Προς το περιεχόμενο

Εργοδότης ζητά συμφωνία μας σε μείωση αποδοχών. Τι κάνουμε;


random

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξέρουμε τον κατώτατο μισθό 9χρονου εργάτη στην Κίνα;

 

Μην googlάρετε, θα τον μάθουμε σύντομα, the hard way...

 

 

 

 

 

 

Τουλάχιστον εκεί ανοδική πορεία ο μισθός. Οι Κινέζοι σε 1-2 δεκαετίες θα γίνουν οι νέοι Ιάπωνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 85
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Τουλάχιστον εκεί ανοδική πορεία ο μισθός. Οι Κινέζοι σε 1-2 δεκαετίες θα γίνουν οι νέοι Ιάπωνες.

 

οπότε κάποιοι άλλοι πρέπει να πάρουν τη θέση τους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιταγα για αγγελιες στο skywalker.gr

και ζητανε κατι τρελλα πραγματα οι τυποι.

πρεπει να ξερεις 30 γλωσσες προγραμματισμου,να εχεις 20 χρονια προυπηρεσια,και δινουν "ανταγωνιστικο πακετο αποδοχων"

 

Αναρωτιέμαι: Ποιος θα έχει όλα αυτά τα προσόντα και θα πάει να δουλέψει για 800 ευρώ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατί πού θα βρει να δουλέψει για περισσότερα; :lol:

ελευθερος επαγγελματιας...

χιλιες φορες να δουλευω μονος παρα να δουλευω και να πλουτιζουν οι αλλοι απο τη δουλεια μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μηπως τελικα γνωριζει κανεις αν εχει δικαιωμα να κανει μειωση μισθου σε εργαζομενο που εχει προσληφθει μεσω επιδοτουμενου προγραμματος οαεδ και ενω δεν εχει ληξη η ισχυς του προγραμματος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μηπως τελικα γνωριζει κανεις αν εχει δικαιωμα να κανει μειωση μισθου σε εργαζομενο που εχει προσληφθει μεσω επιδοτουμενου προγραμματος οαεδ και ενω δεν εχει ληξη η ισχυς του προγραμματος?

 

δεν ξέρω αν μπορεί αλλά να σου κάνω μερικές ερωτήσεις.

είσαι καιρό στο πρόγραμμα; πότε λήγει;

απλά αν είσαι καιρό και κοντεύει να λήξει ίσως και να μη σου κάνει μείωση (με πλάγιο τρόπο βέβαια).

ίσως λέω και βλακίες.... θα εξηγήσω τι εννοώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξέρω αν μπορεί αλλά να σου κάνω μερικές ερωτήσεις.

είσαι καιρό στο πρόγραμμα; πότε λήγει;

απλά αν είσαι καιρό και κοντεύει να λήξει ίσως και να μη σου κάνει μείωση (με πλάγιο τρόπο βέβαια).

ίσως λέω και βλακίες.... θα εξηγήσω τι εννοώ

 

οχι ειμαι μερικους μηνες και εχω 2μιση χρονια ακομα..αν ξερει καποιος σιγουρα απο εμπειρια,γνωστο κλπ ας βοηθησει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπότε δεν ισχύει αυτό που σκέφτηκα.

θεωρητικά όμως γιατί να μη μπορεί. δε νομίζω να υπάρχει κανένας τέτοιος όρος.

(ήμουν κι εγώ με παρόμοιο πρόγραμμα παλαιότερα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή θέλω λίγο να σας τσαντίσω, πάρτε και μια λίστα με τα κόστη που χρεωθήκαμε σαν φορολογούμενοι πολίτες από το κράτος για τη δημιουργία ιστοσελίδων και portal για διάφορα υπουργεία και δημόσιες υπηρεσίες.

Σημείωση: Τα παρακάτω στοιχεία είναι αποτέλεσμα επερώτησης του βουλευτή Αϊβαλιώτη στη Βουλή των Ελλήνων και είναι επίσημα έγγραφα του κράτους με υπογραφές κανονικότατα.

Θαυμάστε:

 

Portal Ναυτικού Απομαχικού Ταμείου (ΝΑΤ) 924.000 ευρώ

Ιστοσελίδα Γενικής γραμματεία δημοσίων έργων 20.000 ευρώ.

Ιστοσελίδα ΕΥΔΑΠ παγίων 22.000 ευρώ.

Ιστοσελίδα ΥΠΑ 11.688 ευρώ.

Ιστοσελίδα ΗΛΠΑΠ 42.070 ευρώ. (2009)

Ιστοσελίδα ΗΛΣΑΠ 22.700 ευρώ.

Ιστοσελίδα ΤΡΑΜ ΑΕ 40.930 ευρώ. + ΦΠΑ

Ιστοσελίδα ΕΛΤΑ 59.000 ευρώ.

Ιστοσελίδα Αττικό μετρό 58.500 ευρώ.

Ιστοσελίδα ΓΕΑΟΣΕ 19.950 ευρώ.

Ιστοσελίδα ΕΡΓΟΣΕ 22.500 ευρώ.

Ιστοσελίδα ΑΣΕΠ 23.198 ευρώ. (επί ΝΔ)

Επίσης να σημειώσουμε οτι από το Ελληνικό κράτος δίνονται 335 ευρώ το μήνα σε 1.703 Μοναχικά ανασφάλιστα ζεύγη λαθρομεταναστών και 1.005 ζεύγη ανασφάλιστων λαθρομεταναστών πανελλαδικά.( Υπουργείο υγείας, υπογραφή Φώφη Γεννηματά).Επίσης όσοι από τους μετανάστες είχαν συμπληρώσει 300 μέρες απασχόλησης έπαιρναν συντάξεις ΙΚΑ.

Όλα τα στοιχεία μπορείτε να τα δείτε στο απόσπασμα της μεσημεριανής εκπομπής της 22-03-2011 του Τηλεάστυ.

Σε μελλοντική εκπομπή θα βγουν στη δημοσιότητα στοιχεία για Ρουμάνους,Βούλγαρους,Βρετανους,Γάλλους και Γερμανούς που αν και ξένοι υπήκοοι κατέχουν μόνιμες θέσεις στο Ελληνικό δημόσιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...