Προς το περιεχόμενο

Xbox 360 Hacking v2


Toufas
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για μενα πηγαινε Multidrama, παρε κατι που σου κανει click, δοκιμασε με ενα Verbatim + ImgBurn, και αν ολα πανε καλα, κρατησε το. Αν οχι, απλα το επιστρεφεις και παιρνεις καποιο αλλο ή τα λεφτα σου πισω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπόν, καμια φορά η πιο απλή λύση είναι και η καλύτερη.

 

Είχα σκοπό ούτως ή άλλως να ανοίξω το tower για να αλλάξω κάποια καλώδια και λέω δεν ξηλώνω το pioneer, μπας και το καθαρίσω λίγο. Όπερ και εγένετο, καθάρισα τους φακούς του laser, λάδωσα τις ράγες της κεφαλής, το φύσηξα όσο μπορούσα (κρίμα που δεν είχα πρόχειρο blower), άλλαξα ακόμα και την IDE καλωδιοταινία και voila, έγραψε στο ImgBurn με τη μία! Σημειωτέον ότι το ImgBurn είχε σταματήσει εδώ και πολύ καιρό να γράφει, με οποιαδήποτε μάρκα δισκακίων, και χρησιμοποιούσα το CloneCD.

 

Οπότε το Guitar Hero Smash Hits γράφτηκε μια χαρά, έκανα και το τελευταίο dashboard update με usb stick, όλα φαίνονται κομπλέ. Γρήγορα να κατεβάσω το Batman Arkham και ό,τι άλλο καλό έχει βγει τελευταία.

 

Ωστόσο το pioneer είναι σαφές ότι αργά ή γρήγορα θα κάνει πάλι τα ίδια, οπότε θα έχω το νου μου για τις συμβουλές που μου δώσατε. Σας ευχαριστώ όλους.

 

(βρε κρίμα που δεν έχω τα κλαμπατσίμπαλα του Guitar Hero να παίξω λίγο, να το γιορτάσω, τα έχω αφήσει στο χωριό μου)

Επεξ/σία από nzeppos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tα Samsung πάντως που έχει το Πλαίσιο ως μόνη επίλογη (δυστυχώς) μια χαρά γράφουν. Έχω λιώσει το 203Β και πριν κάποιους μήνες πήρα και το 223 και γράφει κι αυτό μια χαρά.

 

Στο GH5 δε μ' αρέσει η λίστα ρε γμτ.... Και σαν νέο της σειράς δεν έχει πολλά πράματα. Δε δικαιολογεί δλδ ολόκληρο sequel. Πάντως κάποια απ' τα κομμάτια που τα έχω και στο RB, επιμένω ότι το GH έχει ΚΛΑΣΕΙΣ ανώτερο mapping.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, αυτό είναι σωστό, η "ταστιέρα" του RB είναι επιεικώς απαράδεκτη. Ειδικά αυτός ο σχεδιασμός για τα hammer-ons και pull-offs δεν παλεύεται, πρέπει να κάθομαι στο ένα μέτρο για να ξεχωρίζω τα κουμπάκια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κυκλοφόρησε στα γνωστά/άγνωστα μέρη ένα demo του "The Beatles Rock Band" (The.Beatles.Rock.Band.Best.Buy.Exclusive.Demo.READNFO.USA.RF-XBOX360-RRoD).

 

Λένε ότι το demo αυτό δεν έχει κυκλοφορήσει πουθενά ακόμη, ούτε στο Xbox LIVE και ότι το demo ήταν αποκλειστικότητα μιας αλυσίδας καταστημάτων στην Αμερική... όχι πια όμως. :P

Προσωπικά δεν το έχω κατεβάσει ακόμη αλλά το παιχνίδι, αν και demo, στο .NFO του release αναγράφεται ότι έχει μεγάλο μέγεθος (7,2GB)!!! Άν είναι ένα demo τόσο μεγάλο, απλά Ε-ΛΕ-ΟΣ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το "άκυρο" δεν το κατάλαβα ούτε το τι ακριβώς ήθελες να δείξεις στην σελίδα... Τέσπα!

Νέα κυκλοφορία...

 

Halo.3.ODST.RF.XBOX360-BorderLame

 

Το συγκεκριμένο δεν το "παρέλαβα" ακόμη αλλά απ' ότι είδα κυκλοφορεί και ένα P2P release (Halo.3.ODST.RF-TheBatFinder) το οποίο όμως είναι με Αγγλικό μενού αλλά το υπόλοιπο παιχνίδι είναι στα Γαλλικά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...