Προς το περιεχόμενο

Ολυμπιακός (2011-2012)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

You love proedros γιατι ο ΠΑΟ και η ΑΕΚ ειναι διαλυμενοι και εχεις περιθωριο να κανεις τον "μαγκα" για την μπαζα των 7-3 = 4εκ ευρω του Μιραλας. Αν ειχες ανταγωνισμο αυτη τη στιγμη θα ετρεμες το αυριο χωρις τον καλυτερο σου παικτη και θα σε επιανε τουλαχιστον αγχος.

 

Φυσικα, εχει πολυ ενδιαφερον οτι την Ευρωπη δεν την σκεφτεστε καν, δεν την εχετε καν στο μενου σας, την εχετε διαγραψει και ξεχασει πριν καν ξεκινησει. Μιλατε μονο αναφορικα με το πως θα κατατροπωσετε τα διαλυμενα θηρια της Σουπερλιγκα με εναν Βιερινια η εναν Σκοκο. Αν μη τι αλλο ειναι εντυπωσιακο το ποσο υψηλα θετετε τον πηχη ως φιλαθλοι, οταν αυτος ειναι στο υπογειο απο μονος του...

 

Οπως και να χει στην προηγουμενη σελιδα διευκρινησα οτι αναφερομαι σε νορμαλ γαυρους και οχι σε ταγμενους στον Μαριδακη, που χθες λεγανε "τι θελετε? Μια χαρα δεν μας εχει ο προεδρας με με Μιραλας? Να τον διωξει δηλαδη για να φερει Ροναλντο?" και σημερα λενε "Μεγαλη μαγκια που πουλησε τον Μιραλας ο προεδρας. Love him που μας κανει χαρουμενους". posts #12349& #12365

 

 

Άρχισες πάλι τα δικά σου εσύ ε? Δεν μπορείς ούτε λεπτό χωρίς να προκαλέσεις και να προσβάλλεις τους άλλους....

 

Τα πράγματα είναι απλά. Ομάδα δεν φτιάχνεις κάνοντας αυτό που έκανε ο Κοκκαλης, φέρνοντας δηλαδή έναν όνομα κάθε χρόνο. Δεν μπρουν οι ελληνικες ομάδες να κανουν κατι τέτοιο. Για να φτιάξεις ομαδα σοβαρη με μελλον πρεπει να ξεκινήσεις απο την αρχη με βασικό κορμο απο Ελληνες και πιτσιρικάδες στα πρότυπα της Πορτο και του Αγιαξ. Και ναι φέτος που ΠΑΟ και αεκ είναι διαλυμένοι είναι η κατάλληλη εποχη για να κάνεις κατι τέτοιο.

Δεν με ενδιαφέρει η Ευρώπη για φέτος, παρόλο που πιστεύω ότι θα τα πάμε μια χαρά.

Εγώ τώρα θέλω να χτίσουμε ομάδα με μελλον και χαίρομε που ο Μαρινακης το βλέπει έτσι το πράγμα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά τα πράγματα. Πουλάς Μιραλάς; Φέρνεις πακέτο Βιεϊρίνια-Ανσαϊντι και θωρακίζεις τα ακρα σου με δύο παίκτες κλάσης, με τα λεφτά που θα έχεις πάρει απο την μεταγραφή του Μιραλάς. Έτσι λειτουργούν οι ομάδες με σοβαρό προγραμματισμό. Ελπίζω μόνο να μην τραβήξει το θέμα σαν του Ριέρα, δηλαδή πώληση του παίκτη στις 31 Αυγούστου για να μην υπάρχει περιθώριο να τα σκάσει ο Μαρινάκης για ισάξιο (ή και καλύτερο) αντικαταστάτη του. Αν γίνει κάτι παρόμοιο φέτος, προβλέπω κορνέδες στο Καραϊσκάκη. Ήδη τα διαρκείας είναι 10% κάτω σε σχέση με πέρσυ.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κριτικη επιτροπη του θρεντ. Μπορεις να με λες και Ψινακη.

Μάλλον το τρολ του θρεντ, οπως σε αποκαλούν 2-3 ψυχές εδω μέσα. Δε το λέω εγω.

 

Αντε φάε το καπέλο σου ΠΑΛΙ.

00006947_roro.jpg

 

Απλά τα πράγματα. Πουλάς Μιραλάς; Φέρνεις πακέτο Βιεϊρίνια-Ανσαϊντι και θωρακίζεις τα ακρα σου με δύο παίκτες κλάσης. Έτσι λειτουργούν οι ομάδες με σοβαρό προγραμματισμό. Ελπίζω μόνο να μην τραβήξει το θέμα σαν του Ριέρα, δηλαδή πώληση του παίκτη στις 31 Αυγούστου για να μην υπάρχει περιθώριο να τα σκάσει ο Μαρινάκης για ισάξιο (ή και καλύτερο) αντικαταστάτη του.

Καλή φάση θα ηταν αυτό.

 

gchris7 συμφωνω στο 100% με τη σκέψη σου. Ακριβως αυτά λέω και εγω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρχισες πάλι τα δικά σου εσύ ε? Δεν μπορείς ούτε λεπτό χωρίς να προκαλέσεις και να προσβάλλεις τους άλλους....

 

Τα πράγματα είναι απλά. Ομάδα δεν φτιάχνεις κάνοντας αυτό που έκανε ο Κοκκαλης, φέρνοντας δηλαδή έναν όνομα κάθε χρόνο. Δεν μπρουν οι ελληνικες ομάδες να κανουν κατι τέτοιο. Για να φτιάξεις ομαδα σοβαρη με μελλον πρεπει να ξεκινήσεις απο την αρχη με βασικό κορμο απο Ελληνες και πιτσιρικάδες στα πρότυπα της Πορτο και του Αγιαξ. Και ναι φέτος που ΠΑΟ και αεκ είναι διαλυμένοι είναι η κατάλληλη εποχη για να κάνεις κατι τέτοιο.

Δεν με ενδιαφέρει η Ευρώπη για φέτος, παρόλο που πιστεύω ότι θα τα πάμε μια χαρά.

Εγώ τώρα θέλω να χτίσουμε ομάδα με μελλον και χαίρομε που ο Μαρινακης το βλέπει έτσι το πράγμα

Ποιος σε προσβαλε ρε παιχτη? Επειδη ειπα οτι απο χθες μεχρι σημερα αλλαξες γνωμη με βαση το τι κανει ο προεδρας? Δεν ειναι ετσι?

 

Κι επειδη βλεπω απο ορισμενους να επαναλαμβανουν το επιχειρημα "ελληνες πιτσιρικαδες" κλπ σαν να τους απαλασσει απο καθε περαιτερω μεταγραφικη εννοια, θα συμφωνουσα αν μιλαγαμε για Αργεντινη. Οταν το καλυτερο που εχεις να επιδειξεις ως χωρα ειναι ο Σαμαρας με τον Κυριακο τον Παπαδοπουλο ή παλιοτερα ο Καραγκουνης με τον Γιαννακοπουλο και τον Μπασινα, καταλαβαινεις οτι ναι μεν χτιζεις ομαδα Ελλαδας (ειδικα τωρα που δεν υπαρχει ανταγωνισμος) αλλα για τα δοντια του Τσου Λου, ομαδα δεν κανεις με Ελληνες. Παρτο οτι σου μιλαω σαν Παναθηναικος που ειδα τις μεθοδευσεις το 2000 απο τον Τζιγκερ. Εφερνε Ελληνες, δεν μπορεις να πεις. Και εδιωχνε οτι αξιολογο ξενο ειχαμε με αποτελεσμα να ειμαστε παντοτε μια ομαδα με προβληματα και χωρις συνοχη. Ο ΚΟΡΜΟΣ ΛΟΙΠΟΝ χτιζεται με Ελληνες και με 1-2-3 ΚΑΛΟΥΣ παιχτες. Οταν εσυ τους πουλας αυτους, απλα σου μενουν οι Ελληνες για να λες οτι κανεις κορμο.

 

 

Μάλλον το τρολ του θρεντ, οπως σε αποκαλούν 2-3 ψυχές εδω μέσα. Δε το λέω εγω.

 

Αντε φάε το καπέλο σου ΠΑΛΙ.

00006947_roro.jpg

Καλα, τραγουδα ευφυη αστειε φιλε μας με τον Σκρουτζ ΜακΝτακ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι όμως να έρχεται ένα όνομα το χρόνο, αλλά μην το κάνουμε σαν το γεφύρι της Άρτας. Όχι επειδή έφερε τον Μασάδο ο Βαγγέλης να πάει να βγάλει αμέσως τα λεφτά του απο τον Μιραλάς. Αυτός δεν είναι σχεδιασμός αν γίνει έτσι όπως το φαντάζομαι. Αν πουληθεί ο Μιραλάς και αποκτηθεί κάποιος ισάξιος, τότε πάσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιταξε. Τον Μασάδο τον πήρε σαν αντι Ιμπαγάσα.

Μεγάλη μεταγραφή σίγουρα.

 

Η περίπτωση Μιραλάς, ίσως και η μεταγραφή Τοροσιδη, θα αλλάξει τα δεδομένα, ανάλογα με τα λεφτά που θα πάρει.

 

Σίγουρα θα πάρει καλό παίχτη. Δε μπορει να μη το κάνει. Απλά περιμένω να δω αν θα ειναι ένας ή 2 οι παίχτες.

Δηλαδή θα ειναι ένας των 3 μυρίων ή 2 που θα χωρίσει το ποσό στα μισά (θεωρω δεδομένο οτι δε θα δώσει πάνω απο 3 μυρια)

 

Γενικά ας μη προτρέχουμε.

Δε μας έχει δώσει δείγματα αντιεπαγγελματισμού ο Μαρινάκης (στο θέμα της δυναμικής της ομάδας)

Και στη περίπτωση του Ριέρα, δε μπορουσε να κάνει διαφορετικά. Ασε που τελικά δε μας έλειψε κιόλας :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκρουτζ ΜακΝτακ.

 

...ο Ρόμπαξ είναι ρε χαλβά :ρ

 

(...και συγκεκριμένα, είχε την τάση να βάζει στοιχήματα με τον Σκρουτζ, τα οποία όταν έχανε -στην πλειονότητα δηλαδή των περιπτώσεων- έτρωγε είτε απλώς από τα νεύρα του -και τη..."συνήθεια"- το καπέλο του, είτε γιατί αυτό ακριβώς προέβλεπε το στοίχημα να κάνει, στην περίπτωση που έχανε...)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...ο Ρόμπαξ είναι ρε χαλβά :ρ

 

(...και συγκεκριμένα, είχε την τάση να βάζει στοιχήματα με τον Σκρουτζ, τα οποία όταν έχανε -στην πλειονότητα δηλαδή των περιπτώσεων- έτρωγε είτε απλώς από τα νεύρα του -και τη..."συνήθεια"- το καπέλο του, είτε γιατί αυτό ακριβώς προέβλεπε το στοίχημα να κάνει, στην περίπτωση που έχανε...)

Σκρουτζ που ειναι και επικαιρος τωρα που μιλαμε για τον Μαριδακη :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί θελουμε δυο παίχτες για τα άκρα? Αυτός ο άμοιρος ο Φετφατζιδης πότε θα παίξει? Να τον πουλήσουμε αν είναι να γλυτώσει το παιδί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκρουτζ που ειναι και επικαιρος τωρα που μιλαμε για τον Μαριδακη :devil:

 

...θα μου χαλάσετε την Λιμνούπολη με τα διοικητικά σας...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...α δεν ξέρω, χαλάστε ό,τι θέλετε μεταξύ σας - εγώ απλώς ψωλοπετάχτηκα γιατί έφαγα τα νειάτα μου με τα μικυμάου...

 

καθε παρασκευη ετρεχα να παρω μικυ μαους και νομιζω τριτη η τεταρτη εβγαινε και το ποπαυ; :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω, εγώ από χωριό ήμουν και τα ψώνιζα όλα μαζί (Μίκυ, Ποπάυ, Τιραμόλα, Σεραφίνο, Μπαγκς-Μπάννυ - και ω ρε πούστη έχω ξεχάσει τί άλλο...) Σάββατο όταν μ' έπαιρνε μαζί της η μάνα μου πηγαίνοντας στο παζάρι στην πόλη

 

*sigh*

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...