Προς το περιεχόμενο

Το Μάρτιο ψηφίζεται το νομοσχέδιο για την ηλεκτρονική διακυβέρνηση


gsarig

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κοίτα, υπάρχει η μακροπρόθεσμη και η βραχυπρόθεσμη βελτίωση. Μπορεί τα πράγματα να είναι χειρότερα από ότι ήταν πρίν 5 χρόνια, αλλά είναι σίγουρα καλύτερα από ότι ήταν πριν 50 χρόνια. Η βελτίωση της ζωής είναι σαν μετακινούμενο εκρεμές (μια κινηση + κίνηση εκρεμούς), γενικά πάει μπροστά, αλλά σε κάποιες χρονικές στιγές γυρνάει και λίγο πίσω.

Δεν χρειάζεται να τα βλέπουμε όλα μαύρα.

 

 

Χμμ.. ναι...αν δουμε και πριν 150 χρόνια που μας κυνήγαγαν οι Τούρκοι πιθανόν να είμαστε λίγο καλύτερα τώρα...

Ωραία λογική..του ΔΝΤ είσαι μήπως ή της αυλής του Τζέφρυ? Μόνο απο κει θα μπορούσε να έρθει τέτοια απάντηση...

Επίσης αυτό το "μακροπρόθεσμα καλύτερα", δεν το λες και στον κοσμάκι εκει έξω που τη βγάζει δεν τη βγάζει?

Δεν το λες και στα γερόντια που τους κόβουν και τα 300 και αν ευροπουλα της συνταξης?

Ε άντε πες το και στα νέα ζευγάρια που θέλουν να ανοίξουν ένα σπιτι και να κάνουν οικογένεια..

....έτσι για να τους ανεβάσεις το ηθικό..

ε μετά πες σε όλους αυτούς ότι μη σκάτε για την κάρτα του πολίτη για το καλό σας είναι..για να μπει ένα "νοικοκύρεμα"...μετά απο 30 χρόνια όλα θα είναι καλύτερα...!!!

Φίλε είναι τουλάχιστον προκλητική η θέση σου ..και με το συμπάθειο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 72
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Χμμ.. ναι...αν δουμε και πριν 150 χρόνια που μας κυνήγαγαν οι Τούρκοι πιθανόν να είμαστε λίγο καλύτερα τώρα...

Ωραία λογική..του ΔΝΤ είσαι μήπως ή της αυλής του Τζέφρυ? Μόνο απο κει θα μπορούσε να έρθει τέτοια απάντηση...

Επίσης αυτό το "μακροπρόθεσμα καλύτερα", δεν το λες και στον κοσμάκι εκει έξω που τη βγάζει δεν τη βγάζει?

Δεν το λες και στα γερόντια που τους κόβουν και τα 300 και αν ευροπουλα της συνταξης?

Ε άντε πες το και στα νέα ζευγάρια που θέλουν να ανοίξουν ένα σπιτι και να κάνουν οικογένεια..

....έτσι για να τους ανεβάσεις το ηθικό..

ε μετά πες σε όλους αυτούς ότι μη σκάτε για την κάρτα του πολίτη για το καλό σας είναι..για να μπει ένα "νοικοκύρεμα"...μετά απο 30 χρόνια όλα θα είναι καλύτερα...!!!

Φίλε είναι τουλάχιστον προκλητική η θέση σου ..και με το συμπάθειο.

 

Κανένα συμπάθειο, κάνεις προσωπικούς χαρακτηρισμούς.

Μήπως είσαι και εσύ κάποιος βολεμένος δημόσιος υπάλληλος;

Αγαπητέ συμπολίτη, το γεγονός ότι είμαστε σε αυτή την κατάσταση φταίνε οι πολίτες. Πρώτα για τις επιλογές τους, και μετά το τρόπο ζωής τους.

Ο κοσμάκης δεν την βγάζει, γιατί έχουμε μερικά εκατομύρια δημοσίους υπαλλήλους, άχρηστες δέκο και ένα τεμπέλικο λαό που δεν έχει ξαναεμφανιστεί στη γη.

Έχουμε πανεπιτήμια που δεν έχουν υποχρεωτική παρακολούθηση, φοιτητές που κάνουν 10 χρόνια να πάρουν πτυχίο, αγρότες που μάθαν να ζουν με επιδοτήσης και ελεύθερους επαγγελματίες που δεν κόβουν ποτέ αποδείξεις.

Έχουμε καφέτεριες τίγκα στον κόσμο, όποια ώρα και να πας.

 

Έχουμε 35χρόνια μοσχάρια που ζουν ακόμα με τον μπαμπά και τη μαμά, γιατί εκεί έξω είναι ακριβά.

Μας φταίνε πάντα οι άλλοι, το ΔΝΤ, ο Τζέφρυ (που σε πρόσφατες εκλογές πήρε πάλι πλειοψηφία), οι εβραιοί, οι αμερικάνοι, οι ΕΛ.

 

Αγαπητέ φίλε, άνοιξε τα μάτια σου, γιατί χανόμαστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαρακτήρισα την προηγούμενη τοποθέτηση σου σου(και δικαίως) και όχι εσένα προσωπικά νομίζω ήμουν ακριβείς.

Εχεις απόλυτο δίκιο σε αυτά που λες τώρα και θα συμφωνήσω. Οι πολίτες φταίνε εξίσου γι αυτό (αυτονόητο αφου ακόμα αυτοί εκλέγουν)και έτσι έχουμε τους κυβερνήτες που τελικά μας αξίζουν.

Μην ξεχνάς ότι όλοι αυτοί που ανέφερες κάποιοι τους έκαναν πλάτες, κάποιοι τους έδωσαν το δικαίωμα να συμπεριφερθούν έτσι και να γίνουν όλα μπουρδέλο. Και μετά φαύλος κύκλος.

Όμως απέχει αυτό που λες τώρα με το προηγούμενο που εξέφρασες. Ας ξυπνήσουμε λοιπόν όλοι μας όπως σωστά λες και ας μην είμαστε απαθείς και υπνωτισμένοι περιμένοντας το 2030 που πιθανόν με τις αλχημειοαπατεωνιες και προδοσίες των απο πάνω,να πάρουμε ανάσα,όπως έλεγες πριν.

Απο εμάς εξαρτάται, εμάς τον καθένα ξεχωριστά!

Το ότι είμαστε σε κατοχή δεν νομίζω να είναι επιλογή κανενός κόσμου εκεί έξω ας μην τα κάνουμε όλα αχταρμά.

Δεν χρειάζεται παραπάνω ανάλυση το θέμα, είναι αυτονόητα κάποια πράγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαρακτήρισα την προηγούμενη τοποθέτηση σου σου(και δικαίως) και όχι εσένα προσωπικά νομίζω ήμουν ακριβείς.

 

Απο εμάς εξαρτάται, εμάς τον καθένα ξεχωριστά!

 

 

Εδώ είναι που διαφωνούμε. Τόσα χρόνια, από τον "καθένα χωριστά" προκοπή δεν είδαμε. Τώρα που με το μνημόνιο μας επιβάλλουν αλλαγές, κάτι μπορεί να γίνει και να σωθεί η χώρα.

Φυσικά όλα που προτείνουν δεν είναι σωστά (πχ ελαστικό ωράριο), αλλά 13ος και 14ος μισθός αλλού δεν υπάρχει. Κλειστά επαγγέλματα, μόνιμοι δημόσιοι υπάλληλοι, άτομα που παίρνουν 50.000 χιλιάρικα το χρόνο (ΕΡΤ,ΟΣΕ,ΔΕΗ,ΤΕΟ κτλ) για να μην κάνουν τίποτα, άπειροι δημοτικοί σύμβουλοι, απίθανα επιδόματα (μα καλά, επίδομα έγκαιρης προέλευσης στην εργασία!!!), διαφθορά, ΓΡΑΦΕΙΟΚΡΑΤΕΙΑ και η λίστα συνεχίζεται...

 

Αν σωθεί η χώρα, σε μια 5ετία θα μπορούμε να ονειρευόμαστε ευρωπαικούς μισθούς. Γιατί όλοι αυτοί που διαμαρτύρονται για τους μισθούς, ας αναλογιστούν τί παράγει αυτή η χώρα. Ακόμα και πατάτες (το φθηνότερο φαγητό), το κάνουμε εισαγωγή.

 

Αυτά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ βρήκαμε που διαφωνούμε τουλάχιστον.

Ναι διαφωνώ, διότι δεν νομίζω ότι επειδή χλαπάκιασαν τα πάντα ένα τσούρμο παλιανθρώπων, έστω και με την ανοχή μεγάλου μερους του κόσμου (που ψήφιζε), αποτελεί δικαιολογία για το δώσιμο στεγνα και ανευ όρων των κυριαρχικών δικαιωμάτων της χώρας (απορώ πως μπορεί κάποιος να το δέχεται αυτό έτσι απλά), της αφέμαξης όλων ανεξαιρέτως και ειδικά των οικονομικά ασθενέστερων και όλα τα άλλα τα απίστευτα που μας επιβάλουν κλπ κλπ..

Ας μην μπουμε σε ανάλυση δεν υπάρχει λόγος νομίζω, απλά έχουμε διαφορετικές απόψεις και θέσεις.

Ευχομαι να βγεςι αληθινός ωστόσο...

..5ετία είπες? χμμ.. χαίρομαι που είσαι αισιόδοξος πραγματικά, μακάρι να είσαι πάντα έτσι...

Αν όμως δεν γίνει όπως τα λες, καταλαβαίνεις ότι δεν θα είναι μια απλά αποτυχία, αλλά μια τραγωδία που προηγούμενο της δεν ξέρω αν έχει προυπάρξει.

..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλά 13ος και 14ος μισθός αλλού δεν υπάρχει.

 

Σίγουρα δε δουλεύεις... Πρέπει να σε ζει κάποιος... Για άθροισε τις αποδοχές ενός Έλληνα ιδιωτικού υπαλλήλου (μαζί με τον 13+14ο) και μετά σύγκρινε με τον αντίστοιχο ιδιωτικό υπάλληλο της Γαλλίας για παράδειγμα. Δες τη διαφορά. Μετά σύγκρινε την ακρίβεια εδώ και εκεί. Δες τη διαφορά, Μετά ξαναμίλα.

 

Το πρόβλημα είναι αλλού. Και για να μη γράφω ασταμάτητα θα το περιγράψω με ένα παράδειγμα : Ιστοσελίδα βουλής. Κόστος 1.000.000 € . Πολλαπλασίασε με τα χιλιάδες δημόσια έργα. Do the math. Μετά θα δεις ότι ο 13ος και 14ος δεν είναι το πρόβλημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Τότε τι χρειάζεται η κάρτα? Για τη φορολογία? Ας γελάσω :lol:

 

Ναί είμαι φακελωμένος κάπου/κάπως αλλά νομίζω άλλο αυτό,άλλο όλα μαζεμένα σε ένα τσιπ το οποίο θα σκαναρούν με το έτσι θέλω "νόμιμα" κάποιοι ή και χωρίς να το ξέρω κάποιοι άλλοι επιτήδειοι.

 

Η χώρα έχει άλλα προβλήματα.Ας κοιτάξουν πρώτα εκείνα και ας αφήσουν τις "έξυπνες κάρτες" από βλάκες ανθρώπους.

 

Καλό θα ήταν όμως να ενημερωθείς πρώτα για το πως θα λειτουργεί αυτή η κάρτα! (από επίσημες πηγές και όχι από τον κάθε φαντασμένο ή την ενορία της γειτονιάς) rolleyes.gif

 

:/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι έτσι γιατί να κοιτάξουμε Σουηδία και όχι Βρετανία,Αυστρία,Γερμανία,Ρουμανία που δε τις δέχτηκαν ή που τις δοκίμασαν και τις κατήργησαν?

 

Btw ωραίο πρώτο ποστ.

 

Milliennium Ευχαριστώ. Επειδή υπάρχουν παραδείγματα και από χώρες-λαούς που τη δέχτηκαν και από άλλες που την απέρριψαν,το καλύτερο θα είναι να δοκιμαστεί.Όχι να υιοθετηθεί αυτούσια αλλα να προσαρμοστεί,και αν δεν πετύχει-βοηθήσει ας καταργηθεί.Το προτιμώ από την εξ αρχής απόρριψή της.Μόνο με ανοιχτά μυαλά θα αλλάξει επιτελους κάτι σ αυτόν τον τόπο που όσο κι αν αγαπαμε μας κουράζει ώρες ώρες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό θα ήταν όμως να ενημερωθείς πρώτα για το πως θα λειτουργεί αυτή η κάρτα! (από επίσημες πηγές και όχι από τον κάθε φαντασμένο ή την ενορία της γειτονιάς) rolleyes.gif

 

:/

 

'Εχω ενημερωθεί και όχι από την ενορία/εκκλησία καθότι δεν είμαι θρησκευόμενος.

 

Milliennium Ευχαριστώ. Επειδή υπάρχουν παραδείγματα και από χώρες-λαούς που τη δέχτηκαν και από άλλες που την απέρριψαν,το καλύτερο θα είναι να δοκιμαστεί.Όχι να υιοθετηθεί αυτούσια αλλα να προσαρμοστεί,και αν δεν πετύχει-βοηθήσει ας καταργηθεί.Το προτιμώ από την εξ αρχής απόρριψή της.Μόνο με ανοιχτά μυαλά θα αλλάξει επιτελους κάτι σ αυτόν τον τόπο που όσο κι αν αγαπαμε μας κουράζει ώρες ώρες!

 

Δε πιστεύω πως θα λύσει τα προβλήματα που πιστεύεις φίλε μου.Προσωπική μου εκτίμηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ Αγ.Γραφη και Αποκαλυψη διαβαζεις ομως κ με αγχωνεις.

 

Τα θρησκευτικά μου πιστεύω δεν σε απασχολούν, που θες να πιστεύω εκεί που πιστεύεις εσύ? Τι είσαι εσύ? Στο σεξ και στο χρήμα? Παν αυτά.. στην καλοπέραση? Πάει και αυτό, στον αθεϊσμό? Το μάρκετινγκ τον εβραίων? Τον εκλεκτών? Γιαυτο να μην ασχολείσαι το που πιστεύει ο κάθε άνθρωπος, να κοιτάς τον δικό σου εαυτό.

Ος έχει την αγία γραφή, πιστεύω ότι προκαλούνται όλα αυτά σκόπιμα. Ταυτόχρονα πιστεύω ότι μετά τον τρίτο παγκόσμιο θα βγει μια εταιρία και θα πει.. « ΟΠΑ.. όλα γίνονται στο όνομα τις θρησκείας γιαυτο κομμένες οι θρησκείες» τότε είναι που θα προωθηθεί έντονα η παγκόσμια κυβέρνηση.. και όλα αυτά που συζητάμε παραπάνω.

Η μήπως δεν πιστεύετε ότι θα γίνει τρίτος παγκόσμιος.

Ειδήσεις διαβάζετε?

 

 

Η μήπως θες να την δω αρχαία ελληνικά? Έλλην πριν 6000 χρόνια μετά τον κατακλυσμό ε? Ο Έλλην που τους ένωσε όλους.. ποιος είναι ο ονομαστικά ο θεός σύμφωνα με τους εβραίους? Ο YAH.. ψάξε να βρεις ποσά ονομάζετε διαφορετικά, ένα από αυτά είναι και το ΕΛ. “EL” απλά ένας εκ τον 2 λαών έχασε την μπάλα από ένα σημείο και έπειτα.. ο μεν ένας προώθησε πολιτισμό και τέχνη, ο μεν άλλος όργια και θάνατο στο όνομα αυτού πάντα. Που πιστεύω οι εδώ?? Ότι οι EL θα έρθουν να τους σώσουν. Η να πιστέψω στα ιλουμινατι με τον νεοπαγανησμο.. reduce human population to 550000 give space earth, give to space to earth.. χαχαχαχα Η μόνη διαφορά ότι το καθαρά σιωνιστικό στοιχείο με τα στοιχεία τον ιλουμινατη εφάπτονται σε πολλά στοιχεία και ιδέες, καθόλου απίθανο, πάνω από αυτούς που θεωρούντο εκλεκτοί, να είναι κάποιοι που αυτό θεωρούντο ακόμη ποιο εκλεκτοί.. λολ για παράδειγμα ο Χίτλερ και το 4ο ραιχ. Κτλ. γιαυτο καλύτερα κοίτα τα δικά σου πιστεύω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητέ συμπολίτη, το γεγονός ότι είμαστε σε αυτή την κατάσταση φταίνε οι πολίτες. Πρώτα για τις επιλογές τους, και μετά το τρόπο ζωής τους.

Ο κοσμάκης δεν την βγάζει, γιατί έχουμε μερικά εκατομύρια δημοσίους υπαλλήλους, άχρηστες δέκο και ένα τεμπέλικο λαό που δεν έχει ξαναεμφανιστεί στη γη.

Έχουμε πανεπιτήμια που δεν έχουν υποχρεωτική παρακολούθηση, φοιτητές που κάνουν 10 χρόνια να πάρουν πτυχίο, αγρότες που μάθαν να ζουν με επιδοτήσης και ελεύθερους επαγγελματίες που δεν κόβουν ποτέ αποδείξεις.

Έχουμε καφέτεριες τίγκα στον κόσμο, όποια ώρα και να πας.

 

Έχουμε 35χρόνια μοσχάρια που ζουν ακόμα με τον μπαμπά και τη μαμά, γιατί εκεί έξω είναι ακριβά.

Μας φταίνε πάντα οι άλλοι, το ΔΝΤ, ο Τζέφρυ (που σε πρόσφατες εκλογές πήρε πάλι πλειοψηφία), οι εβραιοί, οι αμερικάνοι, οι ΕΛ.

 

Στην Ιρλανδία δεν ισχύει τίποτα από όλα τα παραπάνω. Και η Ιρλανδία είναι πλέον απολύτως και οικτρά χρεωκοπημένη...με "πειθαρχημένους" πολίτες που μεταναστεύουν κατά δεκάδες χιλιάδες στο εξωτερικό γιατί στον "εκσυγχρονισμένο" Ιρλανδικό καπιταληστικό τους παράδεισο...έχει πέσει άγρια πείνα...τα φάγαν οι τραπεζίτες βλέπεις.

 

Στις ΗΠΑ επίσης, τίποτα από τα παραπάνω δεν ισχύει αν δεν κάνω λάθος. Παρ όλα αυτά, (οι ίδιοι τα λένε) πενήντα (50) εκατομμύρια άμοιροι αμερικανοί σιτίζονται με...ΚΟΥΠΟΝΙΑ. Κατάντια που η Ευρώπη έχει να τη δει από το 2ο ΠΠ. 1 στους 6 αμερικανούς άνεργος ή εργαζόμενος τρέχει σε συσσίτια με...κουπόνια για να γεμίσει λίγο το στομάχι του, γιατί τα φράγκα τα μάζεψαν μερικοί λαμογο καπιτάλες τραπεζίτες, και δεν φτάνουν όχι για ενοίκιο, αλλά ούτε για ένα κομμάτι ψωμί. Μόνο ανάλγητος και "βολεμένος" δεν τα βλέπει ή κάνει πως δεν τα βλέπει αυτά τα πράγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τι σας πειραζει απο το να φακελωθουμε.εδω πεθαινουμε της πεινας,μας κλεβουνε ολοι οι πολιτικοι κ οι σκατοεταιριες τους..δεν με νοιαζει τι προκειται να γινει στο μελλον κ αν θα γινει,δηλαδη το φακελωμα.αυτο που με νοιαζει ειναι το τωρα.και αν αυτη η συγκεκριμενη τεχνολογια μπει σε εφαρμογη,απο τους πρωτους μηνες θα δουμε αποτελεσματα οσον αφορα την γραφειοκρατια.αυτο με ενδιαφερει κ τιποτε αλλο.κατι θετικο προς τον πολιτη.γιατι τα αρνητικα που μπορει να φερει μεταγενεστερα η συγκεκριμενη τεχνολογια μπορει να μην τα δω ποτε ή αν τυχει κ τα δω ισως να βρισκουμε σε καμια φυλακη λογω ληστειας ή ανθρωποκτονιας καποιου πολιτικου,οποτε κ δεν θα με ενδιαφερουν.και αυτα περι σαταναδες κ 666 θελω να πιστευω πωσ δεν τα πιστευει κανεις γιατι θα ναι για τρελοκομειο.μην νομιζετε πως οι πολιτικοι μας πιστευουν για εμας οτι ειμαστε βοδια,ξερουν πολυ καλα το ποσο εξυπνος λαος ειμαστε κ για αυτο εχουν φροντισει να περασουν τετοιος νομους(δεν αναφερομαι στον συγκεκριμενο) ωστε να μην μπορουμε να κανουμε τιποτα..

 

 

 

 

 

σε off topic να σου απαντήσω ότι ανοιξε την αποκάλυψη του Ιωάννη (που είχε γραφτεί εκατοντάδες χρόνια πρίν) που μιλάει για το θηρίο που κυβερνάει με το χξς και θα δεις ότι όλα εκει πηγαίνουνε με μαθηματική ακρίβεια και πολύ μικρά αλλά σταθερά βήματα.

 

 

Ε ρε Ιωαννη γιατι δεν προφητευσες οτι η χωρα μας θα χρεωκοπησει να ξεραμε να ειμασταν προετοιμασμενοι βρε παιδι μου..Οτι να ναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν είναι σωστό ή όχι να έχουμε μία τέτοια κάρτα.

Αυτό που ξέρω είναι ότι αυτοί που κυβερνούν, σίγουρα δεν θέλουν το καλό μας και αυτό φαίνεται ξεκάθαρα.

Επίσης αυτό που ξέρω, είναι ότι δεν έχω να κρύψω τίποτα.

 

Δυστυχώς δεν εμπιστευόμαστε το κράτος για το οτιδήποτε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δείτε Λιακόπουλο γιατί δικαιώνετε πάνω σε τέτοια πράγματα, η κάρτα του πολίτη είναι ο προάγγελος του χαράγματος που λέει η Αποκάλυψη.

 

@bohemis09,

Ο Παίσιος είπε ότι η Ελλάδα θα πεινάσει και επειδή θα είμαστε χάλια δεν θα επιτρέψει ο Θεός να λάβουμε μέρος στον 3ο Παγκόσμιο Πόλεμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην Ιρλανδία δεν ισχύει τίποτα από όλα τα παραπάνω.

Στις ΗΠΑ επίσης, τίποτα από τα παραπάνω δεν ισχύει αν δεν κάνω λάθος.

 

 

Διαφορετικές χώρες, διαφορετικά προβλήματα. Και στην Ουγκάντα δεν έχουν να φάνε...

Καπιταλισμό δε θέλετε, κομμουνισμό δε θέλετε, τι στο καλό υποστηρίζετε;

 

Τα θρησκευτικά μου πιστεύω δεν σε απασχολούν, που θες να πιστεύω εκεί που πιστεύεις εσύ? Τι είσαι εσύ? Στο σεξ και στο χρήμα? Παν αυτά.. στην καλοπέραση? Πάει και αυτό, στον αθεϊσμό? Το μάρκετινγκ τον εβραίων? Τον εκλεκτών? Γιαυτο να μην ασχολείσαι το που πιστεύει ο κάθε άνθρωπος, να κοιτάς τον δικό σου εαυτό.

Ος έχει την αγία γραφή, πιστεύω ότι προκαλούνται όλα αυτά σκόπιμα. Ταυτόχρονα πιστεύω ότι μετά τον τρίτο παγκόσμιο θα βγει μια εταιρία και θα πει.. « ΟΠΑ.. όλα γίνονται στο όνομα τις θρησκείας γιαυτο κομμένες οι θρησκείες» τότ

 

 

Αφού πιστεύεις ότι θα γίνει τρίτος παγκόσμιος, θα έρθουνε τέρατα με κεφάλια να μας φάνε και άλλα χαρωπά, για πιο λόγο συνεχίζεις και ζεις;

 

 

@bohemis09,

Ο Παίσιος είπε ότι η Ελλάδα θα πεινάσει και επειδή θα είμαστε χάλια δεν θα επιτρέψει ο Θεός να λάβουμε μέρος στον 3ο Παγκόσμιο Πόλεμο.

 

 

Πρόβλεψε μήπως και τί θα γίνει την απόμενη κυριακή με τον ολυμπιακό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...