεια!Παιδιοά για server είχα ακούσει κάτι για έναν mafia και ένα elite υπάρχουν ακόμα αυτοί ή εχουν κλείσει??απο που μπορώ να κατεβάσω το lineage 2 και πως να το εγκαταστήσω ???

 

L2 Mafia (Ελληνικός) http://www.l2mafia.gr [6 gameservers]

L2 Elite (Από Αργεντινή) http://www.l2elite.us [x45-x15]

αν θες πολύ κόσμο έχει στον elite χ45. Επίσης έχει πολύ lag και αν δεν κανεις donate 1.000$ δεν το χαιρεσαι..., όλοι έχουν κάνει donate εκεί! Μερικοί όμως, όπως και εγώ, έκαναν subclass (ολόκληρα quest) και noblesse και έχουν και elite armor και 2x +16, ΧΩΡΙΣ DONATE!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...