Προς το περιεχόμενο

Official Lineage 2 Topic


irmaiden

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρετε πώς μπορώ να κάνω install παλαιότερη έκδοση του linage 2 (interlude) ενώ ήδη έχω στο pc μου εγκατεστημένο νεότερο chronicle (gracia 2). Κατά την εκκίνηση της εγκατάστασης λαμβάνω το μήνυμα ότι έχω ήδη εγκατεστημένη νεώτερη έκδοση και η εγκατάσταση σταματάει. Ισχύει ακόμα αυτό που κάναμε παλιότερα (chronicle 1-2) που αν απλά γράφαμε σε cd τα αρχεία από τον σκληρό και τα κάναμε c/p σε άλλο pc τρέχει κανονικά?

 

Απλούστατο.

 

Πας στο Directory του Lineage2 σου και κάνεις μετονομασία τον φάκελο (π.χ από "LineageII" σε "Lineage2KoritsiGiaPCRocks"). Μετά πας στην Προσθαφαίρεση προγραμμάτων και κάνεις απεγκατάσταση το LineageII (όχι, δεν θα γίνει η απεγκατάσταση γιατί δεν θα το βρει αφού του άλλαξες το όνομα).

 

Το σύστημα τότε θα νομίζει ότι το απεγκατέστησε, και έτσι είσαι ελεύθερος να το εγκαταστήσεις ξανά και βάζεις το Interlude.

 

Στη περίπτωση που θέλεις και 3ο Server, Hellbound κάνεις το παρακάτω..

 

Πας στο Directory του Lineage2 σου και κάνεις μετονομασία στον φάκελο (π.χ από "LineageII" σε "Lineage2KoritsiGiaPCRocks2"). Μετά πας στην Προσθαφαίρεση προγραμμάτων και κάνεις απεγκατάσταση το LineageII (όχι, δεν θα γίνει η απεγκατάσταση γιατί δεν θα το βρει αφού του άλλαξες το όνομα).

 

Και ξανά και ξανά και ξανά..

 

/Μαρία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά μήπως ξέρει κανείς γιατί συνέχεια τρώώ critical error από το mafia??είναι πολύ σπαστικό αυτό που γίνετε! μήπως υπάρχει τρόπος να το διορθώσω??

 

κανείς βοήθεια με αυτό !!:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδια.Ειμαι καινουργιος και θα ηθελα μια χαρη.Εχω ενα server L2 και θελω ολιγων help.Πως αλλαζω ονομα τον server?Πως κανω το register του L2 σε Auto Register?Please Help!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάχνω εδώ και ώρες παντού για τα συγκεκριμένα files, αλλά τζίφος... Φαντάζομαι λόγω παλαιότητας δεν υπάρχουν πουθενά... Τα έχει μήπως κανείς εδώ?

 

Ψάχνω τα εξής αρχεία:

 

Meifu's C1 Server (177.06 MB)

 

L2server.zip (1.81 MB)

L2ASP.zip (434.1 KB)

l2decrypt.zip (24.0 KB)

DBScript.zip (103.4 KB)

GM_commands.zip (1.2 KB)

npcdata.zip (152.6 KB)

Fixed15-10-2004html.zip

 

l2cnpatch.zip

c2textures.zip

l2cnmeshes.zip

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!!! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανείς βοήθεια με αυτό !!:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

 

Ίσως να ελένξεις τη σύνδεσή σου... Είσαι ο μόνος που έχει αυτό το πρόβλημα ή είναι προβλημα του server? παλια ήταν μια χαρά... αν εξακολουθει το προβλημα στειλε μου ένα Pm να ειδοποιήσω τον admin.

 

Γεια σας παιδια.Ειμαι καινουργιος και θα ηθελα μια χαρη.Εχω ενα server L2 και θελω ολιγων help.Πως αλλαζω ονομα τον server?Πως κανω το register του L2 σε Auto Register?Please Help!!!!

 

Λοιπόν, για να αλλάξεις το όνομα του server από το παιχνίδι, δηλαδή το όνομα που θα βλέπουν οι πέχνες στο client πρέπει να πειράξεις κάποια αρχεία από το φάκελο "system'', Κοινώς patch! Βέβαια είναι παράνομο γιατί παραβιάζει πνευματικά δικαιώματα της NCSoft και δεν ξερω αν μπωρώ να πω παραπάνω στο forum. Τώρα όσον αφορά το Login ό,τι θες βρίσκεται στα login/config/ του server σου. Απλά βάζεις true/False ό,τι θες εκει μέσα (/login/config/loginserver.properties -> ανοιγμα με σημειοματάριο/notepad +)

 

Ψάχνω εδώ και ώρες παντού για τα συγκεκριμένα files, αλλά τζίφος... Φαντάζομαι λόγω παλαιότητας δεν υπάρχουν πουθενά... Τα έχει μήπως κανείς εδώ?

 

Ψάχνω τα εξής αρχεία:

 

Meifu's C1 Server (177.06 MB)

 

L2server.zip (1.81 MB)

L2ASP.zip (434.1 KB)

l2decrypt.zip (24.0 KB)

DBScript.zip (103.4 KB)

GM_commands.zip (1.2 KB)

npcdata.zip (152.6 KB)

Fixed15-10-2004html.zip

 

l2cnpatch.zip

c2textures.zip

l2cnmeshes.zip

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!!! :)

 

Γίνε λίγο πιο συγκεκριμένος.... πρέπει να έχω μερικά στο δίσκο μου, αλλά το pc μου έχει κυριευτεί από ιό και 2ον πρέπει να είναι λίγο παράνομα αρχειάκια... δεν ξερω αν επιτρέπεται να τα δημοσιεύσω εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως να ελένξεις τη σύνδεσή σου... Είσαι ο μόνος που έχει αυτό το πρόβλημα ή είναι προβλημα του server? παλια ήταν μια χαρά... αν εξακολουθει το προβλημα στειλε μου ένα Pm να ειδοποιήσω τον admin.

 

 

 

Λοιπόν, για να αλλάξεις το όνομα του server από το παιχνίδι, δηλαδή το όνομα που θα βλέπουν οι πέχνες στο client πρέπει να πειράξεις κάποια αρχεία από το φάκελο "system'', Κοινώς patch! Βέβαια είναι παράνομο γιατί παραβιάζει πνευματικά δικαιώματα της NCSoft και δεν ξερω αν μπωρώ να πω παραπάνω στο forum. Τώρα όσον αφορά το Login ό,τι θες βρίσκεται στα login/config/ του server σου. Απλά βάζεις true/False ό,τι θες εκει μέσα (/login/config/loginserver.properties -> ανοιγμα με σημειοματάριο/notepad +)

 

Γίνε λίγο πιο συγκεκριμένος.... πρέπει να έχω μερικά στο δίσκο μου, αλλά το pc μου έχει κυριευτεί από ιό και 2ον πρέπει να είναι λίγο παράνομα αρχειάκια... δεν ξερω αν επιτρέπεται να τα δημοσιεύσω εδώ.

 

ΟΚ φιλε.......ευχαριστω.Αν και δεν με βοηθησες αρκετα στο name αλλα no problem.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Error in file K:\Server\Lineage2\gameserver\data\stats\armor\13300-13399.xml

java.lang.IllegalStateException: No SQL data for Item ID: 13308 - name: Light Pu

rple-Maned Horse Mounting Bracelet (Event) - 7-day Limited Period

at net.sf.l2j.gameserver.skills.DocumentItem.parseItem(DocumentItem.java

:123)

at net.sf.l2j.gameserver.skills.DocumentItem.parseDocument(DocumentItem.

java:97)

at net.sf.l2j.gameserver.skills.DocumentBase.parse(DocumentBase.java:117

)

at net.sf.l2j.gameserver.skills.SkillsEngine.loadData(SkillsEngine.java:

155)

at net.sf.l2j.gameserver.skills.SkillsEngine.loadArmors(SkillsEngine.jav

a:115)

at net.sf.l2j.gameserver.datatables.ItemTable.<init>(ItemTable.java:342)

 

at net.sf.l2j.gameserver.datatables.ItemTable.getInstance(ItemTable.java

:210)

at net.sf.l2j.gameserver.GameServer.<init>(GameServer.java:212)

at net.sf.l2j.gameserver.GameServer.main(GameServer.java:535)

Λοιπόν Το Παραπάνω σφάλμα δεν μου το εμφανίζει μονο για αυτο το αρχείο αλλά και για κανένα δυο ακόμα στον φάκελο weapons ... Τα αρχεία τα έχω κανεί compile...

Μήπως μπορεί καποίος να μου πεί τι μπορεί να φταιεί?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Error in file K:\Server\Lineage2\gameserver\data\stats\armor\13300-13399.xml

java.lang.IllegalStateException: No SQL data for Item ID: 13308 - name: Light Pu

rple-Maned Horse Mounting Bracelet (Event) - 7-day Limited Period

 

 

Αυτό εδώ το πρόσεξες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Error in file K:\Server\Lineage2\gameserver\data\stats\armor\13300-13399.xml

java.lang.IllegalStateException: No SQL data for Item ID: 13308 - name: Light Pu

rple-Maned Horse Mounting Bracelet (Event) - 7-day Limited Period

 

 

Αυτό εδώ το πρόσεξες?[/quote

οκ συγνωμη δεν το προσεξά...

Επεξ/σία από A.S.P
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόκειται για ένα προγραμματάκι αν γνωρίζει κανένας που μπορώ να βρώ

κάποιο tutorial ή κάποιο παρόμοιο πρόγραμμα ας βοηθήσει παρακαλώ

 

PS Το είχα ανοίξει και σαν θέμα αλλά με έστειλαν σε αυτή την ενότητα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόκειται για ένα προγραμματάκι αν γνωρίζει κανένας που μπορώ να βρώ

κάποιο tutorial ή κάποιο παρόμοιο πρόγραμμα ας βοηθήσει παρακαλώ

 

PS Το είχα ανοίξει και σαν θέμα αλλά με έστειλαν σε αυτή την ενότητα

 

1ον με το l2hlapex δεν πρόκειται να καταφέρεις σχεδόν τίποτα!

2ον αυτα τα προγράμματα λειτουργούν με τη λογική των clientpackets και λειτουργού μόνο σε Java Servers

3ον υπάρχει κάποιου είδους προστασία σε Java servers

4ον πιθανό να φας bann ή bann-ip

5ον ΜΗΝ ΤΟ ΨΑΞΕΙΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ! Σκέψου, ο άλλος χάλασε αρκετό από τον ελεύθερο χρόνο του για να φτιάξει τον server, και το κάνει γιατί του αρέσει... γιατί να πας εσύ και να γ***σεις όλη του τη δουλειά? Τί θα κερδίσεις? Αν δεν σου αρέσει ο server, μην τον καταστρέψεις, κάνε τα παράπονά σου και φύγε ήσυχα.

ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΑ ΤΟΥ ΚΛΕΨΙΜΑΤΟΣ!

(Αν το βρείς τελικά πολλές εκδόσεις έχουν virus και ανοιχνεύονται από τους servers με τα floodprotection)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1ον με το l2hlapex δεν πρόκειται να καταφέρεις σχεδόν τίποτα!

2ον αυτα τα προγράμματα λειτουργούν με τη λογική των clientpackets και λειτουργού μόνο σε Java Servers

3ον υπάρχει κάποιου είδους προστασία σε Java servers

4ον πιθανό να φας bann ή bann-ip

5ον ΜΗΝ ΤΟ ΨΑΞΕΙΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ! Σκέψου, ο άλλος χάλασε αρκετό από τον ελεύθερο χρόνο του για να φτιάξει τον server, και το κάνει γιατί του αρέσει... γιατί να πας εσύ και να γ***σεις όλη του τη δουλειά? Τί θα κερδίσεις? Αν δεν σου αρέσει ο server, μην τον καταστρέψεις, κάνε τα παράπονά σου και φύγε ήσυχα.

ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΑ ΤΟΥ ΚΛΕΨΙΜΑΤΟΣ!

(Αν το βρείς τελικά πολλές εκδόσεις έχουν virus και ανοιχνεύονται από τους servers με τα floodprotection)

 

Βασικα απ ότι έχω δει το προφραμματάκι αυτό μπορεί να κάνει πολλά

Αν δεν κάνω λάθος ο σέρβερ είναι σε java

Δεν γνωρίζω τι είδους προστασία έχει απλώς υπολογίζω στο ότι είναι σχετικά καινούργιος ο σέρβερ

Δεν με συγκινεί ιδιαίτερα το Ban :-D

Σε καμία των περιπτώσεων δεν σκοπεύω να χαλάσω κάτι απλώς να κάνω το παιχνίδι πιο εύκολο για μένα σε σχέση με κάποιους άλλους ..

Γιάτι ένας απο τους GM θεώρησε σωστό το να ευνοήσει ιδιαίτερα κάποιους(μερικούς επειδή είναι φίλοι του και μερικούς επειδή τον έχουν τρελάνει στο **λογλύψιμο)

Αυτά ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα απ ότι έχω δει το προφραμματάκι αυτό μπορεί να κάνει πολλά

Αν δεν κάνω λάθος ο σέρβερ είναι σε java

Δεν γνωρίζω τι είδους προστασία έχει απλώς υπολογίζω στο ότι είναι σχετικά καινούργιος ο σέρβερ

Δεν με συγκινεί ιδιαίτερα το Ban :-D

Σε καμία των περιπτώσεων δεν σκοπεύω να χαλάσω κάτι απλώς να κάνω το παιχνίδι πιο εύκολο για μένα σε σχέση με κάποιους άλλους ..

Γιάτι ένας απο τους GM θεώρησε σωστό το να ευνοήσει ιδιαίτερα κάποιους(μερικούς επειδή είναι φίλοι του και μερικούς επειδή τον έχουν τρελάνει στο **λογλύψιμο)

Αυτά ...

 

Ναι αλλά ποιό το νόημα να παίξεις αν ο σκοπός σου είναι το να "κλέψεις" και όχι να παιξεις απλά για τη διασκέδαση? Είμαι κατά 100% και προτείνω και σε όλους να απορρίπτουν τέτοιους τρόπους, εκτώς και αν ο σκοπός τους είναι να βρούν "τρύπες" και να βοηθήσουν τους διαχειριστές να τις "στοκάρουν"! Και πάλι αν νιώθεις αδικιμένος, μπορείς είτε να διαμαρτηρηθείς είτε να το παραλέιψεις και με την αξία σου να τους ρίχνεις όλους, επειδή θα έχεις μάθει καλύτερα το παιχνίδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα τι γίνετε με το πακέτο της l2j ct2.2 έχει προβλημά με τα soul των kamael κάνουν skills χωρίς να εχεί τα ζητούμενα soul τι φταίει και κατι ακόμα μήπως υπαρχεί καποια ρύθμησή που δεν εχώ κανεί στα config ?

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα τι γίνετε με το πακέτο της l2j ct2.2 έχει προβλημά με τα soul των kamael κάνουν skills χωρίς να εχεί τα ζητούμενα soul τι φταίει και κατι ακόμα μήπως υπαρχεί καποια ρύθμησή που δεν εχώ κανεί στα config ?

Ευχαριστώ!

 

Δεν έχω τεστάρει Gracia pack αλλά δες τα συγκεκριμενα skills, πήγενε στο φάκελο \data\stats\skills\ βρές τα κατάλληλα .xml και βρές εκεί μέσα τα skills. Μετά πρόσεξε αν τα skills είναι ρυθμισμένα να χρειάζοναι souls.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...