Προς το περιεχόμενο

Το project του θρυλικού περιοδικού Pixel έχει τελειώσει...


akmakas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οι φίλοι nemo και direct τοποθετίθηκαν πολύ σωστά..Τα περιοδικά με την ράχη πολλές φορές έφευγαν από την εμβέλια και χάναμε οπτικό υλικό είναι ποιο χρονοβόρο..Επίση και σε αυτό που λέει ο direct έχει δίκιο..

 

Αν σου δώσουν να σκανάρεις 18,000 σελίδες μπορείς να τις βγάλεις ποσότητα μονοκοπανιά και συστηματικά? 500 φύλα σου βάζω εγώ κάθε μέρα μέχρι να τελειώσεις?Ακόμη και αυτό το σκάνερ που έχεις...Εγώ σου λέω πως θα σκανάρεις τις 500 την επόμενη πάλι 500 την τρίτη μέρα 300 και μετά θα βγουν αυγά από το κεφάλι σου θα κάνεις να πιάσεις σκάνερ 1 εβδομάδα..Θα βλέπεις και τον ήλιο έξω ότι πρέπει για καφέ...

 

Όταν διαφήμιζα εγώ το νούμερο 5 χρόνια στο βίντεο τώρα,μην νομίζεις πως ένιωθα υπερήφανος....Σου το ξαναλέω..Αν όλοι είχαν το πείσμα το δικό μου και κάποιοι διέθεταν τα χαμένα τεύχη άμεσα θα τελειώναμε ακριβώς σε λίγους μήνες...Αλλά άλλοι έκαναν την πάπια.άλλοι είχαν μόνο χρόνο για καφέδες στο Θησείο.......ένας συγκεκριμένα μου είπε..εγώ δεν σκανάρω (ενώ είχε στην κατοχή του τεύχη.)...

 

Αη σηχτιρ...πείτε τίποτα άλλο γιατί καίω ασφάλειες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 66
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Λυπάμαι που δεν το είχα δει πιο νωρίς.Έχω σχεδόν όλα τα τεύχη(λείπουν 3-4) σε 2 κούτες στο πατάρι,μαζί με ότι τεύχη USER και COMPUTER περίσσεψαν μετά την πλημμύρα απο τον θερμοσίφωνα,στο πατρικό μου.Ευτυχώς τα PIXEL ήταν στις απάνω κούτες.

ΜΠΡΑΒΟ ΣΑΣ πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελεία δουλεία άλλα έχω ένα θέμα με τα λινκ δεν μπορείτε να τα βάλετε όλα μαζί σε ένα αρχείο να τα φορτώσω μια στον jdownload είναι λίγο κουραστικό να τα κατεβάσω ένα ένα

thanks.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H συγκεκριμένη συλλογή ζυγίζει ούτε λίγο ούτε πολύ πάνω από 5 GB..Θα ήταν όμως και γαϊδουριά να βάζαμε όλη αυτή την εργασία και τον πλούτο σε ένα τσουβάλι λέγοντας φορτώστε πράμα..

 

Δεν θα το έκανα ποτέ αυτό το πράμα γιατί θεωρώ πως προσβάλει και το περιοδικό αλλά και τον κόπο μας..Κατέβαζε τα σιγά σιγά δεν χρειάζεται βιασύνη και αν δεν τα κατεβάσεις με την μία στο άλλο site που ετοιμάζουμε θα κατεβαίνουν ποιο εύκολα και γρήγορα από τον σερβερ μας....

 

Εμείς θέλουμε πέρα του download σε κάθε τεύχος,να γίνονται κάποια σχόλια για το περιοδικό να γίνεται συζήτηση λίγο καλαμπούρι να μιλάμε για τα θέματα του κάθε τεύχους κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστούμε,είναι προσφορά.

 

Κι ένα tip,όπως είναι κατεβασμένα rarάκια,αλλάξτε τη κατάληξη από rar σε cbr και αφού κατεβάστε το CDisplay δέστε το,αξίζει.

btw,free είναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά είναι γαϊδουριά να ζητάμε από κάποιον που έχει κάνει τόσο κόπο για να φτιάξει αυτή τη συλογή να τα κάνει όλα μαζί πακέτο για να μην κουραστούμε στο download. Λογικό είναι και το να τα προσφέρει μέσω από ένα site που θέλει εγγραφή και να τα δίνει ένα-ένα ώστε να μην χάσουν την αξία τους και γίνουν χαμένα GB στο σκληρό μας. Όποιος ενδιαφέρεται πραγματικά για το περιοδικό πιστέυω το θεωρεί ελάχιστο σαν αντίτιμο.

Αν κάποιος θέλει ας τα κατεβάσει ο ίδιος και ας τα κάνει αυτός πακέτο και βάζοντας τα credits για αυτόν που τα έχει κάνει την ψηφιοποίηση(δεν ξέρω αν τα παιδιά που έκαναν την προσπάθεια έχουν πρόβλημα αλλά συνήθως κάπως έτσι πάει το πράγμα...:P).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι άλλα για μένα είναι λίγο κουραστικό έως πολύ να κάθομαι να κατεβάζω ένα ένα πάνω από 100 λινκ

την λογική πρέπει να κουραστείς γιατί αξίζει δεν την καταλαβαίνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο για τη κίνηση παιδιά.. Πολύ συγκινητικό.. Είχα μια βιβλιοθήκη απο pixel, cgo, pcmaster και λοιπά.. τα οποία πετάχτηκαν σε κάποια μετακόμιση :((

@poulinos: υπάρχουν πουθενά αυτά τα τεύχη του donald?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ίδιο τον ρώτησα κι εγώ αλλά μας έγραψε! B)

 

Καλα και τα παιδια του εξηγουν εδω και 3 σελιδες οτι εκαναν 5 χρονια να τα σκαναρουν γιατι δεν ειχαν ολα τα τευχη ταυτογχρονα αλλα δεν... :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...