Προς το περιεχόμενο

Xbox 360 Hacking v2


Toufas
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εδω και καιρο εχω μπαναριστει απο τη microsoft καΙ δεν μπορω να μπω πια στο live με το xbox360, υπαρχει τροπος να ξεμπαναριστω ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω και καιρο εχω μπαναριστει απο τη microsoft καΙ δεν μπορω να μπω πια στο live με το xbox360, υπαρχει τροπος να ξεμπαναριστω ?

 

όχι... αλλά να ξέρεις ότι έχει μπαναριστεί η κονσόλα, ο λογαριασμός σου σε άλλη κονσόλα θα δουλεύει κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε ψυνεται κανεις να παιξουμε κανα Τουρναμεντ στο xlink kai .

 

Το εχω δοιμασει με cod4 παιζει αλλα εχει περιορισμους στο ping ,σε παιχνιδια του παλιου xbox δεν εχει προβλημα.

 

Μιας κα εφαγε μπαν το παιδι απο πανω ευκαιρια είναι.

 

xlink kai = tsaba live

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στην πλειοψηφια τους θα βρεις jasper αλλα πρεπει να το τσεκαρεις για να εισαι σιγουρος (βρηκα σε καποια μαγαζια ξεχασμενα falcon - benq) το κιτ το χρειαζεσαι για το drive(liteon) και οχι για την μητρικη(jasper) μεχρι στιγμης ολα μπορουν να φλασαριστουν αλλα αναμενονται καινουρια liteon (ισως στις κονσολες arcade με την 512 μνημη ) που και αυτα απο οσα λενε σε λιγες μερες θα εχουν βρει τροπο

τα 80Ε για αλλαγη drive ειναι παλιο ανεκδοτο πλεον δεν χρειαζεται αλλα καποιοι το πουλανε ακομη για να οικονομησουν κυριως στην επαρχια

τα jasper δεν εχουν τελικα 512εσωτερικη μνημη?

ειναι τουλ πιο αθορυβα απο τα αλλα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι τα jasper που κυκλοφορουν τωρα στην αγορα εχουν ενσωματωμενη μνημη 256mb

 

πιο αθορυβα απο τις πρωτες κονσολες που ειχαν κυκλοφορησει και δεν ζεσταινονται τοσο πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδες θα ηθελα να ρωτησω αν με την νεα εκδοση του ixtreme το xbox360 δεν χρεαιζεται να ανοιχτει καθολου?ειναι δηλ καθαρα software το flasharisma αυτο.....?

 

για να το φλασάρεις πρέπει να το ανοίξεις και να βγάλεις το drive,να το συνδέσεις στο Pc με ένα ειδικό μαντζαφλέρι και να το φλασάρεις.μεν software καθαρά είναι το φλασάρισμα αλλα πρέπει να αφαιρεθεί δλδ το Drive για να γίνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλα να δορθωσω αν μου επιτρεπεις φιλε σκαντζο οτι αν δεν ειναι liteon το drive ή ακομα και αν ειναι liteon αλλα φλασαρισμενο δεν χρειαζεται το μαντζαφλαρι που λες απλα το συνδεεις σε μια sata port του pc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλησπερα.

Liteon....

υπάρχει κανα παληκαρι απο θεσσαλονικη να βοηθήσει?

η μέσω pm...

 

ευχαριστώ προκαταβολικά..

 

 

p.s.

ελπίζω να βρεθει καποιος προθυμος να βοηθησει απο θεσσαλονικη...

κερναω μπυρες, πιτογυρα, etc...

Επεξ/σία από FoXfOxFoX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα!

 

Φίλος αγόρασε πρόσφατα XBOX 360 Elite το οποίο έχει για DVD player το Lite-On DG16D2S. Θέλει να το flashαρει και χρειάζεται επομένως να αγοράσει ένα kit όπως το Xecuter connectivity kit 3 (μάλιστα με το probe γιατί δε θέλει να κάνει κολλήσεις), σωστά μέχρι εδώ?

 

Το kit στοιχίζει αρκετά απ'ότι φαίνεται, μήπως να αγοράσει καλύτερα ένα άλλο DVD Drive ήδη φλασαρισμένο; Δεν στοιχίζει περισσότερο και είναι και πιο απλό...

 

Ποια είναι τελικά η πιο εύκολη οδός? Έχω βρει αρκετά μαγαζιά (online), υπάρχει κάποιο που να έχετε εντοπίσει τις πιο χαμηλές τιμές?

 

Τέλος υπάρχει κανένα up-to-date tutorial γιατί ότι έχω βρει ως τώρα είναι απο Ιανουάριο-Φεβρουάριο, ή δεν έχει αλλάξει τπτ στις εξελίξεις?

 

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα!

 

Φίλος αγόρασε πρόσφατα XBOX 360 Elite το οποίο έχει για DVD player το Lite-On DG16D2S. Θέλει να το flashαρει και χρειάζεται επομένως να αγοράσει ένα kit όπως το Xecuter connectivity kit 3 (μάλιστα με το probe γιατί δε θέλει να κάνει κολλήσεις), σωστά μέχρι εδώ?

Απάντηση: ναι οκ έχει αυτό που λες μπορείς να μας πεις και τι fw λέει πάνω το drive γιατί αν λέει Fw:83850c τοτε προς το παρόν δεν μπορείς να το φλασαρεις γιατί δεν υπάρχει τρόπος να πάρεις το original firmware με το μοναδικό κλειδί του dvdrom drive.

 

Το kit στοιχίζει αρκετά απ'ότι φαίνεται, μήπως να αγοράσει καλύτερα ένα άλλο DVD Drive ήδη φλασαρισμένο; Δεν στοιχίζει περισσότερο και είναι και πιο απλό...

Απαντηση: Και να αγοράσεις νέο drive πρέπει οπωσδήποτε να πάρεις το original firmware από το drive που είδη έχει το 360 γιατί το κάθε drive έχει ένα μοναδικό κλειδί μέσα που αν δεν το έχει το νέο drive που θα βάλεις το μόνο που θα καταφέρεις είναι να παίζεις ταινίες στο 360 τίποτα άλλο(Παιχνίδια κ.τ.λ.)

 

Ποια είναι τελικά η πιο εύκολη οδός? Έχω βρει αρκετά μαγαζιά (online), υπάρχει κάποιο που να έχετε εντοπίσει τις πιο χαμηλές τιμές?

Απάντηση: Να αγοράσεις το ck3 ή το 360xtractor και να δοκιμάσεις να κανείς μονος σου το φλασαρισμα. Αυτό θέλει ψάξιμο από μεριάς σου.

 

Τέλος υπάρχει κανένα up-to-date tutorial γιατί ότι έχω βρει ως τώρα είναι απο Ιανουάριο-Φεβρουάριο, ή δεν έχει αλλάξει τπτ στις εξελίξεις?

 

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

 

Ελπιζω να σε βοηθησα.

Οτιδηποτε αλλη απορια εχεις στειλε μου pm.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...